Напротив, изходното съпротивление на китарата е желателно да е малко. Китарата (освен ако няма вътре активна електроника) е пасивна и няма как да се самовъзбуди. Не знам в какъв ВУЗ си учил електротехника, но поне от написаното, не изглежда да си се задълбочавал много в ученето.
Съвсем обратното е - изходното съпротивление на китарата е желателно да е малко, а входното съпротивление на усилвателя - безкрайно в идеалният случай. Но пасивната китара има някакво изходно съпротивление, главно поради DC съпротивлението и голямата индуктивност на адаптерите. Входното съпротивление на китарните апрататури, поне за постоянен ток, е около 500 килоома - 2 мегаома. При лампи / JFET транзистори може и да е безкрайно голямо, но все пак има обикнвено 1M резистор, който да "придържа" напрежението към земя при откачен вход. За променлив ток, с нарастване на честотата входният импеданс пада, поради наличието на паразитен входен капацитет (и милеров такъв, ако имаме инвертиращо стъпало с голямо усилване).
Ако входното съпротивление на усилвателя е 1 ом, както предлагаш, то за да имаме на входа 1 волт, трябва да имаме входен ток 1 ампер, или общо китарата трябва да "захранва" 1W - ти представяш ли си я тая работа ?. 1 ампер ток през 7 килоома адаптер, би означавало напрежение от 7 киловолта върху адаптера, който от своя страна ще разсейва мощност от 7 киловата - почваш да свириш на китарата и отваряш прозорците, да не прегрееш. Само не знам, как ще ги прилагаш тия 7 киловата върху горките струни.