Jump to content
Българският форум за музиканти

отново блус схемата..


Hillbilly

Recommended Posts

Айде налазвайте стандартите за спорта,стига сме чешали езици,

тракче -

http://www.guitarbackingtrack.com/play/jamtracks/blues_shuffle_in_

g.htm

А аз си знам същото,и пак с микрофон за скайп и без ефекти :hysterical: -

http://www.esnips.com/displayimage.php?album=2999074&pid=33973878#top_display_media

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. прекалено е стандартен трака :P

Не че е лесно да развиеш и градираш соло до ефектна кулминация, със хубава фразировка, в какъво и да било стил

Поздравления за изпълнението, саунда, интонацията :). Образцово!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата.

Много ми е полезен сайта, аз си харесвах това:

http://www.guitarbackingtrack.com/play/red_hot_chili_peppers/dont_you_ever_leave_jam.htm

Може ли някой да ми помогне и да ми каже в каква гама е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. прекалено е стандартен трака :P

Не че е лесно да развиеш и градираш соло до ефектна кулминация, със хубава фразировка, в какъво и да било стил

Поздравления за изпълнението, саунда, интонацията :). Образцово!

Точно ,че е стандарт го пускам,та дано децата се сетят да засвирят,вместо да пускат теми от сорта на "Черна кетара варви ли с розов дисторжар.?"

Както се вижда има ефект,защото доста е неизвестен сайта ,явно никой не се е сетил да напише у Гуглето "guitar backing track".

Благодаря за оценката за свирнята ,аз съм на "автопилот" - слушалките за скайп с микрофона са пред изцепен лампов усилвател и се ориентирам от каквото чувам с комп колонките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от мен един дружески шарж към блус китаристите...

http://www.youtube.com/watch?v=lhrA6coXELw&feature=youtu.be

P.S Нещо тубата ми е разместила тайминга ама идеята е ясна...

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Земи я махни тая бира в кадър,че мойта свърши и се нервя :greenangel:

И,да блус китаристите свирят къде с перце,къде с пръсти,как дойде,важното е да има звукоизвличане,а как - тайна майна :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравус, Бахуре, те това е блюз - иновативен подход, нови техники на чикън - не, направо рустър пикинг, китчън найф-слайдинг и разтърсваща душата лирика с кулминационната в самото начало употреба на междуметието "МЛЯС" (надявам се страданието на сутринта да е предизвикано от липсата на бира, а не на Водката;) Най-накрая някой да внесе малко живец в тая според някои умряла музика. Направо ме амбицирА и аз да се включа - скромно - от Хоум Пърдакшънс Стюдиоз, Лейдиииз анд Жентълмеееен, ди Уан анд Онли, Мистър Стандарти Мажем Всякакви: мазня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все съм си мислел , че си металист пък как въртиш протърканите пентатоники ....Благодаря за милите думи - стоплиха ми бирата. Хайде първомайско една сбирка по лудогорието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Евала,то наистина стандартите са най-зле за свирене,щото идеята е да не се въртиш около основния тон с 2 фатки от пентатониката (като мене).

За да завършим картинката требе да се включи някой пеещ с умопомрачителен текст от сорта -

I wake up in the morning and my father was dead..

And I dont nave money..money for bread..

:hysterical:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ха ха ха :)

...Me wife left me and I am all alone (или kids are alone в зависимост от насоката на тегавинята)

and only the Jack will save me 'till dawn...

 

...ше зема и аз да завъртя три ноти колкото си мога....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свиренето не знам (иска ми парола и не можах да чуя опита на DULGIQ и emo_tion1), но за текстове явно ви бива. Чакаме развръзка :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.