Jump to content
Българският форум за музиканти

Telecaster Blindfold Test - Squier vs Fender vs Custom Shop


Baby Thomas

Recommended Posts

Това е едно относително ново и доста интересно видео на добрия наш познайник Rob Chappers. Enjoy! :)

 

 

П.П. Когато преглеждаха собствения си запис беше малко досадно, та може да попревъртите малко, но последните няколко минути са също много интересни! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :godbless: ,ей,ама се радвам,че мисля по същия начин като теб -човек с толкова познания и опит,една китара не пее ли отдървото не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам - там е характера на китарата :) Също е важно човек да се вслуша в есенцията, където обсъждат колко голяма роля играят субективните фактори в/у възприятията - виждаш една скъпа китара - по дефолт е хубава. Виждаш нещо евтино, или с надпис стаг/берингер, и автоматически е отвратително(на звук).

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте, точно затова реших да пусна клипа. Дано повече хора се загледат и си извадят изводи. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, Класик Вайб серията се оказа добър ход. Гледах това видео няколко дни след като си взех Скуайър Класик Вайб Тинлайн Теле и съм съгласен с пичовете. Ми което си е така, така си е - направо е на нивото мексиканския ми Фендер, в някои отношение дори ми харесва повече. А това, че пише Скуайър нито ме дразни, нито я прави по-лоша. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мексико теле съм имал и беше чудесна китара,като изключим евтината електроника.

Седемструнния,сто пъти е писано-при скъпите китари от 10 ще намериш една да не е кой знае какво,а при евтините от 10 една ще е читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има добри, има и кофти китари, независимо от марката. Просто при "утвърдените" кофти китарите са по-малко.

Сдобих се чрез форума с Мекс страт, в момента е с Barfuss pickups & Gotoh tremolo, в МОЯТА класация е доста по-напред от повечето American strats (с малки изключения). Има разбира се неща, които правят впечатление като разлики в изпълнението, но не е фрапантно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.