Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Офффф, знаех си че съм пропуснал нещо. Чейна е: Gibson LP >> Orange Tiny Terror 1x12 Combo, Celestion G12H30>> Shure SM57

Аз също още не мога да повярвам как звучи..... нямам думи просто.Великолепен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Германци само при майстора на вехти Хапаратури  :metalist:

На готини съфорумници  - подарък комплект за поне няколко ефекта!

ПП

Даже от няколко вида германци. Да се пробва от претенциозните ушлета  :music:

ППП. По желание може и да са подбрани по h21e. (така де, да не питам после има ли с какво да се мери :yes: )

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кандидатствам за европейска субсидия по програмата "Помощ от Валяка" :)

Тони кажи какви документи да подам :)

 

Фъза много ми допадна, бих пробвал да го направя.

 

За край на трудовия уикенд, VOX-репликата в кутия. На мен си ми харесва :) --->

 

boobsntubes.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ударници, имам да изчитам две страници и да слушам куп семпли - изоставам :)

Бидейки малко по на север от Джурджу, ще свършва тази работа след ден/два най-рано.

 

jabs като една малка фабрика, мен. Изглеждат отлично - имам да слушам :)

 

Този германиев фъз съм сигурен, че е чудесен, Щурчо :)

Говорейки за тях - силно препоръчвам чистата вариация на фъз фейс на Джо Бонамаса от Дънлоп. Два германиеви руски транзистора (братушките не се шегуват - едни най-стабилните германиеви транзистори :) ) + малко оригиналност в биаса от Jeorge Tripps + една от най-простите схеми = великолепие. Вкл. с Делукса работи страхотно, снощи го тествах ... :)

Радвам се и благодаря, че темата напредва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Последните на Jabs са супер маниашки...! Поздравления!!! :godbless:

И аз благодаря за темата!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сатисфекшън е еталон за фъз-звук - нещо като това, на което казвахме "съветски дисторшън".

Изобщо не е компресиран, нито е дълъг звукът - той е резултат от насищане на транзисторите и звучи грубичко защото има нечетни хармоници. Четните съдържат октави и затова винаги са музикални, а нечетните съдържат квинта и голяма терца. Но при минорна хармония си е направо фалш. Въобще грозен звук, който може да се използва само като специален ефект когато това е търсено. Но не и за елегантни, красиви мелодични линии.

Затова имам овърдрайви и дисторшъни, но нямам фъз.

Ако греша моля, поправете ме.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грешен и верен отговор.Всеки си чува собствения звук в главата си и го търси навсякъде.

Някои идеи и пасажи са създадени за фъз звучене. Който както е решил да се изразява музикално - така. :)

За дългия тон - Лес Пол-а ми има безкраен състейн с фъз-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам особен опит с фъзовете и никога не съм им бил фен. Най-близкото до фъз в педалиерата ми е DAM Red Rooster-а, също с един германиев транзистор, но той е по-скоро бууст и криви малко. Това което чух от записа на Щурчо много ми допадна. Ще го пробвам, пък да видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Supa Fuzz-a  е различно звучащ от повечето фъзове, които съм чувал. Другите имат склонност да "потъват" в микса, а и някои са прекалено..... меки като звук.

Аз, доколкото разбирам, фъза трябва да имитира лампов драйв през вехт, скъсан говорител ;) Т.е. хубавата фъз схема не трябва да бяга от натуралното звучене на лампов амп.

В това отношение Тонбендър-ите са много добри, натурално звучащи кутийки......ммм.... да кажем кръстоска между фъз и дисторшън, сравнени с други фъзове. Въобще не мога да ги асоциирам с "руски дисторшън", "грозен звук" и " фалш", определения от travelcaster2, дадени по-горе.

Но явно си е до личен вкус и представа за китарния тон.

 

Явка, знам че си знаеш, но да отбележа - ефекта е с positive ground свързване. Да внимаваш после с общото захранване да не стане беля.

 

ПП: Като ти знам автопарка, ако някое ефектче гръмне не е задължително да разбереш ....същата седмица :) Еййй.....из-по-направихте всичко що може да се направи, серсеми такива :)

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да има съвместимост с другите ефекти, трябва да се преработи схемата на Fuzz-a за общ минус. Не е сложно, но трябва да се поназнайва туй-онуй, за да стане без екцесии.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първото пускане на току що налепен на макет дисторшън, преди да бъде настроен, доста често се чува същия "великолепен" грачещ звук като от семплите на Щурчо.Като го чух се сетих за изказването на Симо Лазаров- не всеки дефект в схемата води до ефект в звученето.А по по повод Сатисфекшън и Ролинг стоунс винаги съм се чудил дали фалшивото звучене се дължи на фуза или те просто си свирят фалшиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сигурно е спекулация, но чета че "граченето" на този конкретен ефект е задоволило Джеф Бек, Стив Хакет и още неколцина....

 

А със Симо Лазаров бяхме комшии десетина години. Много готин човек :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.