Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов микс на Day 40 - Cult Of The Speaking Cross


Recommended Posts

http://soundcloud.com/den40/day-40-cult-of-the-speaking

 

Дайте си мнението за микса и звука, а не качеството на музиката. Парчето не е ново, просто за пореден път възобновявам дейноста по завършването на соловия ми албум. Заслугата за което е на Владо "Dickens". Благодаря за което!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли си правил микса?

Като цяло ми харесва. Има нещо странно обаче, което немога да разбера какво е. Касата, примерно, мисля че може да звучи малко по-плътно и тежко, но това е ограничено от записания материал с който се работи. Предполагам барабаните са 100% живи? Не претендирам за компетентност де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басът нещо е много странен. Едно че е някак гъгнещ/бумкащ, второ е примерно 30% в ляво. Не мисля, че е от китара, защото на 0:50 се чуват само двете китари и там изчезва за момент.

Ако не съм прав или е търсен ефект моля за извинение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

моето мнение е че е доста запушено и обасено. Т.е. при смесването сте били на много високи нива по каналите, евентуално сте се опитали да лимитирате , и вече на мастер канала сте получили сплескан звук. Дръжте нивата по каналите по-ниски, така ще имаде достатъчен хедрум, а след това на мастер секцията можете да си наслагате каквото искате, за да компресирате. Обикновено използвам мултибанд компресор , но той работи добре когато нивата предварително не са лимитирани по каналите. Също и баса - много е гъгнещ и запушващ дръмса. Вижте честотно с кои инструмент си пречи и освободете място, след това мисля че нещата ще се поотпушат.

Нямам много време сега да пиша, но ако направите още един микс, ще го чуя задълбочено.

ПОздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горното мнение ми хареса, само да допълня за хедрума. Като ориентир - миксирания сигнал да е с пикове около -6 дБ на входа на мастър секцията. За да има "мегдан" за помпите после. :greenball:

И като припомпите - резултатът на изхода на мастър секцията да е между -15 и -12 dB RMS.

 

П.П. Loudness War must end! :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микса и мастъра са мое дело, така че благодаря за мненията, ще се възползвам от тях ;) И мен нещо ме притесняваше, но не знаех какво точно... Нямам много опит, разчитам предимно на ушите си :D Прави сте за нивото на микса, при мен е около -4 дБ, сигурно е от това, баса също ме дразни нещо... бе ще има още игра, то се вижда ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите за мненията!

Трябваше да поясня повече подробности относно самия запис. Значи китарите и баса са записани от мен в домашни условия с Line 6 Toneport UX2 и съответните амп симулации. Барабаните са програминг (Addictive drums мисля), дело на съфорумника mengel. Колегата Dickens предложи да ми помогне с микса, защото аз доста съм се отдалечил от работата по проекта покрай новородения ми син и помощ ми беше крайно необходима. Трябва да поясня, че разбиранията ми за звук се базират на слуховите ми възприятия (с други думи не разбирам много от честоти и т.н.) и напипвам нещата докато ми хареса резултата. Спомена се нещо за звука на бас китара, възможно е да не се вписва с общата звуова картина, но по дяволите адски ми харесва точно това звучене на баса. Ще поработим да видим дали може да поправим това, без да жертваме много от оригиналния звук.

Още веднъж благодаря за коментарите и се надявам повече от вас да споделят впечатленията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Днес получих нов, подобрен микс на парчето. Опитахе да поправим някои от недостатъците в стария.

Надявам се да се е получило по-добре.

 

http://soundcloud.co...-the-speaking-1

 

п.п. Прилагам още един линк от където може да се даунлоудва, при положение че искате да прослушате парчето през собствения си плеър. Доколкото разбирам на горния линк няма даунлоуд.

 

http://www.4shared.com/mp3/r982YRUS/Cult_Of_The_Speaking_Cross_3.html

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият вариант определено кефи повече!!! :metalist:

 

П.П. Има едно 112КВ .ехе файлче SoundcloudDownloader, с което всъщност може да се сваля. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://soundcloud.co...gnstudio/3-test

опитах се нещо да направя, надявам се да няма сърдити....

НО да отбележа само - абсолютно погрешно е да се тръгва от компресиран и лимитиран микс, още повече от мр3-ка......

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инспириран от горния тест реших и аз да си направя една проба за себе си най-вече да мастерирам нещо метълскоhttp http://soundcloud.com/emanuil_penev/cult-of-the-speak-mastered

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантът на VSTi ми харесва най-много :) С изключения на високите.

 

 

Иначе - тупалка здраво :) Парчето ми харесва много. Певец? Певачка? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еee, може и повече игра, ама няма смисъл за сега - ако автора желае, и ми прати истински експорт, резултат ще има.

Поздрави!

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.