Jump to content
Българският форум за музиканти

Координати на добър лютиер в София.


Recommended Posts

Както горе съм написал, вече търсих, но темите или са на по 5-6 години, или са се превърнали в дискусия кой работи по-добре. Моля да ми дадете координата на лютиер в София, който работи добре и бързо : ) Става въпрос за класическа китара със сцепена част, която не знам как се нарича. Отбелязана е на снимката:

http://imageshack.us/photo/my-images/546/dsc01185t.jpg/

Заради лекото сцепване, 4, 5 и 6-та струна бръждят нечовешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

И аз търсих в темите, но без успех. Може ли да ми кажете къде (лютиер, магазин) мога да отида за да ми погледнат китарата. Наскоро я взех (2-ра употреба) и искам някой да я сетъпне/интонира или каквото е нужно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валери Градинарски - 0898955472. Работи качествено(по думи на другите от форума може би най-добре в района), но за бързината е относително.Най-добре е да се говори с него по този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Хора, имах същия проблем - ровя, ровя!(гледам, че им се карате на новобранците, че все не били прочели :-) ) - намирам стари теми, някои наблъскани с излишни думи, без много ценна и най-вече актуална информация - направо ме заболя главата ! И няма координати - нито тел, нито нищо - ако въобще фима нещо е отпреди 4-5 години - благодаря от сърце на bratmito за тел на Градинарски.

Моля дайте и други координати на лютиери в София - прочетох хубави думи за разни хора, макар и написани преди 3-4 години - но дайте актуални телефони и мнения, ако някой има. Чета, например, за Дилян Обретенов-Диката - все хубави неща чета, ама как да се свърже човек с него, не е ясно. Нямам много познати музиканти - не мога да намеря връзка с него - и в Нета нищо не излиза.

Моля, актуализирайте инфо-то за координати на лютиери - музикантите се оправяте, нали се знаете повечето, питаш тук, питаш там - намираш! - ама ние с хобитата (при това отскоро и относително "самотни" хобисти по различни житейски причини) какво да правим :-) Спасението ни е в нета и форумите .... ако Ви притеснява, че ще е реклама - аз мисля, че да се дава на нуждаещ се мнение и тел. на майстор, не е реклама в случая, а помощ и то ценна ...

Е, ако някой недобросъвестно почне да се рекламира, то ще си проличи в някакъв момент...

По-специално моля за координати за връзка с Диката - направо ми се прииска на него да си дам инструмента за ремонт, такива хубави неща прочетох!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Костадин Димитров от Нова Загора, известен във форума като BassTraffic, е много голям професионалист ( http://forum.muzikan...62005-k-d-ciia/ )! А е също и невероятна личност. Сайта му е: http://www.kdbasses.com

Този месец ще участва на световното изложение във Франкфурт - Musikmesse със своите серии китари. http://musik.messefr...ml/cas-ltd.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите търсят човек от София! Може да потърсите услугите на Емилиян Лалев - Аурелиано мюзик. Тел.номер - 0887 511620.

Търсенето ми отне точно 5 мин. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христо Георгиев Лютиер. Работи само щрайхови акустични инструменти. Ателието му е в Горна баня - София. Има и сайт http://hristogeorgiev.hit.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде във форума пишеше нещо хубаво за Аурелиано мюз - но беше отпреди сума години - пуснах аурелиано мюзик в гбгугъл и нищо смислено не излезе - така или иначе, благодаря много - на всички!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христо Георгиев, 0886 385 029, София, ул."Полк. Стойно Бачийски" 5.

Работи не само щрайхови, а и щипкови инструменти, и то по-скоро в обратният ред! И то работи изключително!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ама "щипкови" инстр. не знам какво е - сигурно китара, например - нещо без лък ... така ли?

Просто не знам ... така предполагам, ама ... да питам все пак, не е срамно.

Поздр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ама "щипкови" инстр. не знам какво е - сигурно китара, например - нещо без лък ... така ли?

Просто не знам ... така предполагам, ама ... да питам все пак, не е срамно.

Поздр.

 

Правилно предположение - щипкови наричаме всички струнни инструменти, на които се свири без лък, с пръсти или някакъв плектрум (перо), напр. китари, мандолини, лютни, тамбури и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

И още един глас за Христо. Точен, без излишни приказки, разумни цени. Приема и нестандартни поръчки, за мен изработи един гриф за банджо, с който свиря от 1997 г. до ден днешен. Използва качествени материали, което е много важно, без компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.