Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение от Ibanez феновете (знам, че са много)


Slide

Recommended Posts

От ЛТД-тата в ниския ценови клас съм бил винаги разочарован като качество на изработка. Много внимавай какво купуваш и тествай на 100% инструмента. Не каза дали си ходил на Лавеле в МЦИ, но вчера минах там и бях доста приятно очарован от това, което Икономов е направил там. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Не съм ходил. Тия дни работа. Утре май ще ида. То ми е сравнително близко, та да видим кво ше излезе.

Имали ли сте чувството, че искате нещо подобно, ама не точно същото и се налага да правите компромис. (за китари си говорим, не жени...)

 

За ЛТД-тата, не съм свирил на такива май. Така че нямам впечатления. Въпреки, че за над 600 лв. се очаква нещо.

 

Както и да е, без да съм пробвал нито LTD, нито конкретните два модела на Ibanez, няма смисъл да коментирам.

 

ЕДИТ: По съвети на писалите тук, погледнах Kramer, ама те нещо май пазара им е ориентиран към ниския до среден ценови клас.

Имат ли офиц. представител. Тоест, не ме интересува дали е офиц. Просто дали могат да се видят някъде.

Има един модел S-211, дето е точно H-S-S, махагоново тяло с Флойд (лицензен). На всички клипчета, който гледах ми звучи... кухо (точната думи),а ревютата и отзивите не бяха особено добри, но други е да се пипне и види на живо.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е че работата със Ибанез е леко компромисен вариант.

 

Ей само за тези думи трябва да се наказва със 100 тояги на голо! :curse:

Думата "компромис" и Ibanez звучат откровенно като антоними, казани заедно в едно изречение. Отиди, виж пък и явно да нямаш парите, за наслада на душата само хвани някой от най-евтините Prestige след коeто пробвай каквото искаш на други фирми. Е няма да се повтори усещането за комфорт. Иначе в твоя случай между избора на тези два модела дилема няма и избора е ясен - RG350MZ.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е че работата със Ибанез е леко компромисен вариант.

 

Ей само за тези думи трябва да се наказва със 100 тояги на голо! :curse:

Думата "компромис" и Ibanez звучат откровенно като антоними, казани заедно в едно изречение. Отиди, виж пък и явно да нямаш парите, за наслада на душата само хвани някой от най-евтините Prestige след коeто пробвай каквото искаш на други фирми. Е няма да се повтори усещането за комфорт. Иначе в твоя случай между избора на тези два модела дилема няма и избора е ясен - RG350MZ.

 

Е, знам, че феновете на Ibanez, сте фанатици, ама чак толкова. :P

 

Престиж е скъп клас. Клас, който можем да сравняваме с най-горните Гибсъни, Фендери и разни бутикови марки, като Фрамус, например. С две думи - не ми се пипа Пресиж, щото много ще събирам за него. :P

 

EDIT: Тия Томан много напреде с материала бе. В сърч-а има опции да търсиш тип тяло (дърво), конфигурация на адаптерите, тип тремоло, тип ф.борд...

Това от скоро ли е или?

 

ПС: Накрая си зема един Harley Benton, а? Къде по-old school от тва? :greenball:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bobolin

 

За да не се дразнят хората е добре да се споменава, че споделяме собственото си мнение, а не цитираме аксиоми. На теб Ибанец ти харесват, на други хора не чак толкова. Всеки си има вкус. Нищо лошо в това да си го споделяме, но това със 100те тояги и тн. са пълни глупости :)

 

Аз например, без да отричам качествата им за типовете музика, за които са предназначени, не харесвам Ибанците особено (имам предвид РГ и тн типа, иначе много харесвам JS и PM моделите, както и старите Артисти и АS) и то не за друго, а точно защото са ми адски неудобни. И повярвайте пипал съм не един Престиж, а и съм имал повече Ибанци от повечето люти фенове на марката наоколо та едва ли ми липсва опит. За мен комфортът няма общо с плосък и тънък гриф, за други хора това е истината. Въпрос на вкус, универсални неща няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+2^1024

Факт. На мен ми отне около 15-20 години да разбера, че тънкия и плосък гриф не е върха на сладоледа. Така че всичко е въпрос на персонален вкус и предпочитания и развитие във времето.

 

Но ако искаш Ibanez си купуваш Ibanez, защото никой не прави по-добре Ibanez от Ibanez :):girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно никой не каза нищо за Kramer и дали ги има на пазара ни.

 

Те са собственост на Gibson, а тях ги внасяше... Фактор?

 

Щото ако нямам възможност да пробвам, не ми се взема директно от нета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GRG серията са нещо като бюджетен вариант на RG, и доколкото съм ги хващал, на мен лично ми звучат потресаващо гадно, дори за евтината цена. По принцип не съм фен на повечето Ibanez китари заради грифовете им, но всеки си има предпочитания.

 

Kramer мярнах из обявите тук във форума. Не е конфигурация HSS, даже е само H ( :headbang: ), но можеш да хвърлиш едно око или поне да разлафиш със сосбственика. 1984 Reissue беше моделът.

 

И все пак ходи ли до някакви магазини, или само лаф да става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих дрънчах и на двете.

RG-то звучеше по-ясно и отчетливо. Къде от по-добрите адаптери, къде от кленовия гриф. Става дума за чист канал. С дист вече разликите не са толкова големи.

 

Реално няма и 200лв. разлика в цената. Така че си заслужава човек да почака някой и друг месец, да събере пари за RG350, вместо GRG.

 

Сега ще поогледам малко, да видим кво друго има на пазара.

 

Dynacord внасят ESP, нали? Евентуално да пробвам един, два модела, които съм си харесал (LTD).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С интерес установих, че Aria имат вносите - gemamusic. На сайта им има само обаче XL-STD модела, който е без Флойд, а с обикновенно двупосочно тремоло.

 

Утре ще ида хвърля едно око в магазина им, евентуално ако мога и да пробвам, и ще пиша отзиви. :)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Отговорено (Редактирано)

Ще пиша в тая тема, за да не отварям нова, пък и така или иначе пак става дума за Ибанес:

 

Та - от известно време имам една RG 420 с INF 1 и INF 2 адаптери, тяло от махагон и палисандров фингърборд. Работата е там, че китарата има много... среднисто-висок тон (ебати определението). Липсва и т.нар. "bottom end". Имах възможността да я сравня със Гибсън Студио от 90та и Фендер Телекастер от 2008, в един и същи усилвател (лампов, ала-бала), с едни и същи настройки и звучеше най-ярко и остро от 3-те.

 

Ясно, че INF не са кой знае каква стока, но тъй като избирането на адаптери е малко субективно (гледаш ревюта, ама с други китари и пр.) и не ми се иска да дам 300лв. и после да остана изненадан, че пак звучат пробивно.

 

Конкретно съм се ориентирал към Димарцио - Ево, Ейр Нортън, Супер Дисторшън. Нещо в тоя ред на мисли.

 

Питанката ми е такава - някой да е слагал такива адаптри на долу-горе такъв Ибанес (RG, ако е от махагон пък - екстра) - да каже отзиви.

Защото не знам до колко едни адаптри (били те и за 300 кинта) могат да променят до такава степен тона на китарата. (Дърво и хардуерни особености).

 

ПС: А просто за статистиката - ето как една китара за 1000лв. от махагон звучи остро/пробивно/ярко (както искате го определете) , а не мазно, блусарско, мътно (пак - както искате).

(Казвам това заради много теми, в които в последно време беше дискутиран махагона. Не всяка китара от "правилното" дърво с H-H е Гибсън. Голямо значение има производителя, както и конструктивните особености на инструмента).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам купил си си ибанецо

и сега искаш адаптери да сменяш

 

виж тези bare knuckle warpig

 

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=warpig

 

в дясно ще видиш честотния им отговор

 

по-долу има sound clip там може да чуеш някакъв илюстративен запис и отделно тук може да видиш и да ги чуеш на махагонова китара

 

 

гледай, слушай, питай

 

имам един в повече и съм склонен да го продавам за бридж позиция

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Oтносно твоето питане аз имах точно обратния проблем.Имам Ibanez j custom neck type 5pC Maple / Walnut Neck J.Custom RG

w / KTS ™ TITANIUM Reinforcement body flamed Maple (4mm) top

African Mahogany body fingerboard Rosewood Fingerboard selected

w / flamed Maple binding bridge Edge-Zero tremolo bridge w/ZPS3 neck pu DiMarzio ® Air Norton ® (H) neck pu middle pu DiMarzio ® True Velvet ™ Middle (S) mid pu bridge pu DiMarzio ® The Tone Zone ® (H) bridge

и ми звучеше мн. глухо и НЕ пробивно ,което за мен беше проблем(keфи ме звук с пове4е treble и по висок out put).На мястото на tone zone-a на bridge-a сложих seymour duncan sh-13(dimebucker) ,a него преместих на мястото на аир нортон-а ,koйто между другото въобще не ми харесваше за този звук ,който искам да постигна и... о, чудо всичко си дойде на мястото(според моите предпочитания разбира се.)Според мен тези адаптери, към които си се ориентирал ще ти свършат работа за еvо-то не съм сигурен него не съм го пробвал.smile.gif

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.