Jump to content
Българският форум за музиканти

Booster за китара?


Recommended Posts

Здравейте колеги издирвам изпробвана схема на booster за китара с една врътка. Ще го включвам преди мръсния канал на едно комбо, на което му трябва повече gain.

Действително държа схемата да е изпробвана.

Моля без излишни коментари, че не се знае на къде ще тръгне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам от електроника, но когато имам една схема направена, като хората мога да я изработя. :)

По тази схема виждам че:

На места не са обозначени какви са стойностите на елементите.

Навсякъде са нарисувани електролитни кондензатори но само на част от тях, като допълнение е обозначен +.

:wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре значи другите са кирамични! Защо всичките са начертани, като електролитни (+ -)

Ще взема да ги направя с обозначение на елементите (C1, C2, C3... R1, R2, R3) за да мога да се допитам до теб колега че си яко в час! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да разгледаме и анализираме тази доста зле направена схема.

Работната точка на операционния се подава през 10М резистор. Това гарантира не малко шум. Доста тъпо!

Коефициента на усилване е от почти 22 - около 26дб. Което е много за чист буустер. Освен ако не го пускаш на едно 30 волта захранване. На 9 волта ще криви. Освен това тия високи стойности на резисторите определящи усилването са ненужни. Тоест още шум.

 

С няколко думи - зле проектиран буустер. Да, съвсем спокойно може да се ползва този принцип, но не и с тези стойности на елементите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал AMZ Mosfet Booster и не останах доволен. Мисля, че пак има файда от инфото. Защото схемата е известна и лесна, но не ми хареса. Та бих те посъветвал ако й се чудиш да не се захващаш. Не че е трудна или скъпа, ама... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време имах китара, на която монтирах на мястото на тон потенциометъра един бустер на EMG Afterburner, който си беше супер и не кривеше на чиста китара дори при крайнно усилване

 

това също е решение с по-малко въпросителни http://www.emgpickups.com/products/category/142/4

 

на всичкото отгоре може да си го регулираш без да се навеждаш и т.н. движения

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники моля те дай ми разбираема схема за бустер, който ще звучи добре по гореспоменатите изисквания за липса на гейн! :)

 

Дефинирай тия 2 параметъра, че нищо не ми говорят :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да кривне малко повечко овърдрайвчето и за това искам да му добавя едно бустерче (в момента е като блус драйв)! Исках да е пробвано за да чуя впечатление! Ма явно пак ще си го карам на проба грешка.

Мерси :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би драйв или дисторшън наистина е по добре. Пробвай Boss SD-1 или DS-1 като отправна точка. Доста хора ги притежават и ще можеш да пробваш още преди да си го направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Трябва ми бустер, с овърдрайв му идва в повечко. По точно искам да си бустна мръсния канал и още по-точно търся пробвана схема по желание с някакъв ОП усилвател.

Само дето той буства овърдрайва, демек буста е след драйва. Много ми е интересно какво ще стане ако е преди! :greenball:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.