Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесори срещу камиончета,преампове и т.н.


Mephistofel

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен усилвателя и особено колоната дават поне 50% от звученето на инструмента, така че основата е бас => усилвател => озв. тяло. Оттам нататък - отделни ефекти. Аз ползвам:

 

1. За случаи, когато искам да няма монитори на сцената или искам да съм сигурен че ще се чувам: бас, Gallien Krueger 400RB-IV, бас колона.

От балансирания изход на усилвателя сигнала отива в централното озвучаване, звукът от колоната е само за да се чувам на сцената. В "tuner out" на усилвателя включвам тунер (някакъв Korg), за да мога да се настройвам без да смущавам аудиторията

Колоната, която ползвам е правена, но до месец смятам да се изфукам с нова придобивка :cheers:

 

2. За така нареченото в кръчмарския жаргон свирене тип "център нападател" :) използвам: бас => Sans Amp Bass Driver Bass DI или еквилайзер Boss GEB-7

Звукът от ефекта отива в централното озвучаване. Sans Amp BDDI е по-практичния от двата ефекта - балансиран и обикновени изходи, паралелен изход (напр. ако искам да пусна сигнал в др. усилвател или тунер), но за някои случаи предпочитам по-неоцветения звук на Boss GEB-7.

 

В повечето случаи използвам първия вариант, а втория с ефектите - само ако нямам възможност да нося по-обемно оборудване.

 

За ефектите:

С настоящата банда, а и като цяло с музиката която свиря не са ми необходими кой-знае колко ефекти, но тъй като ми се експериментира съм придобил разни нещица, като принципът е "по малко, но качествено" :cheers:

 

Имам Moogerfooger Low Pass Filter, Sans Amp BDDI, по някое време смятам да придобия и читав октавер - Boss или по-добре EBS, ще видим като му дойде времето. Все още с филтъра си играя предимно вкъщи, защото при него положение изключено не съществува - докато звукът минава през него се променя значително.

След като приключа с плащането на бас колоната си ще търся вариант за изключване на целия кръг ефекти - най-вероятно Boss LS-2 (или нещо custom от N audio :green: ). Тогава смятам да ползвам Sans Amp BDDI за драйв, Low Pass филтъра евентуално с експрешън педал и, дай боже, някой ден и октавер. Ако можех и да свиря направо щях да уволнявам клавиристи :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прави ми впечатление,че доста хора се изказват сякаш думата "процесор" е мръсна,или дори "ефект". :bravo: Ей тук,благодарение на YtseJam,едни снимчици на gear-a на Дъг Уимбиш,басист на Ливинг Калър,от концерта им в НДК преди няколко години. :) Който не ги е слушал тез' негра - бегом да си намери нещо!

 

bass_rig_01.jpg

bass_rig_03.jpg

bass_rig_04.jpg

bass_rig_05.jpg

basses_03.jpg

 

И недейте да ръкоблудствате! :bravo:

 

Edit: Забелязвате ли мирното съжителство на процесори и камиончета? :D

Редактирано от Mephistofel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Прави ми впечатление,че доста хора се изказват сякаш думата "процесор" е мръсна,или дори "ефект". :P  Ей тук,благодарение на YtseJam,едни снимчици на gear-a на Дъг Уимбиш,басист на Ливинг Калър,от концерта им в НДК преди няколко години. ;) Който не ги е слушал тез' негра - бегом да си намери нещо!

И недейте да ръкоблудствате! :)

 

Edit: Забелязвате ли мирното съжителство на процесори и камиончета? ;)

НГЕЕЕЕ ЦЯЛА АРТИЛЕРИЯ,такова нещо за пръв път виждам :):):D:D:D:D

 

Eeeeee, по-дълго мнение не усшя ли да цитираш? :D Следващия път няма да изтрия само снимките, а цялото мнение!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НГЕЕЕЕ ЦЯЛА АРТИЛЕРИЯ,такова нещо за пръв път виждам :):D:):D:D:)

А рига на китариста Върнън Рийд е още по-внушителен.

Велико шоу изнесоха Ливинг Кълър. Жалко, направо срамно, че имаше толкова малко публика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъг е страшен, много ме радва. А за това колко играчки ползва е направо пословичен. От това турне, ако правилно си спомням му бяха откраднали накакви ефекти и затова не беше в БГ с пълния си набор :pray::pray: Единственият който му е в категорията по брой педалчета (поне доколкото аз знам) е Justin Meldal-Johnsen - записвал е с Tori Amos, Beck, Sean Lennon, Jamiroquai и т.н. Та въпросният пациент е привързан само към ефекти в формат педал (мразел такива за рак :pray: ) и ползва има-няма 20-30 от тях - Sans Amp, разни на Line 6, Electro Harmonix, Boss, MXR, Ibanez и какви ли не още :)

 

Прави ми впечатление,че доста хора се изказват сякаш думата "процесор" е мръсна,или дори "ефект".

 

Не, но нямам нужда от всичките 234 бленди, комбинации и опции които дава един процесор. Най-малкото нямам достатъчно вкус и усет за да ги употребя на място, да не говорим че се изнервям да въртя и променям непрекъснато параметри. Искам малко "пудра" (разбирай ефекти) и тоягата да звучи добре. Харесва ми драйва на един производител, октавера на втори и примерно дилей-а на трети. Защо да не ги комбинираме :) А ако реша, че драйва на ХХХ е по-добър от моя винаги мога да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Прави ми впечатление,че доста хора се изказват сякаш думата "процесор" е мръсна,или дори "ефект". :P  Ей тук,благодарение на YtseJam,едни снимчици на gear-a на Дъг Уимбиш,басист на Ливинг Калър,от концерта им в НДК преди няколко години. ;) Който не ги е слушал тез' негра - бегом да си намери нещо!

 

И недейте да ръкоблудствате! :lol:

 

Edit: Забелязвате ли мирното съжителство на процесори и камиончета? ;)

НГЕЕЕЕ ЦЯЛА АРТИЛЕРИЯ,такова нещо за пръв път виждам :pray::):):pray::pray::pray:

А онези наредени басчета да не са му резервни,ако е така здраво се е подсигурил :pray::):):):pray:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Прави ми впечатление,че доста хора се изказват сякаш думата "процесор" е мръсна,или дори "ефект". :pray:  Ей тук,благодарение на YtseJam,едни снимчици на gear-a на Дъг Уимбиш,басист на Ливинг Калър,от концерта им в НДК преди няколко години. :pray: Който не ги е слушал тез' негра - бегом да си намери нещо!

 

И недейте да ръкоблудствате! :pray:

 

Edit: Забелязвате ли мирното съжителство на процесори и камиончета? :)

@Mephistofel - за съжаление, при мен не се показват картинките ... Но ми е странно, защо си останал с впечатление от изказванията ' ... сякаш думата "процесор" е мръсна ... ', според мен, на някои хора, не им трябва толкова много функционалност, просто не я използват и оттам вече се прави изводът, че не им трябва процесор.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к'во? :)

 

@fracture,аз не защитавам нито един от чистите варианти,комбинацията,стига да е оптимална, е перфектна за мен. :P Просто ми беше интересно да видя чужди възгледи,защо някой например смята,че даден гиър е най-доброто за него и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:) ХЪХ - показаха се картинките, доста апетитно изглежда конфигурацията ...

@Mephistofel - прав си, всеки си преценя оптималното за него си, но доста често се водим от финансова гледна точка

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.