Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвети за покупка на китара от интернет


6amanaa

Recommended Posts

Ами аз след време смятам да си купя китара (електрическа, разбира се) и мисля да е от интернет. Не за друго, а защото излиза малко по- евтино, а и е първа ръка... Потърсих малко в eBay и намерих в германската версия една китара. Изглежда ми доста изгодно- кубе, китара, тунер и то за 260 лева някъде. Не съм много сигурен дали е добра офертата, защото за толкова малко пари доста неща дават, затова, ако може някой да погледне тук ==> http://cgi.ebay.de/E-Gitarre-Set-65W-Verstarker-Stimmgerat-Schwarz-/270741082688?pt=Gitarren&hash=item3f096d1240#shId и да ми обясни дали е хубава китарата и кубето. За повечко инфо дайте надолу. Там е на немски, но дори с goole преводача като му дадете да превежда на английски ще разберете (на български малко по-различно превежда, затова казвам на английски). Също ако може и някой, който е правел такива покупки от интернет да сподели мнение. Миии това е... Надявам се да получа добри съвети. :):punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за този комплект не бих те съветвал...Поразгледай из форума,има добри предложения.Покупката на нискобюджетен инструмент "първа ръка" в повечето случаи е загуба на пари,по-добрия вариант е нещо изпитано за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша идея.Тези комплекти няма да са по различни от тия на squier или подобни дето има в xxxx и другаде.Супер некачествена стока.По добре си вземи китара 2ра ръка тези пари около 300 и някфо кубе за 30-40 ще са с много по добро качество.И все пак наи добре да я пробваш преди да я купиш а така ще ти я доставяти чак тогава.Ти си решаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bryan - независимо, че ми е близък приятел ( което може да се сметне за бг шуробаджанащина), го препоръчвам.

В момента е пуснал 10 китари.

има един винтидж страт за 210 лв.( който май най-си заслужава, за конкретният питащ)

Bryan - е про музикант и е сетнал добре китарите, цените му са резонни и доста примамливи.

Може да проверите мненията на хора, които са купували от него - все са хвалби.

Няма да сгрешите, ако се обърнете към него.

Естествено има и други добри предложения из форума.

Има и някакво евтино кубе крейт, така, че може да се влезне в бюджета.

 

Има си оферта в съответният раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bryan - независимо, че ми е близък приятел ( което може да се сметне за бг шуробаджанащина), го препоръчвам.

В момента е пуснал 10 китари.

има един винтидж страт за 210 лв.( който май най-си заслужава, за конкретният питащ)

Bryan - е про музикант и е сетнал добре китарите, цените му са резонни и доста примамливи.

Може да проверите мненията на хора, които са купували от него - все са хвалби.

Няма да сгрешите, ако се обърнете към него.

Естествено има и други добри предложения из форума.

Има и някакво евтино кубе крейт, така, че може да се влезне в бюджета.

 

Има си оферта в съответният раздел.

 

Един мой приятел си взе китара от него.

Макар и да си му приятел си много прав.За 190 лева взехме китара с 2 хъмбъкъра,прав гриф,5 степенен ключ,хубави ключове на главата без да се разстройват.Китарата беше интонирана перфектно.

По-добре си купи китара от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип идеята за покупка на китара от интернет не е добра. Трябва да я пробваш, за да разбереш дали ти е удобна. Но ако ще копуваш от форума, няма да сгрешиш, защото най-вероятно че се срещнеш с човека и ще видиш китарата преди да я купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как ще разбера дали ми е удобна като аз никога не съм свирил?? Плюс т'ва тази оферта в eBay мисля, че може да се връщат нещата... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се връща на твои разноски, ако се споразумееш с продавача. :) Ако не се, гориш с пари и имаш една доста лоша китара, която дори може и да не свири. За мен правилото "скапана(лоша или незнайна като качества) китара за начинаещ", просто за да има китара, никак не е правилно. Дори съм противник на това правило. Може да е евтина китарата, но поне да е удобна и да е податлива на сетъп, защото са ми попадали талпи, които и да искаш, не можеш да настроиш. Много внимавай с онлайн поръчките ако искаш да се учиш с кеф занапред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Око да види . Ръка да пипне.Останалото е казано толкова пъти ,че вече става дразнещо.Това да не ти е къртач ,-ако не работи го носиш на сервиз и или го оправят или ти го сменяват.Кофтият звук на един музикален инструмент не се ремонтира ,а ако случайно попаднеш на китара, чиито звук може да се пооправи,(което е малко вероятно) то струва доста пари .И в 99% от случаите не си заслужава.Ако си направиш труда да поровиш из темите ще разбереш как се избира китара ,и защо не е добре да я купуваш от интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.