Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl screamer 50


Recommended Posts

Подтикнат от една друга тема разискваща се в този подфорум, бих искал да споделя с вас кратък, но много интересен снимков материал свързан с това кубе.

Снимките направих по повод моето възмущение отсносно този усилвател.

 

Нека да започнем :)

IMG_5595.jpg

По този начин изглеждат конекторите. Самите конектори са без марка или поне аз не мога да ги позная. До тях съм снимал Нойтрик и Суичкрафт.

 

 

IMG_5605.jpg

По подобен начин седят и нещата около копчетата за пускане и стендбай. Самите копчета изглеждат не особено хубави.

 

IMG_5615.jpg

IMG_5616.jpg

Черният кабел е оригиналния на Енгъл. На него пише, че е 16А на 220 волта

Белият е един уж оригинален ПЦ кабел който пак е 16А на 220 волта. На втората снимка се вижда и разлика в дебелината на уж еднакви като параметри кабели

 

IMG_5608.jpg

За капачка Енгъл са ползвали евтина тенекийка която е почнала да ръждясва. Тя е залепена с капки силикон. Изглежда, за да не пада или да не дрънчи. Честно казано не знам за чий е тоя силикон там.

 

От тук започва и по-важната част на снимките:

IMG_5596.jpg

Изходен траф. Забравих да му измеря габаритите, но за 50 ватов изходен, той е значително по-малък от изходния на MV3 който е 15 вата. Монтирането на самата платка на крайното стъпало хич не ми хареса. Не е добре направено.

 

IMG_5598.jpg

Платката на крайното стъпало и захранващата част. Кондензаторите са малки, монтирани без грам внимание - както падне, омазани със силикон.

 

IMG_5599.jpg

Така изглеждат пистите около лампите на крайното стъпало. По тези тънки като конец писти текат напрежения от рода на 300-350 волта. Вижда се, че място по платката бол, тоест е било напълно възможно те да бъдат по-дебели. От същата снимка се вижда и как е направена платката на предусилвателят. Захранването за отоплението е лошо направено. Пистите пак са много тънки там.

 

IMG_5613.jpg

За 2-3 години кондензаторите са започнали да се скапват. Най-вероятно са по-хилави от това което пише на тях.

 

И за капак това:

IMG_5610.jpg

Или с големи букви - купувате си германско качество.

 

Още няколко думи да спомена за този усилвател. При включване малкото захранващо трансформаторче започва да грее. То грее дори и когато не се свири. Направи ми впечатление, че за 5 минути работа то вече е топло. Нещо което според мен не е нормално. Човекът на когото е усилвателя каза, че след свирене, предния панел е много горещ.

Проблемът на този усилвател беше изгорелия изходен трансформатор. Проблеми при тези усилватели се получават и заради тънките писти.

 

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За съжаление да, до колкото аз знам, а и съдейки по това, че на места просто никой наистина не е пипал. Седи си флюса от запояването по платката фабрично. Не са си играли да ги мият след поене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста брутално изглежда. Това е непреправян усилвател?

 

Не, това е НЕНАПРАВЕН усилвател biggrin.gif .

Мога само да добавя, че подобни са всички(!) съвременни наследници на големите имена в звукотехническата индустрия.

Всеки иска хем да е евтино, хем да е висококачествено!.

При така създалите се разлики между желания и възможности (глобално, не само у нас) не виждам нищо нелогично.

 

Преди години, на известния столичен "битак" Илиенци, един човек си взима някакъв телевизор за малко пари. Тръгва си, но след малко се връща и пита продавача:

- Ами няма табелка, на коя фирма е?

А продавача му дава едно торбе с табелки :

- Избери си...

 

Та така, каквото повикало, такова се обадило.smile.gif

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е евтин китаец от началото до края. В Германия не е стъпвал, а и едва ли знаят там за него.

 

Има и скъпи и добре направени китайски стоки. Да не се заяждаме с китайците неоснователно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, бъркаш някои неща.

 

Добре се вижда, че конкретният усилвател не е добре изработен.

Като каже Валяка нещо, не го казвай ей така.

Не, това е НЕНАПРАВЕН усилвател biggrin.gif .

Без да имам нещо, с което да докажа, често чувам, че част от новите ЕНГЛ ( вероятно по- евтините модели)

се правят в Китай. Снимките натам насочват. Малко вероятно да е произведено в Германия, въпреки надписа на усилвателя.

Или ако е - значи нещата не вървят на добре....

 

Не бъркай и това, дали усилвател свири добре, с това дали е направен както трябва.

Свири си хубаво, но снимките говорят за лошо изпълнение или отношение.

Както се разбира има проблеми с прегряване и ще има и други.

Ще бъде често на ремонт.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мдаааа, отказах се вече от копиране на скриймъра. незнам да ли конкретното изпълнение, или просто такива са им схемите но не ми хареса определено гледката. та аз по добре ги правя едва ли не...изделията които правя (не правя усливатели)

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или просто такива са им схемите но не ми хареса определено гледката.

То схемата е само парче от пъзела. Всяка схема може да се изпълни по хиляди начини от конструктивна гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих такова кубе преди 3-4 години с голям мерак.Все пак доста внушителни имена има около фирмата..Свирих едно участие с него и веднага го продадох.Оттогава не е спирала да ме тормози мисълта,че може би съм избързал с продажбата.Сега се успокоих:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че отзад пише "Made in Germany" въобще не съм сигурен доколко това твърдение отговаря на истината и все ми се струва, че това е някаква китайска имитация! Просто не мога да допусна, че фирма, която си е създала име и е известна в цял свят ще се подпише под подобно творение, било то и силно ориентирано към нискобюджетните производства.

Жалко, че няма как да разберем дали този усилвател наистина е произведен в Германия или поне да можем да погледнем как изглежда отвътре усилвател, за който със сигурност се знае, че е произведен в Германия, за да видим дали изглежда по същият начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.