Jump to content
Българският форум за музиканти

Става ли за нещо тази Кремона ?


Mike Shinoda

Recommended Posts

Разногласието тук идва от това, че някои просто не могат да нарекат тази талпа "китара".

Включително и аз - а започнах на много подобна.

Ако наииииистина нямаш никакви възможности - пести си парите, докато имаш за някоя евтина китайка. На тази може да дрънкаш от време на време, колкото пръстите да пипат нещо.

Не си струва да се наливат пари в нея.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата не става за нищо. Продай ми я за 10 кинта. ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е вярно, че не става за нищо. Аз дадох грифа на една такава на леля ми и е чудесна бъркалка за лютеница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С изтънен гриф не я искам. Давам 20 лева, съвсем сериозно! Авторът на темата има л.с..

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С изтънен гриф не я искам. Давам 20 лева, съвсем сериозно! Авторът на темата има л.с..

 

Намесвам се малко извън темата - за какво ти е тази китара? Питам защото имам стара кремона в килера, бяла с 2 хъмбъкъра. За какво би могла да бъде полезна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С хъмбъкъри си имам таман 2. Да речем, че съм ексцентрик харесващ кремони по някаква си моя причина.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Става ли за нещо тази Кремона ?....

Да! Просто нищо не прави по нея,ще унищожиш един уникален документ от едно нерадостно и страшно време за БГ-рока,през времето на милиционер-социализма.Окачи я някъде и си я пази ,или я дай на някой колекционер.Наистина при сегашните възможности на пазара това е безсмислено/Имаше много такива мнения по-горе/

Желая успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма да стане скоро музейна рядкост, има много такива, но наистина ще ми свърши работа. Даже и да не става за нищо, имам един приятел - лютиер любител, обича да чопли такива китари. Сменя им чарколяците, праговете и т.н., довежда ги до доста приемливо състояние. Има някои сполучливи опити. Лошото е, че е инвалид и с мизерната си пенсия не може да си купува даже и такива окаяни инструменти. Ако иска авторът на темата - да ми я продаде за някаква дребна сума, ако не - да я прави каквото намери за добре. Поздрави!

 

P.S. Имам собствено мнение за кремоните, но не искам да споря с никого.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не мисля да я възстановявам,понеже не разполагам с паричните средства,но в бъдеще ще поработя върху нея и се надявам да излезе нещо прилично от китарата.Благодаря на всички които помогнаха със съветите си :)

Редактирано от Mike Shinoda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах супер съседен модел соц-ка. Бях малък, нямаше нищо, истинските бяха скъпи, бла-бла.

Беше шкурена, боядисвана, коригирах изкривявания между грифа и тялото, нови ключове, нов пикгард, нов суич, нов жак, нови пикапи яки, болтченца - бе всичко. Насипах да речем 150 лева в нея. Като резултат получих една абсолютна СОПА, която свиреше като за минус 300 лева. На светлинни години зад всеки Корт/Скуайър и т.н. евтини китайски китарки. :)

 

Подари я на някой да се мъчи и не се занимавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се че пиша извън темата но не мога да пращам ЛС та

jkolarov ако може ми пиши на скайп stefan_metalla да те питам нещо за тази твоя кремона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не мисля да я възстановявам,понеже не разполагам с паричните средства,но в бъдеще ще поработя върху нея и се надявам да излезе нещо прилично от китарата.Благодаря на всички които помогнаха със съветите си :)

Ето как звучи кремонка с оригиналните адаптери, като твоята:

чиста китара

http://soundcloud.com/maxim10/akordi

 

с драйв и запис с евтин микрофон за 2 лв.

 

и от audio out изходите на комбото в звуковата карта на PC - то http://soundcloud.com/maxim10/semple1

 

Последното звучи по-добре на живо, звуковата карта скапва нещо звука.

Иначе послушай музикантите от форума, те имат опит. Това е просто илюстрация как звучи тази китарка. Дано ти помогне в бъдещото ти решение по проекта! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.