Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
...OFF MY DESERT!

Теория, Хармония на Българската Фолклорна Музика

Recommended Posts

Един от най - изчерпателните трудове, засягащ Български Фолклор и всичко, свързано с Българска Народна Музика, но преведен на Английски...може би дори няма Български вариант.

ИЗТЕГЛИ

Не всичко. Но наистина е добро и макар и голяма част от тезиса да е базиран на българските учебници (и съответно начина на писане там) има много допълнения и обективни примери от човек който действително свири тази музика. Калин е свършил много добра работа. Дано скоро да си пусне труда и на български. Поздрави.

Супер, мерси много! Тъкмо си мислех скоро да пускам някаква тема, в която да питам за учебници по фолклор. Надявам се това да ми свърши работа.

Великолепна книга от адаша ми по инициал!

Супер, мерси много! Тъкмо си мислех скоро да пускам някаква тема, в която да питам за учебници по фолклор. Надявам се това да ми свърши работа.

Дококото знам няма такава книга от която да се научиш как да свириш фолклорна музика. Трябва да се работи в тази насока. Една книга/учебник която след като я прочетеш и научиш да може да свириш хора и ръченици и да може да импровизираш като Ибрям и Петър Ралчев.

Ама аз казвам едно, ти разбираш друго :greenangel: На мен не ми трябва да свиря фолклор, трябват ми точно учебници, както съм написал. Просто обичам да чета теоретични трудове :) Като Ралчев или Ибряма няма начин да се науча да свиря, ако не си сменя инструмента с акордеон или кларинет ;) Но пак казвам - не ми трябва това. Както и да е, аз поразцъках въпросния труд и откривам точно това, което търся, така че още веднъж благодаря както на автора му, така и на колегата, който го спдели тук.

Четивото изглежда доста обещаващо, благодаря за линка!

Не е нужно да си сменяш инструмента.

Това което имах предвид е описание на принципите по които се образуват мелодиите - колената. Как се използват ладовете, макамите и орнаментите. Точно описание на различните стилове (които не са малко). Има много "неписани" правила във фолклорната музика. Говоря какво би било добре като цяло за запълване на празнотите в описанието и преподаването на тази фолклорна музикална традиция.

Иначе всеки си взема каквото и колкото му трябва разбира се.

И аз мерси за линка!

Не е нужно да си сменяш инструмента.

И тя така каза снощи! :greenangel:

А не мен защо ми показва това?

This item is restricted

You do not have the credentials to access the restricted item hdl:1794/6275.

Щото си закъснял :)

Аз го имам в ПДФ, ако те интересува - пиши в скайп.

И аз имам същия проблем. Може ли да ми го изпратите на меил - hristo.montana@abv.bg

^ Защо не сложиш файла в "Collector's Account" и да важи за повече сваляния?

Би ви бил благодарен доколку повторно некој од вас овозможи да се даунлодира книгата, бидејќи ме интересира таа тематика.

Поздрав!