Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет относно електрическа китара


boywalking

Recommended Posts

Здравейте колеги, директно се мятам на въпроса. Любител и аматьор съм, имам акустична китара вкъщи на която подрънквам от време на време, но когато чуя ел.китара и ми се изправят косите, няколко пъти на гостита и т.н. ми се отдава възможността да набарам такава и усещането е невероятно, особено като се заиграя с ефектите.

 

Та смятам да отделя скромен бюджет (имам си 15 ватово кубенце) и на първо време китара. Интересува ме Cort като марка как са и този модел какво ви е впечатлението - > Cort G210-TB

За до този ценови диапазон има ли алтернатива, или дори и по-евтини... Не държа на супер качество, а да се уча на нея!!!

 

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_23940/Cort_G210_TB.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен Корт, Скуайър и Стагг за други марки във този ценови обхват чисто нови не мога да се сетя.

Корта са може би най-доброто което може да се вземе за тези пари.

http://www.musicworl...1_0001_506.html

http://www.musicworl...gg_S300_WH.html

Или нещо втора ръка от базара:

http://bazar.muzikan...0&item_type=all

http://bazar.muzikan...0&item_type=all

http://bazar.muzikan...0&item_type=all

Пиши и каква музика харесваш и ще свириш за да ти бъде отговорено по-точно.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре потърси в базара, намират се доста добри китари, на по-ниски цени. Престъпление е дадаваш каквито и да е пари за Корт и Стаг, пълни боклуци, кой каквото ще да разправя. Намери си някое запазено копие на Стратокастер и си гледай кефа. Няма значение дали е Скуеър или някакво друго копие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай темата за хубавите евтини китари. За домашно любителско свирене не ти трябва супер-дупер китара. Важното е преди да я купиш да посвириш на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и да споменеш за какъв стил става дума. Съгласен съм с колегата L.K за китарата за домашно свирене. Важното е да ти е удобна и да си сигурен че подхожда на нещата, които искаш да свириш - някак си няма да върви да свириш блус на BC Rich или дет метъл на Gretsch. Затова не обръщай внимание само на цената. Разгледай китарите и свирни по малко на тези, които си си харесал. И имай едно на ум за нещо по-сериозно след време. Както се казва тъп метълист --> китара --> банда. Не обиждам никого, аз съм същия. Важното е жица да има :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обиколи всички магазини, пипни и чуй всички китари, които ти харесат, разпитвай, чети във форума и в базара - щом видиш и пипнеш нещо, което ти харесва, прочети за него ревюта в нета (пълно е с такива) без да им се доверяваш на 100%, обаче - и така няколко дни или седмици, зависи колко търпение имаш - ще си изградиш доста пълноценна представа за нещата. Виж и в магазините, в които има употребявани инстр - в Банкя, напр. и т.н.

След това купи което най-много ти е харесало - на вид, на усет, на пипане и чуване. Купуване на първото, което ти харесва, без проучване и оглеждане на останалите, които се предлагат, влече след себе си бързо желание за смяна ... а понеже трудно се продава, това води до финансови загуби. Аз доста я играх тая игра, сега знам какво искам - една китара и един усилвател да ми останат само - тези, които ми допадат най-много ... и те далеч не са най-скъпите от тези, които имам в момента. Писна ми да купувам и продавам, в крайна сметка идеята е свирене, нали...

Но пък и не се задълбавай твърде в проучването - това също си е беля, защото предлагането е огромно - просто огледай - пипни и прегледай повечко неща преди да избереш, така изборът ти ще е по-вероятно верен.Гледай да не се вманиачиш при избора, не залитай в аудиофилия, не се литкай по марки заради самите марки ... Гибсън си е Гибсън, Фендер си е Фендер, но вече има и други не по-лоши неща.

Важното е да намериш ПОДХОДЯЩ за теб инструмент, който да ХАРЕСВАШ - и двете неща са важни (дори цвета, макар че той не свири ... ... но пък е важен за харесването) Идеята е удоволствие, така че харесването е важно - дори някой експерт да ти казва, че това което харесваш не е най-доброто

Често най-любимият инструмент не е възможно най-добрият ... поне при мен в момента е така.

Употребявано е по-добре - има в базара неща в прекрасно състояние, дори нови, на значително по-ниски цени

Успех, дано съм бил полезен ... с тоя куп празни приказки :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

като начало споделям мнението на колегата viksps.

ще добавя конкретно за Cort G210.

Свиря на такава, абсолютно аматьорски и изключително в домашни условия, от повече от година.

Както беше спомената за парите си е повече от добре. Аз лично съм доста приятно изненадан от моят екземпляр. Звукът е доста приличен.

Хъмбъкера дава приятен "ръмжащ" звук, а нек сингъл адаптера дава доста благ и мек тон като за соло.

Стоковите адаптерите са учудващо тихи и не вкарват брумове в системата. Пак да спомена при моят екземпляр, може да е късмет може пък такива да са по принцип адаптерите.

Това го споменавам понеже имам Cort KX5 който се води една идея по-висок клас и там хъмбъкерите вкарват доста шумове.

Като цяло усещането при свирене на китарата е доста приятно, формата е добра, но това е въпрос на лични предпочитания.

Сега негативите:

тремолото работи, но разстройва китарата доста бързо при използване. При евтини китари, разправят, не може да се надяваш на качествено тремоло.

Ако не го ползваш обаче, или само за леко вибрато, то нещата са задоволителни.

Тоновете на високите прагчета (близо до нека) ми фалшивеят. Не съм се занимавал да пипам нещо по механиката.

 

Като цяло от моят екземпляр съм достатъчно доволен.

 

Успех с намирането на китарка която да те удовлетворява като цена/качесто.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало както някой по-горе спомена Корт,Стаг или Скуайър.Е,ако искаш да свириш метъл като цяло по-тежки неща най-добре гледай да имаш минимум 1 humbucker,а в най-добрия случай 2.Другото си е въпрос на избор и вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Тоновете на високите прагчета (близо до нека) ми фалшивеят. Не съм се занимавал да пипам нещо по механиката.

...

Това се оправя с настройка на седлата на бриджа... Прави се бързо и лесно. Колкото китари съм пипнал всичките са били верни след настройка...

http://caitik.ru/948-menzura.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало както някой по-горе спомена Корт,Стаг или Скуайър.Е,ако искаш да свириш метъл като цяло по-тежки неща най-добре гледай да имаш минимум 1 humbucker,а в най-добрия случай 2.Другото си е въпрос на избор и вкус.

 

За метъл не му трябва даже 2-ри адаптер ако питаш мен. Въпрос на вкус си е, естествено, ама аз никога не го ползвам когато свиря с гейн. Иначе е полезен за чисти работи. Определено е по-добре (за мен) да имаш хъмбъкър отпред отколкото сингъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Здравейте,

 

http://forum.muzikan...oaa-eeoadhenoe/

 

Там има отговори на много зададени и незададени въпроси.

Препоръчвам, преди да правиш каквото и да е друго, да прочетеш написаното там.

 

Поздрави

Редактирано от Van Dim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стил ме привличат мелодични рок парчета и балади. За сега конкретно на Корт-а съм се спрял, събирам пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.