Jump to content
Българският форум за музиканти

За напредналите - CHROME CircuitLab


Recommended Posts

Ползващите CHROME могат да си инсталират посочената програма и когато публикуват нещо в раздела, може да му придават културен вид и сериозно да подкрепят постиженията си със съответните симулации...

Преди това обаче ще трябва да понаучат нещичко повече. Например може да преминат начален курс от виШо образование, за да разбират какво правят. (Малко майтап породен от една друга тема...) ;)

http://youtu.be/f52GV1IpwVk

 

https://chrome.googl...chrome-ntp-icon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това направо си е AUTOCAD за ел.схеми, браво железен си както винаги(за мен си МИСТЪР инженер,по висока степен от виШо образование).

Тя самостоятелно може ли да работи или трябва да имаш и CHROME инсталирана предварително, въпроса го задавам от чуждо име ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Програмката си работи и с интернет експлорер 9.Ако има допълнително нещо при инсталиран Google chrome не знам,но си функционира добре.Но наистина много хубава програмка и полезна преди всичко.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... за хората, които обичат да симулират, мисля, че и LTSpice е добро безплатно решение.

Но схемите на CircuitLab изглеждат доста приятно, имат добри шрифтове и пропорции, което може би е добре за публикуване на схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Различни въпроси за програмката (защото тя е програмка, за разлика от сериозните програми за анализ), ме подтикнаха да публикувам едно елементарно изследване на нещо, популярно на територията на форума.

Самата симулация е със свободен достъп, така, че който иска, може да си прави експерименти за самостоятелно обучение.

 

И така, зададени са параметри на относително стандартен адаптер за китара (някакъв Fender).

Зададен е обхват на изменение на товара, който е съвкупност от потенциометри в китарата и входно съпротивление на ламБов усилвател.

Добавен е кондензатор от 900pF, еквивалентен на 3 метра кабел с капацитет 300pF на линеен метър .

Направени са изчисления и графики, които са полезни за ориентиране в поведението на изследваната система от елементи.

 

Нямаше да съм аз, ако не съм сложил шапка в комина :yes: .

Оставям на любопитните да открият, какво не е коректно в постановката и защо?

Не е нещо фатално, но все пак не отговаря на действителността.

Успех !

 

https://www.circuitlab.com/circuit/dw49m5/fender-pickup-analysis/

uGmq.png.uGlN.jpeguGSZ.jpeg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Начев, темата е за "НАПРЕДНАЛИTE...", и има допълнение:

" Преди това обаче ще трябва да понаучат нещичко повече. Например може да преминат начален курс от виШо образование, за да разбират какво правят."

Бъдете така добър да спазвате соствените си препоръки да не четете теми, които не са Вас.

Лек Ден !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега няма познал точните килограми на Ненка, затова ще покажа какъв би бил правилният резултат. А защо и как остава скрита картинка.

 

 

uO8v.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нямам го туй приложение но да почешем гънките... Заместването на потенциометъра за усилване с резистора R2 е коректно само при "горно" положение на плъзгача. При друга позиция на потенциометъра, трябва да има съпротивление между точката маркирана като OUT и общия край на R2 и C1.

027716790.jpg

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.