Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно активните адаптери


Caprycorn

Recommended Posts

Здравейте, имам следния въпрос- възможно ли е активните хъмбекери да се разделят, както при пасивните адaптери? Никага досега не съм имал китара с активни адаптери и не знам почти нищо за тяхното принципно устройство. Идеята ми е да монтирам една двойка активни хъмбекери на Ibanez RG920QMZ, но да се запазят комбинациите на 5 позиционния ключ, при които адаптерите работят като сингъл. Предварително се извинявам, ако такава тема вече е разисквана във форума!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал какви адаптери си харесал но отговора е на първия ти въпрос  е не.

Но ако сложиш някои модели на EMG те имат подобна опция,но като цяло тя се състои в това че имаш два адаптера в един корпус и с превключвател избираш един от двата.

Може ли да ползвам 5 позиционен ключ за определена  схема?Отговора зависи на каква конфигурация си се спрял за своята китара.Дори ако сложиш 2 бр EMG 89 с може и да не ти стигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на humbucker адаптера е, че имаш един адаптер с две намотки. Ролята на втората намотка е по индуктивен път да редуцира шумовете. Доколкото знам обаче във веригата на адаптерите е свързана само другата намотка. Разтърси се из форума - темите за humbucker адаптери са тооооолкова дъвкани, че сигурно ще намериш и как да си ги правиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре мислете малко. И/или разгледайте някоя диаграма... :)

Ако не беше свързана едната намотка, то тогава нямаше да има разлика в звученето при split coil.

 

Активни рядко има с делене на намотките, защото са само за злобни стъргалки, където повече от една китарна бленда се ползва почти нивгаш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията при Ibanez RG920QMZ е два хъмбекера, а положенията на 5 позиционния ключ са следните:

1. Нек адаптера като нормален хъмбекер

2.Нек адаптера като хъмбекер, но двете половини са свързани паралелно

3. Двата адаптера заедно като нормални хъмбекери

4. Двата адаптера заедно като сингли

5. Бридж адаптера като нормален хъмбекер

Тази конфигурация прави китарата доста универсална и би било страхотно, ако можеше да се направи и  с активни адаптери (примерно ЕМG), със същите комбинации. 

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page12.php?area_id=3&data_id=342&color=CL02&year=2012&cat_id=1&series_id=72

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото на активните е,че ги няма в интерелектроник и е верно стават за твърд рок.Ако си намислил да минеш тънко едва ли ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ЕМG само модела 89 се дели. И да, работи като нормален хъмбъкър, само дето активните адаптери изискват 25 килоомови потенциометри.

Тоест ще трябва да смениш не само адаптерите, но и потенциометрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията при Ibanez RG920QMZ е два хъмбекера, а положенията на 5 позиционния ключ са следните:

1. Нек адаптера като нормален хъмбекер

2.Нек адаптера като хъмбекер, но двете половини са свързани паралелно

3. Двата адаптера заедно като нормални хъмбекери

4. Двата адаптера заедно като сингли

5. Бридж адаптера като нормален хъмбекер

Тази конфигурация прави китарата доста универсална и би било страхотно, ако можеше да се направи и  с активни адаптери (примерно ЕМG), със същите комбинации. 

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page12.php?area_id=3&data_id=342&color=CL02&year=2012&cat_id=1&series_id=72

:offtopic-001: Искам само да попитам това ли е стандартната схема за H-H конфигурацията при RG на Ibanez или ползват и различни варианти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, понеже имам Ibanez с H-H конфиг. и си мислех, че 2-ра позиция е сингъл койл бридж. Така ми и звучеше, а то били двата адаптера, като сингли. Тъй като модела е изтеглен от производство не намерих пдф за него, но попаднах на онлайн магазин, в който продаваха китарата и имаше същата схема на ключа, точно както си описал ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв ти е ключа. Има 5-позиционни ключове с различни конфигурации, особено при Ibanez.

Най-стандартния 5-позиционен ключ е фендерския bridge, bridge+middle, middle, middle+neck, neck.

Има обаче и ключова със съвсем ралични конгигурации, като например тази:

Ibanez5way-2hum.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.