Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

към 30-40, макар че специално с първите опити няма да тръгна да се хваля

 

хубавото е че с всеки опит става все по-добре ;)

 

може би като ми писне да се занимавам с уеб дизайн ще купя малко техника и ще направя 1 метъл-ориентирано студио ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@Sad But True- парчетата са готини като музика, ама що не си ги примесите другаде. Нищо лично към вашия човек, просто си е мое мнение. Пробвайте някъде другаде да си ги смесите, така ще си имате право на избор между парчетата за дебютен албум.

 

@LOE - сигурно поне 100-150 парчета си смесил, нали ????

Така ,е но това определено не са песните ,които ще влязат в албума,нали се сещаш.Тези не са нищо повече от едно доста сполучливо демо,нали? ;)

Поне ние за такова го имаме.Толкоз.Както и да е .Този разговор е за друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за самият мастеринг - е там вече са големите митове, предания и легенди. Струва ми се безмислено да коментираме темата, защото съвсем явно има много малко обективни фактори в този процес. Винаги когато се говори за мастеринг се говори за 2 неща - човекът (идиализиран до полубожество) и техниката (толкова скъпа, че бедното простолюдие даже не е чувало за нея). Съжалявам, но аз отдавна не се кланям на божества, още по-малко на занятчии, които крият как си вършат работата, както някои китаристи свирят с гръб към публиката, за да не им открадне някой техниката на свирене.

евалата Ники - казал си го точно както го мисля -но едва ли щях да се изразя толкова правилно!

 

за Fortissimo - аз съм избрал Румен Спасов - но имай впредвид, че при него е 30 на час - ти си решаваш.

за следващото което ще записвам, ще пробвам Графити - всеки си има нещо наум- дълго е да обяснявам.

накратко- с Румен се познавам много добре и това което записвам ми е много важно-след това възнамерявам нещо не толкова сериозно - веселяшко парче стил ЗЗ ТОП- тоест не толкова претенциозно -пък и БТР от Графити не е никак зле(сравнено със Сигнал от Балкантон-(за мен определено по добре)) - а и те правят разни промоции- изобщо струва се да опитам и там.

за да си изясня за себе си- как ще я карам натам.

за трети вариант - засега незнам...

 

sa6tiat- вземи и си намери - за миг спри да бъдеш първи ти ( или нещо друго на ФСБ - може и друга БГ банда) - след това си пусни Хелоу - коместа на Ю ТУ

нека и двете да са от диск или плоча- да няма мп3, касети-

извода сам ще си направиш........

моя е,че при цялото ми уважение и респект към ФСБ - и осъзнаване какво са направили - а както и това че студио Балкантон им е било като бащиния - и са можели да записват колкото си искат ( а там техниката не е за подценяване- асамо може да се мечтае за такава)

ЧИСТО И ПРОСТО ЗВУЧАТ КАТО АМАТЬОРИ СРАВНЕНЕНИ С U2

така че след като по Мила Голд пуснаха 2те - песни една след друга - нали разбираш съчувствието ми към ФСБ- и не защото ФСБ са лоши музиканти

-просто това не е микс- мастеринг по западните стандарти ( същото и със Сигнал и тн и тн)

-знам че и записа на У2 е от скоро - и не е добро сравнението - на хора които в момента рулират световния подиум с легенда от нашето минало

но това за мен доказва - че няма МИТИЧНИ ТОН ИНЖЕНЕРИ ОТ БАЛКАНТОН!

виждам, че нещата у нас вървят бавно напред( днес слушах внимателно по радиото Мастило - Ела до мен - добър микс-мастеринг),

но кажи- има ли БГ албум - който да има микс-мастеринга на да речем

Мейдън, Металика, Пинк Флойд,продукцията не Рик Рубин - или още хиляди ( защо не стотици хиляди западни изпълнители-независимо от стила)

ами НЯМА НИЩО РОДНО - което да може да се мери дори с МАСТЕР ЪФ РИАЛИТИ НА БЛЕК САБАТ от 1971 - техниката - тогава каква е била?

та така -има хора разбиращи у нас - на това си е за нашите стандарти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че някои хора трябва да се разровят дооста назад във форума да прочетат phile какво обясни за думичката mastering, някои трябва да преглътнат факта, че нито те нито продуктите на техния интелект са съвършени (това за всички хора се отнася де, просто голяма част от тях вече са го осъзнали) и също така да се научат да приемат критика въпреки накърненото им самочувствие. Не че на мен не ми става кофти като някой каже, че микса ми "съкс" или като кажат, че запис който ме кефи съкс ама не тръгвам нападам хората а питам "какво не ти харесва" за да го променя ако мога и ако аргументите са валидни.

 

Не че казвам нещо ново, но звука на даден запис се възприема различно от различните хора, както и всяка творба на изкуството. В този смисъл всеки обективно (което е много разтегливо понятие в случая) добър запис е перфектен, защото според дадени разбирания за добър звук е перфектен и в същото време никой добър запис не е перфектен, защото няма единно разбиране за добър запис. Все едно да можем да кажем дали блондинките или брюнетките са по-хубави :think:

 

Както и да е за да не ви отегчавам с общи приказки искам просто да кажа, че се излагаме с типичното мерене на п...рофесионални "мастери". По чуждите форуми навсякъде се виждат конструктивни критики, тука всичко наобратно трябва да е..яко деконструкция, няма "това не ми харесва ЗАЩОТО еди кво си" освен ако продължението е "защото е тъпо и защото аз казвам така."

 

Що се отнася до понятието български, мисля че 2 студия се справят на прилично ниво и не казвам прилично понеже мога да направя по-добър запис, а защото ги сравнявам със записите от цял свят. Записът на fyeld е един от най-харесвания от мен що се отнася до БГ записи, този на vendetta също ми харесва доста въпреки, че тона на китарата не е по мой вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай линк да чуем фийлд - ако има

а вендета не записваха ли в Унгария на Балатона в някакво студио?

На сайта на fyeld имаше семпли, но вече не работи сайта, в сайта на про-рок намерих само някакво демо, което не е записвано в stain и звучи зле :)

Албума на Vendetta е записан в Graffitti, албума на Redrum беше записан в Унгария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнахте да говорите за смесване.Темата беше за мастеринг. И пак да питам, в кое студио има монитори само за мастеринг и какви са(марка и модел).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това чудо сигурно ще направи мастеринга лесен

http://industryclick.com/magazinearticle.a...22161&SiteID=15

 

а пък

http://industryclick.com/magazinearticle.a...22155&SiteID=15

ще ви разкрие тайната на истиския РОК -АРЕНА звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така , кои са мастеринг джедаите - Румен Спасов, Румен Бояджиев, едикой си Бобев ли.

 

Аре кажете ва хора, понеже съм тъп и не познавам никого, на кога да си дам парчетата да ми ги мастерира.

Форти, на мен ми вика Бобев онзи, СЪщият....

Не ми е приятно името ми да стои до тези на Бояджиев и Спасов, особено що се отнася до мастеринг, така че ще приема, че не си чатнал, че за мен става дума :(

Иначе не съм Бобев, спокойно, нито съм джедай :( А и в БГ никой няма мониторите, които са необходими. Поне ако някой има ушите би било добре. А ти кога ще ни поканиш на гости да ги видим тез големите колони?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY,В Графити(при Огнян) е 20 на час,и мисля че си струва,не заради цената,а заради това,което ще видиш и чуеш там,ако не си го направил вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не знам да има мастеринг студио в БГ, а вие и пишките си мерите вече... Имахме чудесна лекция за мастеринг, която скоро ще е онлайн, но дори и там както каза лектора Алекс почти всичко е субективно, знам че доста хора са чели от книжките дори там има коренно различни конвенции по един и същи въпрос и то между всепризнатите световни мастеринг титани. Има хардуерни устройства, които не са зависими от М$, ПроТоол$ или Г18, които не съм ги виждал по студиата тук, но и аз много студиа не съм гледал, затова кажете ако греша и кажете де го това МАСТЕРИНГ МАСТЕРИНГ СТУДИО в БГ ???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че "У два" (U2) е могат да стъпят и на един потенциометър от тези на ФСБ.

То и във времето не може да ги сравняваме най-вече... за какво изобщо сравняваме едни класици с едни поп-цвъкни!

 

Времето е най-скъпата инвестиция... мдаааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм даааа....изпростявам нещо...почнах да не виждам логика в някои постове... :wall:

 

@TONY, скоро бях в Англия на едно място и видях въпросния Mastering 6000, наистина прави много неща, но не и чудеса. Освен това обаче видях и други работи, за които само ще ти цитирам едно изречение от сайта на TC Electronic :

Mastering requires the following ingredients: a good room, good speakers and good processing...

Има и още един фактор, който се нарича "човекът зад апаратурата", но него няма да го коментирам...

Така че фразата "- Абе ти ми дай М6000, пък да видиш какъв мастер ще ти избарам..." не е много актуална във всички ситуации. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.