Всичко без продажби
Показване на теми in Търсят се музиканти!Ноти и учебни материалиДруги инструментиКитараУдарни инструментиКлавишниБасВокалиХардуерСофтуерСъвети, трикове, въпросиКакво, къде, кога ?Авторска музикаМузикален бизнесТеория и КомпозиранеИзработка и ремонтГоворилняLiveСемплиКитарниБасДжемКавъриВидеоДухови инструментиТекстописанеДругиВашата продукцияНови албумиХай-ендMusic Center IkonomovЕлектронна музика и DJ - средства и похватиFactor7, 8, 9 - струнни китари и баритони публикувано в последните 9223372036854775807 дни.
- Днес
-
Айде, пуснаха го KORG Pa5x - всеки-купува за 10 000лв. :)
topic отговори на yamaha's Apple&VSTI в Клавишни
Пуснаха новата версия на операционната му система. -
Кадри от днескашната репетиция.
-
За да няма брум трябва да разделиш масите, иначе неизменно се получава ground loop. В по-читавите/скъпи "разклонители" слагат 1:1 трансформаторче. Ако подобна джаджа има брум значи е без траф и не става за усилватели, но може да се използва например за две китари. Беринджър имат една стерео играчка за разделяне на масите, от 30-40 лева. И сигурно ще свърши работа ако я сложиш преди единия амп + "евтин/бръмчащ" AB Box. Аз имам, но е залепена в рака, за да го разделя от миксера - върши чудесна работа без да яде грам сигнал. Не мисля че съм го тествал преди китарен амп как се справя, че е олепено и окабелено всичко, но ако има някой много навит мога опитам да я извадя и да тествам.
-
Добавен автоматичен phase-alignment във версия 7.40!
- 351 replies
-
- 1
-
-
- Reaper wave
- problem
-
(и %d още)
Тагове:
- Вчера
-
И аз мисля че можи би кофти струни, ще ги сменя и ще видя.
-
Във видеото самият амп Peavey Invective на Misha Mansoor има вграден boost тип tube screamer а също и в PRS MT15 -MT100, така че не е нещо невиждано!
- Последната седмица
-
Гибсъна някак си влиза по-мазно и всичко звучи по-хомогенно. А онова горе го казах, защото видях 2 вградени клипа от тубата, а по-долу видях два линка към същите тези клипове в тубата.
-
Имаше 2 части на концерта и във втората свири друг китарист с неговия усилвател. Не се свири едновременно с двата. Мислиш съм за Wet-dry-wet схема, но още не съм стигнал дотам. Иначе е възможно със сплитер и Roland JC 40 който имам и е стерео и месата.
-
От Mastering The Mix са пуснали интересен инструмент за обучение, свързан с разпознаването на честоти. Доста по-интересен е от програмките, които имаше на времето, дето просто пускат някакъв пик или сряз в розов шум и трябва да отгатнеш. Ето демонстрация:
-
- 2
-
-
Може да е полезно на някой млад изпълнител: Късмет и да качите парчето, с което ще спечелите и тук 🙂 Попълни формуляра за участие https://forms.gle/wCXPMZfWMwFEumJn7 Фестивалът се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“/ National Culture Fund, Bulgaria [url=https://postimg.cc/F1mb3Xdd][img]https://i.postimg.cc/F1mb3Xdd/Konkurs.jpg[/img][/url]
-
При обработката на реч също много добре се справя.
-
Една акустична версия на Breaking the law за изпяване https://on.soundcloud.com/kw4Hwsm5r57R4zyW88