Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно евтината апаратура и лошият звук...


KeRRANGKid

Recommended Posts

 

Вижте и чуйте това.

Записвано е с метла.

С метла.

 

Ако ви звучи налудничаво, скипнете на 2:40 и се убедете с очите си.

От тук насетне просто няма кой да ви оправдае лошия звук с техниката. :cheers2: Тийнейджъри, на вас говоря!

С незнание и неопитност може, но не и с техника! Човека вади тон за Meshuggah от метла с Ibanez адаптер и VST симулации!

И да - изобретението разкрива съвсем нови хоризонти за т. нар. "sweep picking" ...

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност доста от по-опитните китаристи само повтарят кое трябва да е лампово, иначе е боза, а не тинейджърите. Как трябвало да има истински кленов топ, щото разбираш ли високите средички около не-знам-си-колко-khz били малко мътни и т.н....

 

Друг е въпросът, че тоя пръдлив звук ала Мешуга /да, не ме кефи и за мен няма нищо общо с хубав китарен тон/ и точно този риф във клипчето едва ли е чак толкова взискателен към апаратурата, свирачите и т.н...

 

По темата - да, твърдо вярвам, че ако човек може да свири звучи хубаво с всичко /или почти/.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно по темата :)

 

 

Иначе от опит съм видял, че с качествена апаратура дори и не много добър свирач (е, не съвсем начинаещ хлапак де) може да звучи задоволително, както и обратното - и с калпава апаратура майстора си е майстор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно по темата :)

 

 

Иначе от опит съм видял, че с качествена апаратура дори и не много добър свирач (е, не съвсем начинаещ хлапак де) може да звучи задоволително, както и обратното - и с калпава апаратура майстора си е майстор ;)

 

Точно така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът е много забавен и се правя чудесно с метлата !! За съжаление с метла и VST не се получва този звук

 

http://www.youtube.com/watch?v=5PaiDuiLzas&feature=related

 

Поздрав за всички любители на бурканите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, много се израдвах на темата. И аз подкрепям това, че изключително много хора, вечно карат на предрасъдаци. Все се срещат коментари - "Гаден е звукът на кавъра ми, защото ми е ефтина китарата", които не винаги минават за оправдание. Според мен, 97% (ако може въобще да се говори в проценти по темата) от звука на едно изпълнение е в адаптерите на китарата, апаратурата (усилватели, ефекти и т.н.) и уменията на свирещия. Останалите 3% - в дървото и хардуера на китарата.

 

ПП.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааам...напълно съм съгласен в случая с Хилбили...

Освен това, звука на всички видеа постнати тук ( изключая това на Кольо) е с тонове гейн.То тогава каквото и да включиш си звучи ...с тонове гейн.Аз лично, изобщо не го намирам за добър звука.

Пак бистрим тема, разисквана 1000 пъти.Метли и талпи, записани в спалнята на някой, и постнати в Ютуб.Няма лошо де :)

Mariomaster - ако искаш, пиши на това,югославянчето, да се включи с палетната дъска в един ..... Fender Deluxe Reverb, и да ни посвири пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.