Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 09/24/23 във всички области

  1. И най-важното е да схванеш разликата между 32-битова 'дума' с фиксирана запетая и аналогичната й 32-битова с плаваща. В първата имаш нули и единици в комбинации, които се кодират по прост начин и в зависимост от комбинирането могат да достигнат максимум до 192 db чисто теоретично, което също е ужасно много, предвид, че ако чуеш от метър такъв интензитет, най-вероятно ще останеш глух за постоянно...докато при втората кодирането и алгоритъмът са различни и от там идва целият този бонус с "безкрайния" хедрум.
    1 point
  2. А аз обратно - с годините май опростявам аудиоинтерфейсите. Допреди 3-4 години все още записвах на 8-канален интерфейс (карта на слот + външен бокс), но установих, че рядко ми трябват повече от 2 микрофонни входа по едно и също време и минах на външни USB аудиоинтерфейси с по-малко входове. Вчера отново разслиствах в Томан USB интерфейсите и за пореден път се убедих, че за съвсем народни цени човек може да се обзаведе с достатъчно качествен интерфейс, а предлагането на модели от различните фирми е наистина огромно. Да, яко е ако работиш с аналогов миксер и вкараш на 8 канала всеки от 8-те изхода, които да си ги регулираш със слайдерите, но ако не записваш много хора наведнъж, същото с тия 8 канала може да го правиш и постфактум с някой моторизиран контролер, вързан към DAW. @Koobenot, схвана ли все пак начина на действие на 32bit float? На мен още в самото начало също ми беше малко трудно да навляза в материята, понеже математиката не ми е много любима, а принципът най-добре се обяснява математически, но в края на краищата го разбрах и без много математика. На оня линк към SD са го обяснили съвсем разбираемо - реално в DAW получаваш разновидност на 24 бита, които са във формата на 32-битов файл, който съдържа цялата допълнителна информация за практически безкрайния хедрум и която информация впоследствие можеш да манипулираш така, че да вкараш недобре записан по нива запис в правилните норми. Разбира се може да ти изкриви още на ниво 'микрофон' (ако е с нисък SPL), а иначе самите предусилватели на уредите, които са пригодени да записват на 32bit float са с максимално голям диапазон на динамиката и затова в рекламата на SD не пропускат да напишат, че техните гонят 142+dB. Та реално в тази 32-битова "дума" пак имаш кодиране с нули и единици, но не така просто както са познатите комбинации от нули и единици в 32, 24, и 16-битовите целочислени "думи", а първият бит е ориентира за + или -, след това следват 8 бита за екпонентата и останалите битове до края определят мантисата. (да ме простят математиците ако не използвам правилните термини ). Всъщност ето я и графиката на една такава 32-битова "дума"...
    1 point
  3. Използвам: Fender Custom Shop Limited Edition 1957 Stratocaster Relic Faded Aged Seafoam Green Gibson Les Paul Studio 2000 Mesa Boogie Lonestar special 1X12 Roland JC-40 Double Barrel V.4 TC Electronic Flashback delay X4 Strymon - Flint V.2 Старал съм се да запазя автентичното звучене и откъм изсвирване, и откъм микс, но да вложа и нещо от себе си. Всички китари са изсвирени. Има наслагани китари, особено на солата. Ако ви е интересно, ще напиша подробно как съм записвал и миксирал. Приятно слушане!
    1 point
  4. Искам да разбера модела на тая 10-битова карта, понеже явно е някаква произведена в 1 екземпляр. Това с БЧК ми хареса - отиваш примерно да дадеш кръв и след това вместо шоколад, вафли и 3 дена отпуска ти дават някой Focusrite. А що се отнася до фирмата Берингер - да, предполагам, че заради ниската цена на продуктите им, невинаги поддръжката и качествения контрол е такъв, какъвто трябва да бъде, но нека не обобщаваме така генерално. Имам всякаква техника в най-различен ценови диапазон за различни цели. Между аудиокартите имам както скъпи многоканални, така и от най-евтините за по 40-50 лв. и понеже наскоро взех една и от Берингер, от личен опит мога да твърдя, че проблеми с драйверите на платформа Win10 + различни видове DAW нямам никакви, а самата карта е достатъчно безшумна и добре записваща, като едновременно с това поддържа до 192 килохерца (става въпрос за серията, която е с Midas предусилватели). И накрая въпрос към колегата, който е пуснал темата - защо искаш да сменяш твоята M-Audio, която по принцип не е с лоши данни...предполагам единствено заради липсата на поддръжка на драйверите с новите операционни системи?
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.