Jump to content
Българският форум за музиканти

The New Firesound By N-audio


Recommended Posts

Здравейте приятели. Дойде времето да анонсирам новия Firesound - бутиков бустер-овърдрайв с невероятен звук.

The_new_firesound.jpg

Ефектът има следните характеристики:

-здрава метална кутия;

-качествени кондензатори на Wima;

-несиметрично mosfet/schottky клипиране за максимално “лампов” звук;

-висококачествен операционен усилвател;

-здрава и качествена никел-злато двуслойна платка;

-вградена защита за обърнат поляритет;

-вграден стабилизатор на напрежение за намаляване на шума от външно захранване;

-True bypass;

-Син светодиод за индикация;

-Опция за работа на батерия или адаптер;

-Качествени конектори от Neutrik;

-3-позиционен ключ за смяна на три бленди - boost, classic и fat

 

Няколко думи за самия ефект и за неговите опции:

Ефектът има класическите контроли, характеризиращи по-голямата част от ефекти в този си клас: потенциометър за ниво, тон и драйв, като освен тях има и трипозиционен ключ за три различни бленди:

Средна позиция – Clean. В тази си позиция Firesound звучи като типичен мръсен германиев бустер ала “Dallas rangemaster” или “Java boost” – много леко кривене и отрязани ниски честоти. Тази бленда е идеална за фънк или кънтри музика.

Долна позиция – Classic. Класически звук, характерен за по-голямата част овърдрайви ала “Tubescreamer”, “Boss od1”, “Fulldrive” и други подобни. Ниските честоти са леко отрязани и тази бленда е подходяща за сола.

Горна позиция - Fat. Бленда, характеризираща се с плътен овърдрайв-дисторжън, идеален както за соло, така и за ритъм или за овърдрайв за бас китара. Звукът е подобен на този на класическите изпълнения като Boss DS1 и други подобни, и е идеален за рок.

 

Ефектчето може да се захранва както на адаптер, така и на батерия. Ако в ефекта има батерия, то тя работи само когато е вкаран моно жак на входа. Ако в ефекта има батерия и се ползва адаптер, то батерията се изключва от веригата и не се използва, докато не се изкара захранващият жак. Ефектчето работи на напрежения от 9 до 20 волта, като препоръчителни са 12 волта, или качествено стабилизирано и филтрирано 9-волтово напрежение. Най-подходящо е да се ползва N-audio Power Box.

 

В новия Firesound са използвани някои новаторски принципи за получаване на овърдрайв и лично аз смятам, че няма по-добър овърдрайв от него спрямо всички купешки или други бутикови овърдрайв ефекти.

 

TУК можете да видите ревю на ефекта в Harmony central.

ТУК можете да разгледате останалите снимки на ефекта.

2 семпъла на ефектчето можете да чуете в моя Myspace профил

 

 

 

Промоционалната цена на ефекта в момента е 150 лева, като ефектчето върви в картонена кутийка и 100% памучена торбичка с логото на N-audio

 

И последно: N-audio Firesound е произведен в България с максимално високо качество както схематично, така и като елементи и изработка, с което превъзхожда всички прашливи стари ефекти, които TONY от форума продава (надявам се да не го разбира като заяждане) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Супер си го направил!Перфектна изработка до най-малкия детайл!Не знам какво да кажа освен да се поклоня :P

:):D:)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще си взема един от новите, а пък прототипа ще го оставя на витрина. Един ден 1вия Файърсаунд ще се продава за много, тъкмо да се пенсионирам по - рано :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирих аз на един от по-ранните варианти(алуминиевите) вкъщи.

Хубав е ефекта, а изпълнението - перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто притежател на стария и новия (сериен номер 0000 :hysterical: ) мога да кажа че това е изключително добър буустер и драйв. Изпълнението е много, много качествено.

Ето малко винтидж рок звуци (металургия малко по-после като остане време, първите 20 секунди без Firesound, после 'с', и накрая само Firesound):

http://media.putfile.com/Fiersound-bass

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по ранните верси на Фаиърсаунда бяха супер, напълно съм сигурен по описанието, че става въпрос за качествена работа и едно от първите неща, които ще направя като се върна в БГ е ще е да се сдобия с една бройка.

 

Поздравление за перфектно свършената работа, що се отнася до външен вид и използвани компоненти. Също и цената е повече от достойна. Много се радвам, че вече и в България (и особено в Пловдив :hysterical: ) се правят качествени неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визията на ефекта е невероятно добра, а и семплите супер много ме впечатлиха. Напрао не ми се мисли как ще звучи ако се набичи като бустер в някой лампов амп. Ако някой може да пусне подобен семпъл, ще съм благодарен. А btw Ники, мисля, че промоционалната цена е много добра и дано си остане такава, че повечкото пари може доста хора да отблъснат. Иначе поздравления и продължавай да ни радваш с подобни красоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена си е чиста промоция. Такова качество се постига с много време и средства.

При това непрекъснато "повишаване на жизненото равнище" не виждам как ще се запази цената за по-дълго време.

 

След представянето в Harmony central, може да се окаже, че наплива от вън автоматично ще вдигне цената.

Като се явят платежоспособни клиенти, неплатежоспособните ще останат с празни ръце.

 

Така, че - "налазвайте" и си запазвайте ред, да няма после "Тююю, язък, защо не се включих когато беше ниска цената! "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле , човек..Това звучи толкова добре , чеее направо искам да го имам...Нее наистина много добра изработка.Ще се радвам ако успе я да се сдобия с един.Бях впечатлен от семплите , точно за рок и блус...Визията е перфектна , звукът чудесен , кво повече да иска човек....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.