Jump to content
Българският форум за музиканти

Наши видео клипове


Recommended Posts

на това другото клипче video 16 китариста е извадил доста могъщ звук.

 

Хммм, кой ли е тоа, ше го е... у позьора!

 

Аз се кефя на @якия. Имаше май преди едно негово клипче, дето дробеше с една каса пинизи дето по принцип са за две.

Китаристите ше вземеме работата на барбанизтите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето и моята система за учене,базирана и на малко видео материал:

1.Около час свирене на рудименти с метроном,започвам с триоли,двойни и накрая единични удари/противно на логиката на повечето хора да започват с единичните,действам наопаки/Ползвам най-тежките възможни палки според моментното си физическо състояние-в случая 5B и 2B,а по принцип свиря с моделите на Стийв Гад и Дейв Уекъл,които са по-леки и тънки.Свиря рудиментите върху всяка възможна повърхност по барабаните,чинелите и перкусииите,които имам в комплекта си.Всичко това до темпа,които мога да контролирам.После комбинации от тези три основни,поне за мен, рудимента отново до темпа,които могат да се контролират.

2.Импровизация върху любими албуми, докато изцедя и последната капка енергия.Моята цел е да се абстрахирам от всичко в записа,защото не става въпрос за вадене на дадено паче.Използвам записа като метроном,но е по-забавно,затова и ползвам записи на барабанисти,които знам,че или записват с метроном или са достатъчно големи имена и може да им се има доверие :thumbs_up:Водя се от темпото на парчето и свободно свиря рудименти без каквато и да е връзка със записа.Понакога се ръководя от пулсацията или си почивам за кратко като държа ритъма,а може и да се опитам да копирам някоя фигура на барабаниста от записа,но гледам вече да не го правя.Идеята ми е да се повтаря една фигура докато се получи,но и същевременно да я свиря колкото се може по-сложно и неразгадаемо до момент в който усетя кое не ми се получава и го изчистя.По този начин се получават някои интересни фигури.

 

http://www.youtube.com/user/vihro#p/u/4/9chq-xmrvC0

 

Пуснах камерата и записах около два часа,а преди това по описната по-горе система.Това е втората касета,надявам се близките дни да постна и останалите пет филмчета от първата.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во. Специални поздрави на Вихро за работата и свиренето!

 

Ето една малка моя импровизация на барабаните.

 

http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z4OG5/...923182&ev=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

ето две парчета и на моята група от 2003г. - MATAKKA (бивша Портокал).

 

 

 

п.п Май пак ще се събираме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХЕхехехе, Светльо ти жив ли си бе!!

Ще се радвам да ви чуя отново някой ден!!

прати ми на лично тел. да се чуем!!

Модераторите може утре да го изтрият този пост, че само спамя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.