Jump to content
Българският форум за музиканти

Booster за китара?


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Защо не пробваш това?

http://runoffgroove....bescreamer.html

Не е твърде сложно а е буустер/драйв с възможност за управление както на усилването, така и на изходното ниво.

За да не подменяш резистора Rx до полудяване, можеш на негово място да сложиш последователно 100К резизтор и 220К потенциометър(чиято средна точка/плъзгач е свързана с едното му крайно краче). По този начин "Rx" ще се променя в границите 100-330К и ще може с едно завъртане да си нагласиш драйва за съответната китара, която включваш. По принцип идеята е, че през Rx и кондензатора 100nF част от чистия сигнал от китарата се смесва с изкривения. При двойни адаптери/хъмбъкери, има доста повече бас и може да се получи по-бумтящо звучене, затова са дали, че Rx може да се мени в зависимост от китарата. Чрез потенциометър може да направиш този резистор променлив. Изслушай семплите - според мен звученето е приемливо за твоите цели.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да го пробвам! Мерси колега ще си направя списък с частите! А тази ИС лесно ли се намира на родния пазар? И на колко волта работи?

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочитайки темата и сравнявайки с подписа на multirumen, разбирам, че ноевият ковчег май не построен от аматьори.

Иначе още нямаше да е построен. Освен, ако аматьорите не са били от друг сой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочитайки темата и сравнявайки с подписа на multirumen, разбирам, че ноевият ковчег май не построен от аматьори.

Иначе още нямаше да е построен. Освен, ако аматьорите не са били от друг сой.

И какво общо има темата с аматьорите техния сой и ноевия ковчег. И един мармот завива шоколад в станиол :greenball:

Още един подпис да си извадиш още впечатления

Те го те:

Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

 

Здравейте колеги издирвам изпробвана схема на booster за китара с една врътка. Ще го включвам преди мръсния канал на едно комбо, на което му трябва повече gain.

Действително държа схемата да е изпробвана.

Моля без излишни коментари, че не се знае на къде ще тръгне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стига, че се изредиха сума хора да ти помагат, а имаш и претенции?

Казаха ти: "Каквото можахме, те посъветвахме." Меко казано, писна им да наливат в каца без дъно.

Но ти не се замисляш изобщо... Мислиш че някой ти е длъжен? С какво си заслужил да ти се помага?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не стига, че се изредиха сума хора да ти помагат, а имаш и претенции?

Казаха ти: "Каквото можахме, те посъветвахме." Меко казано, писна им да наливат в каца без дъно.

Но ти не се замисляш изобщо... Мислиш че някой ти е длъжен? С какво си заслужил да ти се помага?

 

Претенции нямам! БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КИТО МИ ПОМОГНАХА :godbless: БИХ ПОМОГНАЛ НА ВСЕКИ В ТОЗИ ФОРУМ СТИГА ДА ИМАМ НУЖНИТЕ ПОЗНАНИЯ ПО НЕГОВИЯ ВЪПРОС

Никой на никй не е длъжен, за това съм благодарен на колегите, които помогнаха действително мненията са ми от полза! :godbless:

Не знам с какво съм заслужил да ми се помага обаче съм сигурен, че ти знаеш с какво съм заслужил спам от типа:

 

Прочитайки темата и сравнявайки с подписа на multirumen, разбирам, че ноевият ковчег май не построен от аматьори.

Иначе още нямаше да е построен. Освен, ако аматьорите не са били от друг сой.

 

Сега искренно те моля без излишни коментари, че не се знае на къде ще тръгне а действително имам нужда от помощ защото не разбирам от електротехника!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това не е спам, а оценка на реалността. Докажи, че не е вярна, като покажеш рeзултати, както спомена multirumen.

 

Последното не го разбрах, да научим електротехниката вместо тебе ли?

Толкова неща съм дал във форума, с които може поне средно техническо да се завърши...Ама те мързи да четеш и искаш наготово. Никога няма да се съглася на това.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резолтата ще е следния даже съм го написал

Пак ще спомена, че неразбирам от електротехника, но мога да запоя елементи по дадена схема правилно!

Аз не искам да ставам електротехник. Искам лесна за изработка схема на бустер, която да е направена разбираемо и да работи! Ако разбирах нямаше да питам а щеше да я направя! Това, което си написал и си дал в този форум го уважавам, но ми е малко късно да започвам да уча сложна материя, която е далеч от моя занаят! Имам познания до толкова до колкото да запоя елементите на правилното им място по дадена схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на Бога, че не искаш да правиш хирургическа операция, декларирайки, че нищо не разбираш от хирургия, но можеш да режеш с нож...

Hopeless case.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте :) Валяк, според мен не си напълно прав тука - наистина не всеки има желанието и времето, а някои - нито желание, нито време, да се ограмотят в електрониката, а съм сигурен, че си наясно, че отдадеността и саможертвата за това ограмотяване хич не са малки. Има хора, които просто искат да сглобят едно лего, с надеждата, че изпълнявайки инструкциите коректно, ще получат добър резултат. А и да не получат, никой няма да умре и нищо не е загубено(за разлика от хирургическата операция ;) ) И аз съм от тоя тип хора, въпреки табелката Инж. пред името ми :) На музикантски обяснено това е същото като да искаш да си музикант, а да не си запознат с цялото лютиерство и майсторлък, който седи зад изработката на китарата - ти просто искаш да вземеш инструмента наготово и да свириш. Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помолих те съвсем искренно да спреш вече 3 пъти не знам какво се опитваш да ми докажеш!

Моля модераторите заключете темата то се е видяло, че няма да го бъде!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разум, или има дотолкова, доколкото човек може да изпълни задание по разчертана схема, да запоява елементи и т.н. За някои това е лошо, за други - света е по-лесен. Аз съм така с колата си - никога не съм разбирал от коли и идеално осъзнавам, че ако заседна на средата на нищото, ще има да търся в Гугъл схеми и указания или ще звънна някой да ме издърпа :) Докато някой отракан шофер дето е свикнал да разглобява Ладата по два пъти в годината, ще запретне ръкави и ще се справи. Аз разбирам... от компютри хах :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.