Jump to content
Българският форум за музиканти

DIY Engl E530


Recommended Posts

Айде и аз да се похваля с едно клонирано Diy преамче. Почни всичко е като оригиналната схема - само съм сложил няколко допълнителни кондензатора по 100н паралелно на някой в захранването, и съм намалил малко силата на слушалковия амп, че идваше малко в повече. Сложил съм и един такъв филтър в захранването - Цък. Доста време си играх да го направя, но малко по-малко станаха нещата.

 

Ето един набързо записан семпъл. Без усилвател е от изхода за слушалките дирекно в тонколона . В момента нямам кубе или усилвател, но сигурно в ретърна на някой хубав ще звукне по съвсем различен начин ( надявам се ). В началота семпъла е на чистия канал, после на чистия със хай гейн и накрая на лиид канала с хай гейн. - Цък

 

http://soundcloud.com/patzo/e530

 

029015829-big.jpg?r=0

 

029015795-big.jpg?r=0

 

029015796-big.jpg?r=0

 

029015798-big.jpg?r=0

 

 

029015799-big.jpg?r=0

 

029015801-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да както на оригиналния e530 слушалковия усилвател се явява и 2х1.5W усилвател(със спикър симулатор) за дрънкане в къщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от пласмаса е, че по-евтино излиза от метала и бързо става( не,че метална няма да е по-добре). А за цъкалката се двуомях между различни варианти и накрая избрах този. Винаги в бъдеще може да се смени ако спре да ми харесва.

 

Ето една снимка отвътре:

 

029017641-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Изглежда бижу :)

 

Между другото това layout-a на Енгъл ли е? Преди време бях оправял един такъв и помня, че беше нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1:1 на Енгъл - за което благодаря на братята братушки - един пич я беше постнал тук - цък . Само където оригиналната е двувслойна, но само за няколко връзки предпочетох с мосчета.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да кажа, че изглежда 1:1, защото и аз съм го отварял оргинала... :)

 

Поздравления за ентусиазма, изработката и резултата!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта bgaudio и diyaudio дето се казва има една поговорка:

- Покажими захранването си и ще ти кажа кой си!

 

Мрежовия филтър съм го слагал на няколко аудиотехники правени от мене и има значително подобрение.

 

Браво за прекрасния DIY който е с харектеристики по-добри от купешкия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за добрите думи !!!

Инъче преампа е учудващо тих дори с доста гейн. Сега си правя и един 1х12 кабинет за да си дрънкам с преамчето вкъщи. А в бъдеще като се поопарича малко мисля да спретна и един 2 х el84 усилвател - за да прави компания на преампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за старанието и желанието които си вложил за да завършиш този проект :thumbs_up:

Макар и с готови платки трябва да е ясно, че по системата copy-paste нищо не става. Изискват се добри познания и желание за да се oживи схемата. Поздравления и за елементната база, особено RFT-тата :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро !

Но за да спазим традицията нека и аз се заяда за цъкалките и врътките на потенциометрите , це-ка-тата винаги са ме дразнели когато им се видят гайките , друго си е ако са скрити под панела ( завинтени към един допълнителен невидим панел - братушките му викат на него "фалшпанел") а изрезите за лостчето да се правоъгълни . Ники е прав че повер це-ка-то седи някак странно на панела щото не е от типа на другите ключета.

Врътките на потовете малко ми големеят а и са прекалено хай-фистки, по-мънички бакелитови врътки или някакви шаренки в стил мишпулт биха седяли по-красиво.

Бтв понеже ползвам от тези це-ка с пластмасовото лостче от каде си ги зимал ? ( че в тукашната сладкарница свършиха тоя вид бонбонки)

Буксите са различни видове , тези с пластмасовите гайки малко ми грознеят. Надписа headphones не се пренася така :P смисъла на думата се променя и бих го превел като " слушалки за стерео глава' :P

Толко с дизайнерките критики :)

И Пак поздрави за преампа и дано скоро му сътвориш и крайното другарче !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.