Jump to content
Българският форум за музиканти

Това ще свърши ли работа...


plux

Recommended Posts

Един познат ми предлага тази карта на добра цена:

 

 

Въпросът ми е върши ли добра работа за аудио обработка (миксинг, мастеринг)? Използвам само софтуерни VST-та и не записвам външни инструменти.Знам, че мониторите са далеч по-важни, но въпросът ми конкретно е за картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. То си пише

Supports latest DS3D GX 2.0 for gaming on Vista & XP DS3D GX 2.0 not only revives EAX and DirectSound effects in games on Windows Vista as GX 1.0, but also incorporates Dolby Home Theater Technologies (Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone, Dolby Digital Live, Dolby PrologicIIX) to provide best gaming audio experience.

 

Gaming audio, накратко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакам да ми се публикува мнението тук ще дойде Великден. Явно си е по-добре в чуждестранен форум да се пита.

 

Мерси все пак и за този отговор, който успях да получа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че тука не сме ясновидци поне какви са ти ценовите изисквания да беше споменал, геймърските карти (или общо казано тея дето са с жакове там за микрофон) по принцип не са подходящи за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Геймърските карти, обикновено НЕ са с жакове за микрофон, под микрофонни входове разбираме XLR стандартни такива, за да внесем яснота.

Към оригиналният питащ - разгледай предложенията на марките MAudio, TC Electronic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, не съм се изразил правилно под микрофонен вход в геймърска карта имах предвид 3.5 мм, а не хлр :) . И все пак човека нека да каже какви пари може да даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия музикални форуми навсякъде са много рестриктивни - чакаш с години да ти активират акаунта в по-големите, а в по-малките си глас в пустиня. Така че - навсякъде са калпазани. :,)

 

Значи щом ще ползвам само VST ще трябва ли да обръщам внимание на звукова карта или с вградената ще съм ОК?

 

 

Като гледам това описание от Фрути Лупс:

 

http://support.image-line.com/knowledgebase/base.php?ans=62&id=

 

като се използва DAW с виртуални инструменти, картата не влияе на качеството при извеждането на песента на файл, единственото нещо, което би ми било от полза е по-доброто качество на звука, което да се чуя аз лично на моята система, за да мога да направя по-точен микс.

 

Ако картата наистина е от значение, моля препоръчайте ми някакви на ниски до средни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако задаваш такива неясни въпроси - има да чакаш с много години. Ако ме питаш колко - от малко до средно малко, но не повече от няколко при положение, че наистина е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи едно м-аудио 2496 страхотна звукова карта на страхотна цена ползвам я от години и е много корава при изгорял пулт и половин компютър от късо оцеля . Има си драйвери към нея с ниска латенция и е страхотен проукт като цяло .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям!

а иначе звуковата карта има огромно значение за работата със софтуерни VSTi-та. НЕ само заради латенцията, така че моя съвет е след като си вземеш читава звукова карта, да понаблегнеш малко на теорията... или поне на четенето на хилядите форуми, обсъждания и т.н.

Дори и тук има достатъчно писано по темата.

ПОздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.