Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson или Epiphone


keeper

Recommended Posts

С риск да бъда нападнат заради думите си ще кажа-Притежавам Gibson Studio Les Paul И Epiphone Les Paul(корейски 1998).Разликата в звука е огроомна.Студиото Звучи плоско, никакъв състейн,абе общо взето съжелявам че го взех.Епито е малко по евтино но звучи брутално,як състейн прави як фийдбек.,вученето му е в пъти по мощно от Gibson-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година ти е Studio-то ? ,,,

само от любопитство питам,

Моето е с chambered mahogany body, от 2009-та и наистина не съм пипал Епифон преди 2000-та, но съм повече от доволен !!! :P:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая тема e малко ефтин лексус или скъпа тойота :) в точките, в които се доближават ценово настава една голяма безмислица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Робуването на модни тенденции не е добро.

Видял съм всички да се втурват по Айбанез, по Фендер, сега по Гибсън.

Гледахте ли снощи Денис и приятели. С гости Шеки енд дъ блъдрейн.

Единият китарист, беше с Гибсън. Много надъхан.

Ритмовки хубаво. Обаче, като дойде време да изсвири соло и такова омазване настана.

С тоя Гибсън, като с чифте пищаци на гол Тумбак.

 

Може би си заслужава, човек да се поразмисли. ( за коя китара ставате, коя китара става за Вас).

 

Try and think before you buy....

Много правилно казано. За това и взех два (защото свирим аз и приятелката ми заедно) Epiphone-а в ценовия клас около 1100лв. Както казах и в друга тема, можех да взема и Gibson Les Paul Custom, но сметнах, че е по-добре да унищожа нещо по-евтино в експерименти, от колкото да съсипя китара за 5000лв докато уча скали, акорди и прочее с некъдърния си пикинг. Да Gibson си е Gibson, най-вероятно... всички сме гледали видео обиколката във фабриката им, аз гледах в последствие как се правят и Епитата в Китай. Ходят няколко гламави китаеца из едно хале и правят всичко на ръка. Резултата е че Епитата дойдоха с кусурите си - я криво залепен нът, я денивелация в праговете. Все болки които съм готов да преглътна, като ги занеса при лютиер - и така направих. 

 

Има една гледна точка, която на много хора забелязвам убягва - УВАЖЕНИЕ КЪМ ИНСТРУМЕНТА.

Като загърбим финансовата страна на въпроса, трябва да си зададем следния: Достатчно опит, познания и техника ли имам, за да си позволя такъв инструмент?

Като е гарга да е рошава - Да, можех да си взема LPJ или Studio, за някой лев отгоре, но реших, че ако ще е гибсън трябва да е The Real Deal.

 

Като дойде времето, точно това смятам да направя - хващам си количката/самолета и отивам я в Германия, я в Австрия на 2-3 дни туризъм да обикалям магазините и да пробвам.

 

ЛИЧНО МНЕНИЕ :>

Редактирано от varbanov85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

65 поста - 65 различни мнения. Светът е шарен.

 

Мен лично ако ме попиташ ще си помисля че се шегуваш.

Имал съм епифон, сега имам гиби. И наистина, на 15 ватвото китайско практис кубе в нас няма особена разлика между двете  :surprise: явно съм се прецакал. 

Дано ме разбереш какво искам да ти кажа, без да го казвам в прав текст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thank you captain Obvious! Your work here is done! 

 

Нали не си мислиш че ше си взема гиби и ще цъкам на 15 ватово китайче?

Абе човечеството не спира да ме изумява, и понякога наистина се чудя как сме стигнали чак до тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ей ти друга идея между гибсън и епифоун избери креймър и ги шашни

 

пък може и да останеш приятно изненадан и с остатъчна сума за нов амп или нщо подобно

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jkolarov преди 10-тина години може би щях да се хвана да си почеша езика с теб но за момента само ще те поздравя, за уменията ти да изграждаш профил на хората, скоито говориш от един коментар.

 

Също така понеже виждам, че си добър в избора и преценката, а и не ти се жалят средства за китайски кубета 15w, от тук съобръзявам, че и бъдещия ти избор ще е добър!

 

Съжалявам, че не успях да извлека толкова подробна информация за теб от иначе така подробния ти профил. Уж доста изчетох тези дни, но за съжаление не видях много твои мнения или съм ги пропуснал.

 

Прости ми наивноста и ме просветли какъв гибсън точно си взе и с какво планираш да го последваш, понеже нямам боб наоколо да хвърля :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Да рефрешна малко темата.

Изчетох почти всичко написано във форума за Gibson Les Paul и Epiphone Les Paul. Като желание за китара, минах от Epiphone към Gibson, а на всичко отгоре видях това днес: http://rockshock.eu/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/6-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/gibson-lp-melody-maker-2014-manhattan-midnight-satin-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8.html,

а исках това:

http://rockshock.eu/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/6-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8/epiphone-les-paul-custom-pro,-ebony-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8.html

 

Но пък за парите на една Gibson Les Paul Melody Maker може да се вземе една Epiphone Les Paul Matt Heafy.

Изобщо, мъка, но пък сладка, човек да рови и да търси желаното за да си начеше крастата ... :)

Има ли някой впечатление от Gibson LP Melody Maker 2014? За ползване само вкъщи по час - два седмично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Трите основни разлики са:

 - Адаптери 

 - Фингърборд 

 - Достъп до нека 

Хефито е с EMG - трябва да чуеш и да направиш разликата. Това са Активни адаптерри. Gibson-a е с пасивни. 

Гибсъна е с палисандър фингърборд, Хефито с Абанос - лично на мен Хефи-то ми е по-удобно за бендове и по приятно на допир.

Хефито има axcess heel:

 

14j7uhc.jpg

 

Аз лично съм много доволен от изработката не Epiphone Matt Heafy 6-string. Индонезийска е, но е изключително добре направена. Моята пристигна идеално сетната директно от кутията. Носих я на лютиер и каза, че няма какво да се пипа или интонира.

Отиди в магазин пробвай двете. Научи един риф от любима песен и го изсвири на двете. Подбери внимателно през какъв усилвател ще ти я пуснат. Трябва да е подходящ за стила музика, който искаш да свириш. Която ти звучи и се усеща по-добре е твоята китара. Мисля, че и двете ги има в София. Heafy последно видях 7-струнна, но вероятно са заредили и 6. Gibsona има мек калъф, Хефито е без. 

 

Не се води по това, че Gibson-а е "Made in USA". Той е в най-ниския клас за марката. Epiphone Matt Heafy е във високия клас за марката Epiphone. И двете китари са чудесен избор, стига да знаеш точно какъв звук търсиш. 

 

Успех в избора.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имах подобна дилема -  имал съм евтин Гибсън спешъл с хъмбъкъри, който най-глупашки продадох (още съжалявам), имал съм също и епифони, които са си чудесни китари. Сега даже имам един относ. стар корейски епифон стандарт, който е много различен от сегашните епифони и който е супер чудесен инструмент - като изработка и като всичко.

Заради адаптерите на корееца (хубави са си, но не са Гибсън и не звучат така - да се сменят с Гибсънски на този мой епифон са нужни около 400 лева, заедно с електрониката), както и заради хубавите мнения в нета, беше ми хрумнало не да ги сменям на корееца, а да си купя направо един Epiphone 60's tribute plus - електрониката американска, адаптерите Гибсън 57, за изработката се твърди, че е на ниво - викам си "те ти Гибсън направо, за под 1000 лева". Отидох да си поиграя в един магазин - поиграх си с един Гибсън LPJ за около 1200 лева и с този Epiphone 60's tribute plus.

Е, отказах се от този Епифон много бързо.  Epiphone 60's tribute plus си е наистина хубава китара, не отричам  - но няма общо с Гибсъна, няма общо дори с моя корейски Епифон - на разстояние е и от двете, въпреки американската електроника и въпреки наистина видимо нелошото качество на изработката. За къстъм Епифона бих казал същото.

Не взех и Гибсъна, по ред причини (няма да ги описвам, просто този конкретно не беше моят модел, а и с корейския Епи засега сме си добре заедно), но ПРЕДСТОИ да взема Гибсън, това вече е решено!

Дано съм бил достатъчно ясен в мнението си - и моля, имайте предвид - това е лично мнение, не давам съвет - само споделям.

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам на слабо време в темата, обаче искам само да спомена, че по мое субективно впечатление, гибсъните звучат по-гибсънски, така да се каже, поне що се отнася до Лес Пол китарите, които съм пробвал. Някак си, има нещо в гибсъните, дори в по-евтините, което не съм намирал в епифоните.

 

Не съм изследвал на какво се дължи този феномен, но си мисля, че не е от адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.