Jump to content
Българският форум за музиканти

Всичко без продажби

Показване на теми in Търсят се музиканти!Ноти и учебни материалиДруги инструментиКитараУдарни инструментиКлавишниБасВокалиХардуерСофтуерСъвети, трикове, въпросиКакво, къде, кога ?Авторска музикаМузикален бизнесТеория и КомпозиранеИзработка и ремонтГоворилняLiveСемплиКитарниБасДжемКавъриВидеоДухови инструментиТекстописанеДругиВашата продукцияНови албумиХай-ендMusic Center IkonomovЕлектронна музика и DJ - средства и похватиFactor7, 8, 9 - струнни китари и баритони публикувано в последните 2 дни.

Този поток се обновява автоматично

  1. Днес
  2. От известно време наблюдавам как някакви хора се оплакват от това, че изкуствения интелект се обучава с песни запивани и издавани от изпълнители, на които не им се плаща за това, че изкуствения интелект се обучава с техните песни. И вчера във Facebook попаднах на една българска група, която е написала следното: И се замислих, аз ли не разбирам или какво изобщо става. Събрах най-любезния си тон и отговорих следното: Интересно ми е какво мислите вие по този въпрос. Ето моите малко по-груби разсъждения: Без да искам да обидя никой, ама това е най-абсурдното оправдание някой да не твори, което съм чел през живота си. Даже направо не мога да повярвам че някой може да измисли такова нещо. Нека сравним фактите. “отказваме да участваме в среда, в която творческият труд се използва за обучение на системи за генериране на музика без ясни правила, прозрачност, съгласие и справедливо възнаграждение за авторите и изпълнителите”. Искам да попитам как се учим ние, хората да “генерираме” музика? Не е ли точно по същия начин. Слушаме любимите си групи и първоначално опитваме да подражаваме на тях - свирим техни кавъри. След това измисляме “наши” парчета, но не можем да избягаме от влиянието на групите от които сме се учили. Вие не сте ли минали по този път? Минали сте. Всички сме минали от Бах, Моцарт и композиторите преди и тях, до Бийтълс, Пърпъл, Мейдън и който се сетите. Всеки се е учил от някой преди него. И в такъв случай е логично да ви попитам: Колко пари платихте вие на вашите любими групи, за това, че сте се учили от тях? Да кажем, че на запад това горе-долу е регулирано. Там хората си купуват музиката, която слушат в магазина и парите отиват при изпълнителите. Или си купуват транскрипции на любимите си песни или албуми от музикалните книжарници, парите от които отиват също при групите или изпълнителите. Аз не знам на каква възраст сте, но аз (на 52 г.) като малък, та до преди 15 години някъде не съм имал нито една оригинална касета или компакт диск. Да не говорим за ноти или табулатури. По това време имаше “студиа” за запис, където даваш касета и ти записват нещо от техния каталог. След това торенти и т.н. Нито стотинка, цент или евро не е отишло по сметката на някоя група. Ноти и песни? От Славейков. Преснимани. После на “Синьото” кафе имаше школи на Трой Стетина - пак преснимани. После Юбиса Бизнес и др. Забележете, до тук тук говорим за това за което съм дал пари. За касетите записани при приятели или нотите преснимани от приятели няма никави дадени пари. Та тези хора в някакъв друг свят ли са живели? Какъв е техният принос за благосъстоянието на любимите им групи от които са се учили? Имаше ли “ясни правила, прозрачност, съгласие и справедливо възнаграждение за авторите и изпълнителите”? Техният музикален напредък не се ли е изградил върху “труда на хора, които нито са попитани, нито защитени”? Отношенията между творците и групите от които са се учили бяха ли “поставени върху ясна, етична и справедлива основа”? Къде е “защита на авторството, човешкото творчество и правото всеки творец да знае кога, как и за какво се използва неговият труд” преди изкуствения интелект? Съжалявам, обаче смятам позицията на тази група за безпринципна и откровено лицемерна. Кажете ми "къде бъркам"?
  3. Вчера
  4. DANEV

    Ritchie Blackmore Blues

  5. Последната седмица
  6. DANEV

    Golden Hour Blues

  7. Аз съм 34-годишен барабанист/китарист/басист (върнах се от Германия) и търся хора за свирене в стилове метъл, пънк и хардкор. Свиря на барабани от 2 години и на китара/бас над 10 години; имам опит с различни банди и сцена. Търся сериозни и мотивирани музиканти (вокал, китара, бас, ритъм/соло, барабани) за създаване на нов проeкт и репетиции във Варна. Ако имаш интерес или искаш да чуеш демо/запис, пиши тук или на имейл ckeuta@hotmail.com
  8. @shamgeorgi Колега, обявите в Базара! https://bazar.muzikant.org/
  9. Томан съди Фендер Сагата продължава...
  10. Remember. Whoever is trying to bring you down is already below you. Hold steadfast to the truth that those who attempt to undermine your spirit are beneath the lofty heights of your resilience and self-worth. Shirley Manson Сещам се , че навремето имаше една певица за известно време в Уран. Надя се казваше и пееше страхотно добре. Вкл и песни на Garbage. ( мисля, че отдавна не живее в България) Офф, надявам се пак да намеря, втора като Надя . Групата е в доста добър състав към момента и заслужаваме да имаме свестни певец и певеица. Аз ще продължавам по пътя , който съм поел. И по начин , по който смятам за правилен. А цитата от Шърли е, да изпратя поздрави, както е прието, на тези, дето ми серат в темата. Ако сте на зор серящи, има достатъчно форуми, където, ще намерите сродни души, да плюете по AI. Тази тема е, че търся вокал/ вокалистка. Как си правя песните, си е моя работа, Вие си гледайте Вашата. И клавирист - имаме певец, с който сме започнали Юрая Хийп трибют и разни други рок парчета. До скоро имахме клавирист, който не се вписа в групата и затова търсим нов, а ако може и да пее , още по-добре. Продуцент, мерси за отзива. Харесва ми , че си схванал това за дворците. Аз го слижих, защото какво правят децата на плажа - строят дворци. Но исках да има и двоен смисъл, ти си го усетил , супер. Освен продуцент на групата си, станах и AI voice producer, което ме кефи . Днес , преди няколко часа даваха 25 години бегай Радио, концерт на живо. Много гадно, хубаво е да се свири на живо, ама при тоя беге поп, по добре , да си ползвам Ей Ай гласовете. Кофти ударения слагат, ама пеят зверски. За мен е супер, правя си всякакви песни и се кефя,.
  11. Аз на 12-ти мисля да ходя, но ако ида по-рано, непременно ще се обадя
  12. Колегата визира една функция, която я имат повечето аранжори. Викнеш стил/ритъм, с него по дефаулт идват 4 предварително подготвени звука/саунда/бленди/инструменти, кой както иска да ги нарича. При корг е до па 4 STS при 5-цата забравих, сменили са им името. При Ямаха са OTS - уан тъч сетингс. На заводските стилове, Ямаха предоставят по 4 подбрани от тях звука, които отговарят стилово и темброво на дадения ритъм. Да речем, че избираш някакъв рок стил - почти задълже ще има дисторжън китара и някакъв орган, подбрани са добре. Може и ръчно да си бърникаш и да си ги гласиш тия отс-и както на теб ти харесва. Но Ямаха са ок в това отнопшение - звуците са им адекватни и подбрани правилно. Колегата да каже дали чист е тайрос (единица) или няккъв номер нагоре е модела му. Че като гледам как е написал Ямаха и ми е зле. Нищо лично, колега, усмивки. Начинът на работа на OTS са два - ръчен и автонатичен. Ръчно ясно какво е. При теб е така, трябва да си избереш един от 4-те бутона ръчно. Автоматичния - това което ти търсиш. Варианта, се казва вариация. За да ти смени звука автоматично, минавайки през различните вариации, на Тайрос 1 OTS трябва да е включен - има бутон OTS LINK. Прилагам снимка, Успех!
  1. Зареди още активност
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.