Jump to content
Българският форум за музиканти

Кондензатори - травестити !


Recommended Posts

Не че съм много в течение, но доста на аудиофилия ми блъска историята с тези кондензатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я някой да ме светне, понеже явно съм твърде невеж, каква точно трябва да е ползата от навит кондензатор за 100$?

 

Не знам доколко е наистина сериозна темата, но за такова нещо в САЩ не се ли ставаше милионер за сметка на фирмата? :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е, както с кабелите за по 100$, НОС лампите, и т.н и т.н (не фърляйте домати моля). На свинче звънче! :rocker: По добре да си изтъркаме прагчетата от свирене, поне ще има ефект! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, що манипулация отнасяме .... плащаме цените, лапаме мухите и питаме за още ... независимо за какво става въпрос...китари ли, потенциометри ли, мобилни телефони ли или т.нар. "лайфстайл"

Още от децата почва ... който има дете знае Дисни канала как зомбира . ..яко реклама и после купувай боклуци за по 100 лева, щото детето ги мисли за най-великото нещо на Земята и страда безумно ако ги няма ... хамстери-нинджи, вампири-кукли, всякаква гадост за 5 лева с масирана реклама за милиони.

Ние, уж по-разумни, сме същите ... и аз, де ... не се изключвам от стадото зомбита

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се замислих, че повечето хора, които избиват на аудиофилия, които познавам, са и върли привърженици на нахапаната ябълка :) Това обяснява много неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като толкова ти бъркат в гъза Apple вземи ги купи и закрий, че да мирясаш. На всяка тема намираш как да ги нахраниш. Но все пак това не е Anti-Apple форум :excl:

 

П.П. И аз искам всеки мой пост да бъде против Босс, Фендър, Маршал, процесори и т.н., ама се сдържам! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson можеха поне да се постараят да изтрият надписите на вътрешния кондензатор ...

За тези пари ръчно бих им навивал кондензаторите и рисувал чертичките шарени !

 

Е Аз също съм фен на Епъл и двамата Стивове са ми нещо като идоли (още от 85-6 година! ) :)

Отделно сравнението м/у продукт на Епъл и негова имитация е като да сравниш ЖЕНА с Травестит ( сорри Гнусмас ;))

В тоя сексистки стил Нокия бих ги определил като ... онова дет започва с Чики.... :P

40 години имитиране на продукти Епъл .. кво да коментираме ....

Редактирано от tzolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало не се излагайте да казвате , че Нокиа копира 40 години Епъл , едната компания е мааалко по-дърта от другата и в началото са нямали ама хептен нищо общо по цели. Четете преди да пишете глупости.

 

За кондензаторите - не виждам абсолютно нищо некоретно от страна на Гибсън. Издирили са кои кондензатори са същите като техните , опаковали са ги и толкоз. А тоя пич от линка изобщо не е написал , че е купил от сайта , били са му такива в китарата. За да са им еднакви картинките за wiring сигурно са си ги опаковали и тях. Стига плюхте , живота не е само измама. Гледайте малко по-позитивно и радвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая е чиста измама и нямат оправдание. Учудващо е, че не са осъдени все още зверски за това. Все едно аз да ти продам един портокал и вътре да съм пъхнал круша. Или да ти продам Мотиф, пък вътре да е закачена в куха кутия една ПСР-ка от 150лв - позитивно ли ще гледаш? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение , че тея кондензатори най-вероятно нямат и 0.001% разлика в показателите си , не ме боли особено. Като искам да ми е джиджано вътре в китарката , ще дам стотина долара. Съпоставянето с крушите/ябълки и ПСРки/Мотифи е неоснователно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.