Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избора на процесор


Toki4a

Recommended Posts

Привет на всички. Нов съм в този форум, но пък ми стана интересно и викам дай да си направя една регистрация. Така, приатно ми е и предварително се извинявам за бъдещи изцепки и впрочие. Сега главното нещо, за което ще ви питам най - напред. Предсоти ми покупка на процесор, както сигурно сте рабрали от заглавието. До сега си карам с кубето си, което впрочем е Marshall Mg 10, ако е от значение. Така де и си мисля, време е вече да се поглезя и да си поиграя с нещо по - профи, (е поне до колкото е възможно) Не че имам кой знае колко пари за харчене предвид многото ми хобита и това че съм на 16, но все пак съм си го поставил за цел. Китарата, на която ще се използва процесорчето е Yamaha EG112. Сега идва време за питанията.......

Аз си имам хубав дист и на кубето, но искам повече ефекти. Предпочитам да взема нещо втора употреба, но по - добро, отколкото за съшите пари ново пък по - нисък клас. Спрял съм се на няколко моделчета, четох за тях позитивни мнения, като искам да кажа, че не съм профисионалист, ще се използва предимно за репетиций и на някой концерти евентуално. Най-много ме грабват Boss gt 6 i Boss me-50, това са моделчетата, за които чух не лоши неща. Пък и ми харесват като функционалност. Искам главно да знам дали вадят хубави дистове, чисти и могат ли да се свържат с PC и ако да какъв софтуер ще е нужен ? Каква е разликата между серийте Gt i Me. Видях няколко екземпляра в пазара, бюджета ми е......, 300 лв да речем че мога да отделя, щото ми трябва нова предница за байка, но това е за друг форум......... Бих приел всякакъв вид съвети и предложения, благодаря на всички за отделеното внимяние и надявам се да бъда добре приет тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубето има огромно значение! С това няма да извадиш звук. Boss ME-50 не е процесор, а съвкупност от много ефекти на едно място, все едно си наредил 5 камиончета едно след друго. Притежавам такъв и не мога нищо лошо да кажа за него. Доста добра машинка. Не се включва към комп. За GT-6 нямам мнение. Но каквото и да вземеш да знаеш, че и китара, и адаптери, и усилвател всичко е от значение. При различни конфигурации един и същ процесор или ефект ще има различно звучене. Наблягай на свиренето другото ще си ти дойде отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Boss ME-50 не е процесор, а съвкупност от много ефекти на едно място, все едно си наредил 5 камиончета едно след друго.

 

Не всичко, което лети се яде. В този случай, не всичко, което има врътки е "камионче".

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо се хвърляш на BOSS?

Процесорите на BOSS са действително много хубави но ако не са завряни в хубав амп звучат кофти. Също така са устроени сложно за настройка. Според мен не са за начинаещи. Аз лично ти препоръчвам да се пренасочиш към Line 6 в този ценови клас. Елементарни са, лесно се настройват и звучат прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss ME-50 не е процесор, а съвкупност от много ефекти на едно място, все едно си наредил 5 камиончета едно след друго.

 

Не всичко, което лети се яде. В този случай, не всичко, което има врътки е "камионче".

 

Къде по точно съм написал, че е? И къде е отговорът по темата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези два модела на BOSS не можеш да ги включиш в компютъра.

Това, че МЕ-50 не е процесор са глупости, както и това, че ти трябва скъп амп за да ти звучи BOSS-a

 

За 300 лв. може да си вземеш нещо на старо, из базара има разни оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, интересни отзиви, като не искам да създам някакви спорове помежду ви. Аз просто се нуждая от съвет, пък накрая ще е квото дойде..... Сега доколкото разбрах искате да ми кажете, че тоя Boss gt-6 няма да звучи добре на моето кубе. Ако е така, нямам намерение скоро да си взимам друго, но все пак. Тук малко не можах да разбера:

"Наблягай на свиренето другото ще си ти дойде отвътре.".......... Кое ще си дойде отвътре? Ма няма значение, аз си наблягам де..

Предполагам, че ме мислите за няква лапития дето не знае кво иска, и аз бих си помислил това, ама не е така. Относоно настройките, имам кой да ми го настройва или поне да ме научи, Мерси за на всички ви и очаквам още мнения и предложения.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето я страница на BOSS . Там хората са написали кое е процесор, кое е мулти-ефект. Не че е от значение. И това за идването от вътре е, че с времето ще си на ясно кое искаш и как го искаш като звучене. За момент може да си кажеш: Егати якия саунд! После със същата техника да си кажеш: Абе какво стана, та звучи така гадно? Успех с бъдещата ти покупка каквато и да е тя, да и се кефиш, другото е прах.

Редактирано от Marten
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нямате спирка с глупостите.

 

Ето какво може да се прочете тук:

http://www.bosscorp....ducts/en/ME-50/

 

"The ME-50 Guitar Multiple Effects is a floor-based multi-effects processor built with the ruggedness and simplicity of a stompbox"

 

Да, не е от значение. Това, което е от значение е порочната практика да се раздават съвети от хора, нямащи представа за какво говорят/пишат.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички ви за мненията и бързото отзоваване! Това, че дадено нещо ще ми "омалее" след време ми е пределно ясно. И мисля, че решението е постоянно надграждане, но в никакъв случай безцелно. Каточели Gt серията повече ми допадна след няколко темички, които прочетох, Забелязах и няколко моделчета на Digitech, които ми направиха впечАтления. Определено няма да избързвам, че да не съжАлявам после, макар че няма да ми е за пръв път :blush: Сега тая седмица ще събера опит и от познати и от вас колеги, и дано в най - скоро време се похваля с някоЯ нова "играчка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набутах се, по-точно ми набутаха Digitech, не че съм се съпротивлявал...

Но личния ми опит че ZOOM по-лесно се управляват и имат интуитивен интерфейс от Digitech-a. Или поне на мене ZOOM ми е по-лесно да работя. За звука вече е друга работа, слушаш, пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токича, не знам как ще напреднеш в музикално отношение ,но е добре да отделяш повече време на българския език и правописа му ...все пак си стигнал 9клас ... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, то хич не му е мястото тука, но не можеш да получаваш ЛС, затова моля за извинение всички за недотам добрата практика да пиша в темата ... съответно си позволявам да кажа, че може би имам какво подходящо да ти предложа - не съм го пускал в базара засега.

Мейлът ми е viktorst@legartis.com ако евент имаш интерес.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от кой град е Toki4a , но аз съм от Русе и имам Boss ME50, ако искаш можеш да го пробваш само.Не го продавам, но поне ще добиеш представа. Аз съм много доволен от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.