Jump to content
Българският форум за музиканти

Heavy Metaaal! Zoom G5 Guitar Effects and Amp Sumulator


a_panov

Recommended Posts

Zoom G5 Guitar Effects and Amp Sumulator

http://www.zoom.co.jp/products/g5

 

След BOSS и Zoom чакаме Digitech да ни погъделичкат с нещо! Като почват да излизат нови процове и преампи и разбирам че е NAMM за съответната година! Та сега е NAMM 2012

 

item_feature_10016_3009.jpg

 

zoomg5_a.jpg

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново под слънцено само външния вид им сменят и една две екстри, а звучат по същия начин. Време е вече за малко революция и тези процесорчета да започнат да звучат като Axe Fx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години в пристъп на безумие, силно повлиян от близък приятел допуснах фатална грешка - купих си ZOOM. Никога не съм имал по отвратителен тон на свирката, каквито и комбинации да програмирах. На втората седмица го разкарах, даже и със загуба, но си отдъхнах от тази дигитална отврат. Никога повече! Колкото и да им променят кутиите, звукът си остава като излязъл от гъша трътка. Нищо не може да замени аналоговите ефекти и ламповите усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А ти защо си купуваш нещо без да го пробваш?

Както и защо се произнасяш за нещо, което не си чул?

 

И аз имах зуум 505 преди време, в началото ме кефеше, ама след това не бях очарован от звука. И при все това не бих се наел да твърдя, че звука на новия е същия като на стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години в пристъп на безумие, силно повлиян от близък приятел допуснах фатална грешка - купих си ZOOM. Никога не съм имал по отвратителен тон на свирката, каквито и комбинации да програмирах. На втората седмица го разкарах, даже и със загуба, но си отдъхнах от тази дигитална отврат. Никога повече! Колкото и да им променят кутиите, звукът си остава като излязъл от гъша трътка. Нищо не може да замени аналоговите ефекти и ламповите усилватели.

 

Напълно съм съгласен! И след 100 години няма да стане, дори!

 

Сега ме извинете, отивам да накладя огън, че трябва да си сготвя месото преди да се е развалило. Нямам доверие на тия фризери-мризери - ник'ва работа не вършат!

 

П.С. Интернетът ми днес е много бавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесора изглежда яко и определено е стъпка напред. Как коментирате нещо, което не сте чули и което още не е ясно колко точно струва. През годините съм сменил 5 процесора на Zoom и всеки ме е кефил и служил вярно за времето си. Да , сега 505 звучи като играчка, но през 97-ма си беше супер и за мен.

 

Новия им чип ZFX-4 е определено крачка напред , наистина ме впечатли (имам G3) , и наистина дава много добри резултати като амп симулатор. Преди да си го купя, обсъдих това с двама уважавани колеги от форума , които също бяха доволни. Разбира се не е като AXE fX , но и цената му не е . За тези пари по-добро не мисля че има !

 

@valserp , ако може да доведа детето да хапне малко месо от твоето , че на мен ми изгоря ламповия хладилник, а времето зе да се стопля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между Zoom G1 и G2.1u, най-малкото което забелязах че първия е по-шумен в някой бленди за разлика от двойката. Тези процове вече ги няма в сайта на ZOOM, първо дойде "N" след това и "u". Само да вметна че последната ревизия - G2.1Nu има шест канален еквалайзер за разлика от предишните които бяха с 3-и канален... Та прогреса го има, може да е малък но го има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесорите стават все по добри, със всяка изминала година. Аз не ги харесвам и не ги използвам (освен Iphona ми, понякога и за да не вдигам шум), но това е неоспорим факт. Между другото с много от настоящите може да се изкара съвсем приятен звук (макар, че усещането при свирне не е същото като с добра лампова апаратура), просто се иска да знаем какво искаме и как да го направим. А също и мерак да се занимаваме с тях, който на мен изцяло ми липсва. На времето съм пускал семпли тук и болшинството от потребителите не можаха да решат дали им харесва повече Fulltone OCD в лампов амп или драйва на Boss GT5.

 

п.п. 99та заради Zoom 505 много ме псуваха и се наложи спешно да си купя друг, поради навик от колегите, че звуча ужасно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Simulator - тренажор,имитатор,симулант,моделиращо устройство.

Самият превод показва за какво иде реч,и спора е излишен,ако иска някой да му се имитира звука си купува симулатор(в повечето случаи е от липса на пари),който иска не семулиран звук си купува другите джажи(около10 000 парични знаци) и така си решава проблема.

Кое за предпочитане,като немаш пари се задоволяваш с това което можеш да си купиш. Проста финансова логика,другото е писане на халост. Все пак това се отнася за българските условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а бе има и един друг момент все пак...на професионалните или "полупрофесионалните" музиканти често им се налага да пътуват със самолет било за единично участие...било до началната точка на турнето...мъкненето на усилвател за постигане на собствен звук в тази ситуация е далеч от оптималното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но свиренето с амп на място (бил той осигурен, зает, нает и тн.) си е нещо съвсем нормално. Досега не съм видял професионалист да свири с поцесор (сигурно има няколко или няколко десетки даже, но като процент са нищожно малко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

Колеги, искам да ви помоля да се придържате към темата а именно конкретно този процесор. Теми за процесори срещу камиончета или усилватели си имаме. Предлагам да продължим разговора там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм успял да пробвам G 3 и се появи 5ца! :greenangel:

За мен процесора си е стъпка напред на фирмата!

Супер дизайн и компактност,освен това има и лампа!

Със сигурност не ми се разделя все още с Zoom G 9.2tt, но определено бих го пробвал този като се появи по нашите земи! :coolp:

За всички не /любители на процесорите ще кажа ,че могат да ви изненадат звуците им ,ако ги включите в лууп канала на ламповите си усилватели... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.