Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти за Death Metal


Recommended Posts

Здравейте, реших да си купувам ел.китара. Въпреки ,че преди това не съм пипал китара, долу-горе се ориентирах какво да си купя(все пак няма как да знам каква китара да си взема преди да съм опитал). Това, на което се спрях е

Ibanez GRGR121EX-BKN. Също така за сега мисля да си взема Marshall MG15R за усилвател. Това , което ме тормози е, че незнам какъв педал трябва да си взема, че да докарам някаква имитация на Death Metal звук. Най-вероятно дисторшъна вграден в този усилвател няма да ми е достатъчен, защото все пак сравнително евтин. От това, което търсих в интернет видях някакъв Digitech Death Metal Pedal , но на повечето места хората говорят много лоши работи за него , тъй като няма контрол над Gain-а и аз тъй като съм много бос в тези неща слушам тяхното мнение.

Молбата ми е да ми препоръчате някакъв педал в ценова граница до 150лв, възможно най-евтин, който да ми свърши работа за дет метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во тва, че кубето е евтино не значи, че дисторшъна му е лек... в смисъл, той пак може да е зле ама да има адски много гейн (не съм пипал такова кубе и не знам) който шти върши работа за дет метъл - предполагам тва искаш - гейн

2-ро, защо след като имаш излишни 150 лева за педал не се замислиш да си вземеш по-хубаво кубе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

вземай го тоя digitech и газ- не се чуди- жица му е майката !!

Имам един Digitech Metal Master -също върши работа , ако си навитак обади се !!! :metalist:

Редактирано от odid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бих си взел по-добро кубе ако имаше такова за 300-350 лв , което да ми свърши работа , но тъй като не разбирам не знам кое точно да избера. Разглеждах така ориентировачно в youtube различни усилватели от по-евтините, но повечето хора от клиповете ги ползват на ниско ниво на гейна като цяло и не мога да се ориентирам напълно. До колкото знам педалите могат да имитират добъри ефекти дори и на нисък клас усилватели, та за това търся нещо такова. Може би усилвателите с качествени ефекти ще са доста скъпи, но може и да греша. Ако имате някакви предложения за такъв усилвател, който може да замести допълнтелната употреба на педал, моля дайте ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

предложението да вложиш парите у по-убаво комбо е първото ,което бих направил, но все пак ако си решил да си купуваш и камионче потърси из форума на втора ръка и си вземи босс метъл кор или като алтернатива много по-евтина е да си вземеш педалче на берингер супер метъл 400 ето и линк

http://www.behringer...ucts/SM400.aspx

 

последния е копие на метъл кора ама буквално със същите характеристики и корекции

 

ако пук можеш си намери още малко пари и си вземи някой преамп с много гейн

 

ай със здраве и успех в търсенето

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич тук ще получиш супер яки предложения за избор,но все пак ти ще свириш,затова ти предлагам да отидеш в музикалните магазини и да пробваш на място (кубетата) това което ще те изкефи най много,първо си купи китарата и с нея пробвай кубетата ,така най добре ще прецениш нещата. Ако се съмняваш в себе си вземи човек който е наясно с нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предложението да вложиш парите у по-убаво комбо е първото ,което бих направил, но все пак ако си решил да си купуваш и камионче потърси из форума на втора ръка и си вземи босс метъл кор или като алтернатива много по-евтина е да си вземеш педалче на берингер супер метъл 400 ето и линк

http://www.behringer...ucts/SM400.aspx

 

последния е копие на метъл кора ама буквално със същите характеристики и корекции

 

ако пук можеш си намери още малко пари и си вземи някой преамп с много гейн

 

ай със здраве и успех в търсенето

 

копие на Boss HM-3 Hyper Metal е, а не на ML-2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Growling4fun, не си пипал още китара, а се мяташ на ефекти, марки и т.н... Не че нещо, ама тя китарата няма да свири сама. От скромния опит, който имам - най-добре се отплащат уроците по китара (колкото и скучно и досадно да звучи това), а не ефекти, кубета и пр. периферия, които за момента спокойно можеш да смениш с кабел и компютър. Няма смисъл още от сега да пръскаш пари за ефекти, като се научиш да свириш ще има да харчиш предостатъчно.

Редактирано от Atari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип от изброените бих се метнал на Fullbore Metal-а, но това си е за мен.

 

След като така или иначе нямаш опит в тия неща взимай един Digitech Death Metal, има достатъчно гейн за този стил, а пък и звучи хубаво дори боднат директно в домашната аудио уредба /за момента ще си спестиш пари за истински амп/.

 

Обаче имай предвид, че ще мине доста време докато почнеш да свириш нещо дори доближаващо се до дет метъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на класиката - Boss MT-2 и HM-2. Това само като звук. Покупката ти трябва да се определя от това къде ще свириш, после с каква озвучителна система (кубе, пулт, стъпало, компютър, процесор) ще свириш, и ефектите идват последни. Препоръчвам ти за първи amp някой модел комбо на Line 6 - евтини са, свирят силно, и вадят сносен звук за всичко без нужда от допълнителни ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Маршал MG15 и съм го пробвал за спорта - ми има си предостатъчно гейн, с малко игра си дава съвсем доволен звук и за дет метъл даже. Особено с китара със силни адаптери и 12 инчов говорител. Тъй че не бързай с педалчето и разучи туй-онуй, освен ако не държиш непременно да звучиш като оса в консерва. Подкрепям Atari за уроците. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.