Jump to content
Българският форум за музиканти

Предусивател захранван с фантомно напрежение поставен между микрофона и кабела


vladi boinovsky

Recommended Posts

Здравейте,

попаднах на един продукт и искам да Ви насоча вниманието към него. Ако нещата които се пишат за него са верни, то той ще е една много ценна придобивка. Но понеже няма никакви сериозни доказателства относно невероятните му качества, се съмнявам че може да е поредната измама. Продукта е - TriTon Audio Fethead

http://tritonaudio.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=17&Itemid=33

 

Идеята на продукта на който попаднах е следната:

Нискошумящ предусилвател, захранван от повечето фантомни захранвания на пултовете, в корпус наподобяващ на преходник, който се монтира в женския вход на динамичните микрофони като от другата страна, оставя разбира се женски вход за балансиран микрофонен кабел.

Резултатът който дават е :

  • повдигане с 20dB на сигнала към предусилвателя като значително улеснява неговата работа
  • значително подобряване на цвета на звука на динамичния микрофон
  • почти нулев GAIN което не знам какво подобрява
  • подобряване на смисъла на трафовете сложени в динамичния микрофон

Твърди се :

  • използвания предусилвател с ниски нива на усилване не го хващат уредите отчитащи нелинейни изкривявания
  • подобряване значително на честотната лента на възпроизвеждане на микрофона
  • постигане на топлота и цветността на звука

Всичко е прекрасно но доказателства освен коментари няма.Продукта е нов, сега навлиза но аз не мога да си позволя доставка от Ebay и да видя какво ще стане като го пусна.

Надявам се на компетентно мнение относно този продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста бръщолевене, но най-интересно е противоречието:

повдигане с 20dB на сигнала към предусилвателя като значително улеснява неговата работа

почти нулев GAIN което не знам какво подобрява

Ако не е проблем на превода, рекламата е за некомпетентни юзъри.

 

Да оставим настрана конкретната реклама, нищо ново под слънцето! Такъв вид аксесуари се използват още от средата на миналия век, главно пасивни. Отдавна има и активни за микрофони, и за китари...

 

Силата на съвременния маркетинг е да представя стари или забравени неща като страхотни съвременни открития, надявяйки се на ниската техническа култура на съвременните млади хора. Понеже мозъкът им е Tabula rasa*, безпроблемно върви търговията...

 

*Tabula rasa ("blank slate")

ПП. Щом видях "HIGH END" в заглавието съвсем ми се изясни ситуацията ;) .

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Features


  • Ultra low noise Class A JFet amplifier

  • 20db amplification (@ 1000 ohm load)

  • double single ended amplifier topology

  • Balanced output

  • Lots of headroom

  • Z-in 22k

  • 18-48 v phantom power

Toва е от линка в първия пост, аз поне не прочетох нищо за "нулев гейн" etc. та явно сме се загубили в превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка.В този форум съм довидял за GAIN.

http://www.gearslutz.com/board/so-much-gear-so-little-time/350107-triton-audio-fethead-bigamp.html

Признавам си термина не ми е ясен и съм се объркал при превода.

GAIN го превеждат като "печалба" преводачите.

МОЛЯ пояснете термина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно - входен импеданс 22 КО?! При 200 омов стандартен микрофонен вход? Аз ли нещо съм тъп (не е изключено)? Или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://youtu.be/MA4PIZkTccg

На това се натъкнах.

Слухарите да дадат мнение.

Първо е без fethead после със.Вижте инфото под клипа. Звучи откровенно!

 

Попаднах на това докато търсих пулт с свестен преамп. Човека написал "сложи на мика едно от тези и не се занимавай с глупости".

В първия момент буквално си помислих "Да бе да насуча малко реотан от печка да дигна омажа" и "Да ръгна да слагам на кабел преходници" после погледнах наляво надясно. Концепцията и принципа на действие ме грабнаха и почнах да се ровя. Но нямам 100 доларес и мерак да чакам шипинг. Да не говорим за мерак да спонсорирам милата ни родина с мито.

 

Мола поразровете и вижте дали инфото е коректно или някой е решил да прави пачка там нейде зад океана.

 

Благодаря.

Редактирано от vladi boinovsky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Absolutely improper testing!

Not the gain at the desk, but OVERALL gain has to be equal with and without the preamp module! In the shown test essentially the higher level will be recognized as better one. If the quality has to be compared the listening level must be same for both cases!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Попаднах на това докато търсих пулт с свестен преамп.

...Но нямам 100 доларес и мерак да чакам шипинг.

Благодаря.

Интересно...виж ми синия подпис и кажи как виждаш желанията и възможностите да се срещнат?

А може би трябва да обясниш какво разбираш под "свестен преамп", защото се обърквам от очакваните цени.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е вярно че желанията трябва да са съобразени с възможностите.

Мислил съм за ето този преамп - http://www.m-audio.c...en_us/DMP3.html

или евентуално за някой от малките пултове на Ямаха с компресор.

Беринджъра който имам е голям компромис с качеството.

Редактирано от vladi boinovsky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не кажеш с какъв хардуер разполагаш и какво точно искаш да записваш? Колегите може да предложат нещо хитро и не толкова скъпо, ако дадеш малко информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова "нещо" хитро дето да звучи като предусилвател на API/NEVE, които да кажем са някакъв относителен стандарт. А има и много други, но да кажем че не са толкова популярни. Няма как да е и евтино (зависи какво се разбира под евтино - 200-400$ на канал за добър предусилвател се счита за евтино, между другото).

Пазарът на такива устройства е относително ограничен, качествените компоненти струват пари и изискват значително време за дизайн, производство и тестове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента не искам да записвам и купувам нищо. В момента се опитвам да направя нещо свястно на FL Studio. Имам SHURE SM 58 и съм му замислил преамп, за да вкарам евентуално вокал към направеното на FL Studio - то. Имам соунд карта E-MU 0202 USB. Всичко което правя е напълно любителско и в момента се уча на много нови неща. Просто повдигам тема за нещо, което ми се стори много интересно и иновативно.

Редактирано от vladi boinovsky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иновативно? :slap: ...

Без да го приемаш като укор, а като препоръка - имаш мнооого да четеш, за да не ти се струват подобни неща иновативни.

 

:excl: Няма да е лошо да си попълниш профила, за да се ориентираме по-добре с кого водим диалог!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата за конкретната играчка отдавна се изчерпа, няма и много какво да се каже за подобни псевдопомагала и методите за маркетинга им, освен че е много по-смислено парите за тях да се спестят.

 

Относно микрофонните предусилватели по принцип, малко от хората, които не си изкарват хляба със студийна работа, оценяват важността на тези устройства за постигане на качествен звук. Почти във всички случаи, при даден бюджет хората дават диспропорционално много пари за микрофон, без да се интересуват какво става по-нататък по веригата. Истината е, че повечето микрофонни предусилватели, вградени в днешните пултове и аудио интерфейси са неадекватни, дори и за стандартите на домашния запис. Няма и как другояче да бъде, като се има предвид цената им. Аудио интерфейс с крайна цена от 300-400 лв с натъпкани вътре два предусилвателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.