Jump to content
Българският форум за музиканти

Melting Snow (Гарбарековизми разни..)


Recommended Posts

Вчера, прослушвайки едни пачове за fm7, ми дойде една нова идейка и нахвърлих набързо основната тема.. Дълго е само 1 мин. за сега.. Всичко е свирено от 2-3 опит и няма никаква редакция след това, та може да забележите, че "барабаниста" ми е малко пиян.. Ако не ви се слушат такива полуфабрикати, може да го пропуснете. Пуснах го щото ми хареса и така, да споделя посоката, в която главно се опитвам да работя.. А, между другото, тук за пръв път може да ме чуете на жив бас. Е той е стар дефретнат пълдин, на който нещо не му е замасена активната електроника, та свиря без нея и направо във вградената на дъното карта, ама с малко плъгинчета след това се пооправи.. Поне шума понамаля..

 

Melting Snow.mp3

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,колега!!!

Много интересна трактовка.И басът ти си е на мястото.На мен много ми хареса. Най-важното е,че носи настроение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря Ви!

Да, барабаниста е наистина пиАн - всичко, освен баса, е свирено от Ево-то..

А за баса - радвам се, че ви харесва.. Честно казано, нищо кой знае какво не съм му правил - сложих един денойзер, че шума беше ужасен, яко вдигнах към 1 кХц на кило и малко конволюшън ривърб.. Мисля да сложа и малко хорус и компресия, ама ме е страх, че от компресията ще изскочи минималния шум, който остана след денойзера.. Както и да е, това не ми е грижа в момента, като го завърша, ще запиша баса другаде.. И още - убеждавам се, че е много важна и техниката на звукоизвличане..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си култов, човече...

Прощава ти се суровоядството...

Ся да не се вържеш. Абе имало и хора, дето свирят НАИСТИНА в този форум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, и ти пък чак култов.. ;):) :think: Благодаря все пак! Радвам се, че са ти харесали моито дрънканици.. бтв, аз съм само един прос вегетарианец, чак суровоядец няма да издържа да бъда.. Иначе от доста време не бях свирил наистина, повече по софтеца ръчкам, ама седнах напоследък малко да подрънкам и лека-полека става.. А колко е свирене е друг въпрос..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадат ми идеите ти и реализацията им. От моя страна, нещата, които пускаш тук, са сред най-харесваните. Хубаво структурирано. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ecmjazz,

фретлес-ът ти направо изби рибата.Накефи ме много!Малко извън темата,наскоро слушах Аня Гарбарек(щерката на Ян)-много талантлива.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.