Jump to content
Българският форум за музиканти

Милин Камък - Compresor :))


H.R.

Recommended Posts

Съжалявам - вероятно може да изглежда тъпо някой да отваря тема за такива допотопни ефекти. Прочетох стари някои теми тук, но нямаше повече информация за моя случай.

Та значи преди време станах горд собственик на компресора от легендарната българска серия ефекти Милин Камък - дойде ми като бонус към друго нещо. Легендарна - всички знаят защо - навремето българският рок и метъл пък и друга музика се е ковял главно с тези "сечива".

От някакъв интерес към ретрото и родното искам да го реставрирам и да го пробвам какъв звук вади. Другото е че и нямам компресор сред педалчетата.

Горе-долу в запазено състояние е - липсва само вътре старт-стоп кнопката (най-чупливият елемент), а иначе всичко по него си е запазено и оригиналното.

Искам да попитам някой ползвал/човъркал ли е наскоро точно този ефект и дали вади много шум дори при добре стабилизирано захранване.

Ако може да ми даде инфо и какъв е ключа (кнопката) - т.е. с колко крака - 2,3 или 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет - не се занимавай. Много шумен и неефективен ефект:) - типичен соц. Трябва да имам такъв работещ някъде - ако го намеря, ще ти пратя координати да се свържем и да го чуеш, ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам време , довечера ще го погледна и ще то кажа точно, какво е ключето. Имам компресора и фейзъра на милин камък, и за фейзъра мога да кажа че не чак толкова шумен, но нямам спомени как се държи компресора. Ако найстина намеря време ще ти пратя и един бърз семпъл. Все пак аз нямам спомени , да съм използвал компресор без нойз геит, сиреч, няма безшумен компресор, дори и култовия CS-3 Compression Sustainer. Другото което се сещам е,( много хора от форума ще кажат че това са глупости) че едва ли има два еднакво звучащи педала на милин камък, имам впредвид амортизацията е подействала на всеки различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет - не се занимавай. Много шумен и неефективен ефект :) - типичен соц.

 

+1. Наистина лошо звучащ и шумен ефект. От тези ефекти, само кутията евентуално би могла да свърши работа на начинаещ DIY-ер да си помести някой по-обемист проект вътре. Всеки друг компресор, дори и беринджърско копие на CS-3 би свършило по-добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напълно съгласен!

 

Честно казано тая голяма и висока кутия за нищо не става. Освен това за толкова години няма да се изненадам ако вече е в ръжда.

 

В пъти по-добро решение е берингер от милин камък според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите ! Имах някакви, сериозни, такива съмнения относно качеството на звука и за съжаление се потвърждават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Абе няма ръжда - доста запаено си изглежда висичко. С оригиналните врътки, букси , дори и картонената кутийка се е запазила но..... както върви ще придобие антикварна, музейна стойност :) - Накрая може да го подаря на музея на социализма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милин Камък компресора и диста за нищо не стават! Имаме си в репитиционната 2 такива, един колега си ги завира в баса ефекта е потресаващ 100% съм сигурен! :greenball:

1Ни стават за надхвърляне с камъни щото не тежът достатъчно!

2Ни можеш да му ползваш кутията защото е уникално грозна!

3Ни вътрешността е читава (колегата спомена за душа, само дето освен че е душ е и моторна резачка с повредени сегменти)

 

Мен ако питаш направо го хвърляй в кофата или го пази като антика на някой рафт за внуците! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Милин Камък компресора и диста за нищо не стават! Имаме си в репитиционната 2 такива, един колега си ги завира в баса ефекта е потресаващ 100% съм сигурен! :greenball:

1Ни стават за надхвърляне с камъни щото не тежът достатъчно!

2Ни можеш да му ползваш кутията защото е уникално грозна!

3Ни вътрешността е читава (колегата спомена за душа, само дето освен че е душ е и моторна резачка с повредени сегменти)

 

Мен ако питаш направо го хвърляй в кофата или го пази като антика на някой рафт за внуците! :thumbup:

 

За диста може да поспорим, той поне си върши работата без толкова забележки колкото компресора!

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.