Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или симулация?


Valserp

Де'й лампата?  

120 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Абе дори супермен не може да каже с точност кое какво е... ако някой твърди че може, то би било голяма изрязка. За тва и не казах че А е лампово, а че по-прилича на лампово от Б

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

+1 за запис Б. Звучи някак си по-топло, А ми звучи някак си по-пластмасово, особено на рифа към средата. Естествено, съществува възможност да има някаква уловка да се хванат в крачка всички, които твърдят, че разбират :)

Ако допуснем, обаче, че играта е честна, според мен е Б. А дори да не е, Б е по-добрият саунд by far.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б. Звучи по-добре независимо с какво е правен. Освен това КольоК е абсолютно прав - с толкова ефект и мачкане след това/записа не го знаем как е правен - микрофонът е неизвестен, може да има компресиране и други обработки/ иди го разбери кое какво е. Ако пуснеш семпъл с чиста китара, необработван допълнително няма да има две мнения. Не вярвам някой да твърди, че лампата не е със значително по-респонсабилен звук от транзистора, между другото, ама като и набримчиш зверски кривоч от някой гаден процесор и тя може да зазвучи стерилно, та за какво я ползваш тогава?

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се навра между шамарите!

Моят скромен опит накланя везните в полза на А запис- за лампов!

Колегата добре се е справил - но ако цифровия запис беше правен с кубе Line6 или процесор на Line 6

бих се затруднил повече

Както и да е -важното е да направим една среща на съфорумници и да се почерпим в" името на музиката" :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера слушах семплите и според мен е запис А.

 

Струва ми се обаче, че доста хора се подвеждат и решават, че звукът който им допада повече е задължително от ламповия амп. Все пак има голям субективен факрор и всичко зависи от индивидуалните настройки на амповете и начина на запис. Но като цяло мисля, че се е получило доста добро сравнение, защото успяват да се чуят детайлите, а не цялостната разлика в звученето.

 

Поздравления за хубавата тема :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавното е, че половината отговори са "А" , а другата половина "Б", което ме навежда на мисълта, че явно не е толкова сигурно, че може да се разпознае лесно по слух кое е ламБа и кое - не :curse:. При това положение, който и отговор да се окаже правилен - поне половината хора са сгрешили, което е най - веселото в случая :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик:) Как се казва това парче и кой го е написал?(в тубата като напиша Хало и ми излизат един милион глупости)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА слушалки, Б ми идеше по-лампово.

На колкони - А.

Странна работа.

Също така, на запис А има изкривяване на сигнала, най-вероятно от прекалено входно ниво, когато е записвано, което малко подвежда.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик:) Как се казва това парче и кой го е написал?(в тубата като напиша Хало и ми излизат един милион глупости)

 

Machine Head бе момче

 

ей ти табове

http://www.911tabs.com/tabs/m/machine_head/halo_tab.htm

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.