Jump to content
Българският форум за музиканти

Funkaround - откъс от песен


Recommended Posts

С групата, в която свиря ни се отдаде възможност да записваме песните си за албум.

Качвам част от едно от парчетата за да получа някакви мнения и забележки ,относно звученето на този (за момента последен) вариант.

 

http://soundcloud.co.../predi-da-otkys

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокалът е много назад, ушевадно! Другото е на 6, доколкото разбирам изобщо от звук./ Не много, да си призная.../ Всъщност е важно как ще възприемат парчето и немузикантите - иска се да звучи убедително и да се чува пеенето добре.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вокала съм съгласен и аз, това духовото (не го знам какъв инструмент е точно) много силно идва и стъпва въху вокала. Може би трябва малко да се намали (и примерно да се поореже с EQ). Също вокалът ми се струва леко сух, но не съм сигурен. Далеч ми е този стил и не мога да дам много компетентно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вокала е назад, а браса е чудовищно изнесен напред. а и ми се (при)чуват разни странични тонове в аранжимента. баса е с кофти бленда - на малки системи изобщо няма да се чува - проверих - не се чува.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко разбрах, само ако може да доуточниш за страничните тонове в аранжимента, защото ако звука можем да го доизкусуряваме, за свирнята е малко късно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Може би @Пресли има предвид "обертонове", защото аз нищо нередно не чувам. Или пък да съм природно глух нещо...

Да, браса наистина е малко напред, но стила изисква да има як брас. Баса не е точно с кофти бленда, по-скоро малко му липсват среди. За да изпъкне вокала, може освен да се дръпне малко напред, да се направят разни "фокуси" с блендата/филтри, компресия и т.н/ браса може да се дръпне лекичко назад, все пак, а барабаните малко напред. После следва мастеринг, който ако се направи добре парчето ще звукне убийствено, както звучи наживо всъщност!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бях толкова изненадана от българския текст, че не чух нищо нередно, поне не ми направи впечатление. Относно вокала... добре си стои, може би малко ефекти, но това си е концепция на групата и не мога да давам съвети. Поздравления за това, че ще издавате албум, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е готино, но колегите са прави, най-вече за баса, щото при фънка има подчертана бас линия. Пробвай с повече динамика при браса! Все едно си въртят главите пред микрофоните, докато свирят! /Не ме взимай на сериозно! Не ги разбирам тези неща!/ :singer:

И защо на най-интересното го спря? Тъкмо се "наточих", за добро соло и.... :secret:

Успехи! .... и в следващото демо остави малко и от тромпетчето! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прослушах го на няколко места....моите забележки , или по-скоро напътствия са в посока на обема, и периферното разполагане на инструментите. Звука от инструментите е в общи положения е център. Ако има по-широко панорамиране на инструментала, а на ритъма в повече център нещата ще са по-споени. Баса би могъл да е по-остър, а вокала - по напред. Браса доминира, много е добре, но на моменти е силен. Ако си поиграете малко да направите динамично смесване (ама само с мишката е тегаво...) ще стане.

Поздрави, и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,повече панорами при отделните инструменти/особено при браса/

Вокала още малко напред.От какво растояние се пее?Може би не е правилно взет и входния сигнал/нивото/на микрофона при вокала.Иначе парчето ми харесва.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Качвам откъс от друго парче с малко по различен подход към звука.

 

Ще съм благодарен на мнения и препоръки.http://soundcloud.com/funkaround/hollywood-part

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хевиии :)

 

 

Колкото и да се правим то си избива :D

 

На една писта е основния вокал. Така като ме питаш подозирам че трябва да е на повече ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи доста песенката!

За самия микс на мен лично ми идват малко "монофонични" барабаните, тоест тясно е стереото. Поне крашчета и томове можете да пуснете леко по каналите.

Другото е че сякаш ривърба им е леееко в повече.

Разбира се ако така си ви кефи - ОК. :)

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да . Пространственост му липсва и според мен . Да видим как ще убедя , човека зад пулта , че е малко труден :)

 

 

Когато записвахме ме нави брас секцията да свирят и тримата заедно пред 2 микрофона и според него така се правело. Сега обаче идва момента в който трудно може да се играе с панорамите ...

 

Китарите и те май не са достатъчно разкрачени ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.