Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl screamer 50


Recommended Posts

musicman задава уместно питане.

Трябва да се разбере -

1. конкретният амп минавал ли e тук-там през нечии ръце? -запояването, екранизацията на лампата - заводски ли са?!

2. всички ли ампове от серията са така изработени?

3. или имаме добри и лоши бройки от един модел - което също е възможно при занишен QC.

4. кои ЕНГЛ-и са по "китайската" технология и кои по "германската"?( сравнително по-евтините срещу скъпите)

 

Кольо, такъв амп може да звучи добре, ако е измислен добре(въпрос на схема, за което в началото един съфорумник контрира критикуващите, които не са се доказали безусловно със собствени изделия на пазара за лампови китарни усилватели) и да не е добре изпипан(което се вижда на снимките).

По принцип ЕНГЛ си имат име, имат и звук, който е желан от част от китаристите.

Обаче амп с такава изработка, независимо дали кефи като звук, може да те предаде по всяко време.

Ако е на репетиция - ще ти развали кефа и деня.

Ами ако сдаде багажа по време на концерт? Хич няма да е гот или ще е катастрофа, ако е отговорно свирене.

Вярно, авария може да се случи с коя да е марка и то по време на свирене.

Обаче в конкретният случай е доста гарантирана.

 

(Ето днес имах удоволствието да свиря с един от ламповите си ампове срещу барабанист и изцепен на 50 вата.

репетицията си мина, освен , че свири както искам и със звук който търся, не прегря и нямаше никакви проблеми. Само дето тежи и ми бе неприятно мъкненето.

Обаче, съфорумник си купи от Пешето същият амп, но греда - доста време беше в ремонт.

Проблема на неговият, може би е бил до конкретна бройка - не съм го чувал, но някак си се самовъзбуждал.

Може да е проблемна конкретна бройка и дори да има качествен контрол, да не са го хванали например.)

Затова е важно да се намери отговор на въпросите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

В търсене на истината, днес с един колега разглобихме личния ми ENGL Screamer 50 combo и споделям снимки с вас :

 

024395883.jpg?r=0

024395887.jpg?r=0

024395890.jpg?r=0

024395891.jpg?r=0

024395893.jpg?r=0

 

Личните ми впечатления - изключително чиста работа, всичко е подредено, а не мърляво. Относно качеството на компонентите - мисля, че критикуващите като технически лица би трябвало да наблегнат на техническите на параметри, а не на външни белези като "тънко и дебело", "неизвестно" и т.н., защото звучи по-скоро несериозно. Обърнете внимание на трафа - показания от Ники изглежда като самоделка пред този. Моето лично мнение е, че усилвателя показан от Ники преди всичко загатва за непросветни самодейности и изключително небрежно отношение, както и ниска култура на ползване. От друга страна, както казва Тони, все пак този усилвател е от по-достъпните модели на марката и сравнен примерно е един Savage 120 изглежда по-обикновен. И не на последно място, за мен този усилвател звучи меко казано страхотно и до ден днешен, не съм чул някой да го чуе и да не каже "Е...си м...ата, това нещо има страшен тон" - нещо, което е несметно по-важно от "тънкия!!! кабел за захранване" и блести пред безкрайните недоклатени опити по "схеми" на Солдано, Егнaтер, Меса и какво ли не, защото всеки пипал оригиналите знае, защо оригинала е оригинал.

 

Респект!

Редактирано от boreto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"блести пред безкрайните недоклатени опити по "схеми" на Солдано, Егнaтер, Меса и какво ли не"

 

да видим аз като правя опит със ЕНГЛ какво ще се получи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм ремонтирал скримъри.Моето мнение е като на Ники - трафовете са по-малки от това, което би ми се искало да видя(пестене на желязо).Ламаринките на предусилвателните лампи не ми допадат като решение.Компонентите са евтини.

Усилвателя звучи, както е и цената му - средна(към ниска) за класа лампови усилватели.

Това което на мен не ми харесва е склонността, поради изходния траф, да липсват "пясъчните високи".Т.е. от към отгоре трафа е малко орязан.Това не е нито лошо нито добро, просто за моя вкус не е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"блести пред безкрайните недоклатени опити по "схеми" на Солдано, Егнaтер, Меса и какво ли не"

 

да видим аз като правя опит със ЕНГЛ какво ще се получи...

 

Най-вероятно е да получиш НЕНГЛ:)

Редактирано от boreto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За реплика мисля може да се направи и по-добре от оригинала - т.е. по-хубави части(потенциометри, кондензатори, трафове).

Но мисля, че като ще се инвестира, е по-добре проекта да е малко по-висока летва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За реплика мисля може да се направи и по-добре от оригинала - т.е. по-хубави части(потенциометри, кондензатори, трафове).

Но мисля, че като ще се инвестира, е по-добре проекта да е малко по-висока летва :)

 

все пак ще е първи проект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брадъри ,гроздето е кисело май а??? преди да побликуваме такива "лай..а" , е хубаво да се информираме,защото е твърде вероятно да наак...ме без да сме си свалили гащите, и подобен род побългарени "булшедове" изобщо да не ги коментираме!!! Аз тук виждам единствено тел,пирони и ръждясал социализъм и нищо общо с реалноста.Даже китаец би се възмутил от такава творба. 11 Божа заповед - не споменавай напразно името ЕНГЛ-ово!!!

!!Препоръка!! Купувайте "марки" от проверени дистрибутори,по възможност НОВИ продукти, и никога ама НИКОГА няма да видите подобно квазимодо!! УточнениеНямам нищо общо с фабриканта,нито съм рекламно лице!!!

Споделям скромния си опит!

1.Купувал съм НОВ артикул от гореспомената марка ,от известен европейски дистрибутор,със 3 годишна гаранция и 1 годишен БЕЗПЛАТЕН сервиз. Според вас,Дойч производител би допуснал рекламаций и непрекъснато отстраняване на неизправности от немърлив неизтрезнял трудовак?? Или немец би си плюл на лицето,продавайки такива екземпляри, съответно подронвайки авторитета си на световните пазари??? Ехооооо-НЕМЕЦ не е = на БЪЛГАРИН, май...юни..нито юли??

Смея да твърдя че Познавам "Уреда" и всичките му разновидности от години,и гарантирам че е БЕЗУПРЕЧЕН до най малкия детайл,както в техническото изпълнение(сервизирал съм много пъти и заставам зад думите си), така и като звук. И до ден днешен го използвам,и нямам никакво намерение да се разделям с него,тъй като това е работен "катър" на който може да се разчита,както на Мерцедеса на Хитлер.

2.Купувал съм секъндхенд артикул,от ползвател- не магазин (в Европа) - историята се повтаря.При сервизирането му (смяна на консумативи) , се забелязва безупречното техническо изпълнение, на трудещите се във Фирмата! И до ден днешен го изполвам на 100%, и е безотказен!

3.Имам и 3-ти от същата марка (висок клас) - две думи!!!!ДЖЪРМАН ТАНК!!!!Точка.

 

Относно компонентите които използват - на инженерите специално в тази "фабрика" , за това им се плаща, да вземат решения и балансират цена-качество.Логично е да се използват НЕ бутикови компоненти , което в никакъв случай не афектира крайния резултат,или да става дума за компромис или изнасяне на производството в Китай,Гватемала,Хондурас или Стърчи П..тка Пернишко!!!АКО печата МЕЙД ИН ДЖЪРМАНИ в БГ не е показателен,то в останалата част на планетата означава АЙ ХЕВ БИГ БОЛС....ЕНД ДЮ ФОР ЛАЙФ

За любителите на подробности - Меркюри Магнетикс трафс ,комплект - най-ниска цена за Европа 650 евра!!Лундал комплект - 599! Няма как например комбото им да струва 700 в магазина, в същото време да конкуретно на колегите меса,богнер,ви-ейч-ти,ривера или каквото се сетите, тъй като на мениджъра продажби ще му бъде скъсано и кръщелното свидетелство и до края на живота си ще бъде овчар на ползу роду в Майнебайнекурценкирхен на хляб и зъби, а ще търси варианти да постигне минимум прайс с максимум куалити ,за да може да си сложи печата ОТК отговорника след 48 часовия ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН тест драйв на ОПТИМАЛЕН напън.!!!Това се отнася за АБСОЛЮТНО всички модели!!! Нали ми схващаш мисловния процес? Споменавам такива факти,тъй като имам честа да познавам обикновен трудещ се във въпросното дружество,състоящо се от само 120 служители(от директора до метача),с който се срещаме всяко лято през почивката му на известен европейски курорт,и ми споделя нещата в кухнята.

 

В заключение - нека уважаваме труда на комшията , докато висим цял ден в кафето с 50 стинки в джоба псувайки правителството че не можем да си платим парното , камо ли да си купим НОВ ЕНГЛ , произведен да ни служи до края на мада факенния ни лайф, и да спрем да търсим под вола биволица с близнета.

 

БИ Хепи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Каква е гаранцията, че снимания в началото амп не е правен в Германия както пише?

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bmg_studio

Ми супер, само не разбрах братовчед на Конфуций ли е тоя Рекламаций, както и защо има нужда да седите в кухнята, за да си говорите... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези сравнения НЕМЕЦ не е равно на БЪЛГАРИН айде малко по-полека, че има много примери за БЪЛГАРИН не е равно на НЕМЕЦ, ко ме разбираш. Има достатъчно немско произведени боклуци и най-вече порочни практики, което впрочем е валидно за всяка една страна/народност по света и няма нищо общо с това немец ли е конгоанец ли е (да ме прощават жителите на Конго, които са едни приятни и възпитани хора - тези които съм срещал)....

 

Избягвай подобни сравнение и пиши по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези сравнения НЕМЕЦ не е равно на БЪЛГАРИН айде малко по-полека, че има много примери за БЪЛГАРИН не е равно на НЕМЕЦ, ко ме разбираш. Има достатъчно немско произведени боклуци и най-вече порочни практики, което впрочем е валидно за всяка една страна/народност по света и няма нищо общо с това немец ли е конгоанец ли е (да ме прощават жителите на Конго, които са едни приятни и възпитани хора - тези които съм срещал)....

 

Избягвай подобни сравнение и пиши по темата.

 

Колега,явно четеш само големите букви! С малко повече старание,ще забележиш че говоря за КОНКРЕТНИЯ "НЕМЕЦ", ФАБРИКАНТ и изключително , и единствено по темата. за останалите произведени немски "боклуци" , нито са немски (като производство имам предвид ако намекваш беринджър и подобни), нито ми пука, ок?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като следя тази тема от началото й и се сдържах през цялото време да не го кажа, колегата го каза чисто и ясно.

"Е...си м...ата, това нещо има страшен тон"

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.