Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Classroom


Sieger

Recommended Posts

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А - ла

B - си

C - до

D - ре

E - ми

F - фа

G - сол

 

Ако това имаш предвид... :headbang:

Само мога да добавя, че на някои места си го бележат с H.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам някой дали знае или си е правил рисунка върху китарата, защото мн ме зарибяват, но не знам дали има специално студио, или отиваш някой ти рисува върху нея и после фърляш 1 лак отгоре :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си нарисувах старата Кремона (жалко, че е много разнебитена и не става за свирене). Първо й свалих лака, обрисувах я и след това я лакирах отново. Използвах акрилни бои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако успееш да намериш бои за иконопис, ще направиш най-добре. И внимавай много с махането на лака, защото моя Кремокастер така се наду. Махната му беше политурата и го бяха оставили уж за обрисуване, та преседявайки един месец без лак, се вдигна целия при задното магаре и сега след четвърто-пето прагче е фалшив. Другото е, че трябва да се посъветваш с лютиер за това , какъв лак да използваш, че не става всеки.

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kazimbutt можш ли да качиш снимка на китарата или нямаш? Също така то аз хубаво ша си го оправя ама не знам колко хубаво ще нарисувам, затва питам дали не знаете някъде също където може да рисуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Снимка нямам...

 

Ако ще си обрисуваш китарата сам, по-добре първо пробвай на някоя стара, която не става за свирене, защото определено не е като да рисуваш на хартия.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, дали мога отнякъде да чуя как звучат различните ефекти, дали някой би могъл да ми обясни малко повече за тях?

А по моя въпрос никой ли няма какво да каже??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bossus.com/index.asp?pg=4&tmp=9#

цъкни горе на Gear, след това compact and twin pedals

и можеш да слушаш семпли от различните педали :)

инджой :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се наричат онея джаджи на струнника които държат струните и от които се дигат и свалят?Искам да си сменя моите,но не искам да купувам цяла тремоло система,защото китарата ми няма такова,а по отделно не знам продават ли се. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Как се наричат онея джаджи на струнника които държат струните и от които се дигат и свалят?Искам да си сменя моите,но не искам да купувам цяла тремоло система,защото китарата ми няма такова,а по отделно не знам продават ли се.  :blink:

Ето тук е обяснено. Схемата е за FLoyd Rose, но и твоите джаджи, разбира се, ги има. Ако съм разбрал правилно за какво става дума.

 

Трябва да вземеш размерите / модела на твоя бридж и да провериш в музикалните магазини дали има части за него, или ако не се продават отделно, дали могат да ти доставят цял мост.

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.