Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. Baby Thomas

    • Points

      4

    • Мнения

      9214


  2. Evtim Djerekarov

    Evtim Djerekarov

    VIP listed


    • Points

      4

    • Мнения

      8680


  3. Koobenot

    Koobenot

    Mods


    • Points

      2

    • Мнения

      1849


  4. bezhabernika

    bezhabernika

    новаци


    • Points

      2

    • Мнения

      4


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 11/15/22 in Мнения

  1. Всичко над 19-20 бита е много добре. Хубаво е, да може да поддържа и повече от 48kHz. 24-битови са конверторите, не защото реално могат да ползват всичките 24 бита, а защото така е удобно от схемотехническа и компютърна гледна точка. Иначе динамичен диапазон от 24 * 6 = 144dB е непостижим поради особености на физиката. Както и да е - Вземи да кажем Focusrite Scarlett 3rd Gen, или съответния Focusrite Clarett, ако искаш нещо по-специално и можеш да си го позволиш. Със там колкото входове и изходи ти трябват.
    3 points
  2. От вече немалко години (10 да кажем) интерфейсите предлагат отлично качество, многократно по-добро от материала, който можем да предложим. Не си губи излишно времето в сравнение на херци, децибели и мегабайти, ами си избери един Focusrite (или друг съседен добър производител) според нужния брой вход/изходи и това е.
    3 points
  3. Здравейте,от изброените по-горе,тъй като търсите винтиж звучене,бих се спрял на Тон хамъра.Изключително интерактивен еквалайзер с огромни възможности,а DI то е едно от май-добрите в бранша.Имал съм MXRа,не ми хареса,както и Ампега,който горе-долу имитира легендарния си тон.Санс Амп е по-скоро за “бичкия”,лично мнение.Свиря с глава Тон Хамър,която е правена по ДИ то и с вашия бас,който има достатъчно възможности сам по себе си,ще докарате какъвто и да е тон. В случай,че търсите чист ДИ,според мен от горе посочените всички “боядисват”,така че,вижте някоя друга марка.Успех.
    2 points
  4. Това е една песен на група "Нормално" от В.Търново, която преди време се опитах да смеся с материал записан и предоставен от самата група. В интерес на истината нещата станаха бързо и лесно и останах доволен от резултата, а и клиентите също. Накараха ме да донапомпя малко повече от това, което мислех и исках да бъде, но не мисля че се загуби осезаемо от динамиката (или честотно), така че... слагаме зелен печат.
    1 point
  5. Така и предполагах. В случая си взимаш някой нов модел аудио интерфейс като тези, дето препоръчаха колегите или подобен, който поддържа 24 бита/96 килохерца (повечето от новите модели са с тези данни) и когато си избереш нещо, което ти се вписва в бюджета и те урежда с брой входове/изходи, не е зле да хвърлиш поглед върху отзивите на тези, които вече работят точно с този модел (проблеми, шум, драйвери), а и в Youtube има достатъчно ревюта на всякакви аудио интерфейси, където най-вероятно ще има и ревю-тест на твоя избор. Както спомена Baby Thomas от доста време аудио интерфейсите в среден (понякога дори и базов) клас предоставят доста добро качество на звука и не струват толкова, колкото бяха аналозите им преди 20-30 години.
    1 point
  6. Истината е че драйвера на тази звукова карта поддържа от Windows 8 на долу а аз работя с WIN 10 и WIN 11 а и ми прави някви бъгове докато слушам примерно музика през нея.
    1 point
  7. Важното е, да не даде 8 или 10 (в конкретния случай - под 8). Иначе, няма да е точно, но ще е ОКОЛО 16 ома на DC.
    1 point
  8. Тоя 'rather irregular click' на хай хета ме побърква просто.... но с материали на клиента - толко
    1 point
  9. Всяка карта с поне 24 bit, от 44 kHz нагоре ще ти свърши работа. Хубаво е да попрочетеш малко, ето ресурси: https://audiowizz.store/article/kak-da-izberem-zvukova-karta https://soundninja.org/sound-ninja/kak-da-izbera-budgeten-audio-interfeis/ Там има отговори на въпросите ти. Ако трябва да обобщя, 3 са най-важните неща при избора на интрфейс, ще ги изброя с приоритет: 1. Качеството на драйверите, качеството на драйверите, качеството на драйверите. Може да имаш платинени кабели, рубинени конвертори, позлатени предусливатели и куп други благини, струващи несметни богатства, но ако програмите крашват, има пуканки, пръщялки, гличове, бъгове, интерференции и куп други гнусотии, тоя интерфейс е безсмислен, колкото и да струва. 2. Броят на каналите - важно е да си наясно какво ще записваш. Ако са вокали/китара - един микрофонен вход. Вокали и китара - може би два. Барабани - може би пет. Биг бенд - може би двайсет. 3. Цената - все пак тези интерфейси не ги раздават от БЧК и струват пари. Фирма, от която бих те посъвтвал да бягаш надалеч е Behringer, всички, които познавам се оплакват от драйвери, шумове и прочие. Задели си малко повече пари и си вземи нещо читаво. Какво ще записваш с този интерфейс?
    1 point
  10. ^ Ти кой клас си? Не сте ли учили какво е херц? Херца е мярка за измерване на честота. Колкото повече херцове, толкова по-качествен звук влиза и излиза от картата. Но в комбинация с битрейта. Битовете указват големината на данните в компютъра. Грубо казано. Колкото повече битове, толкова повече информация може да побере. И съответно искаш 24 бита. Аз ползвам 24 битова карта на 48 kHz. За сравнение CD-то е 16 бита 44 100 Hz.
    1 point
  11. Семплите като за заводски са доста добри, брас секцията, както казах е доста реалистична … Няма как да очакваш да звучи като Spectrasonics/Native Instruments за без пари, нормално. Аз повече се възхищавам на труда по ваденето на парчето, респект!
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.