Jump to content
Българският форум за музиканти

Сценична треска


evans

Recommended Posts

Тази сценична треска носи със себе си доста голямо количество енергия и ако знае човек

как да я управлява може да свири или да пее така както не би го направил и на репетиции.Иначе добрата подготовка е много важна и много помага за намаляване на притеснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

100-200 гр Кара Коч за първа серия.

Още толкова за втората + 100 за отскок (като за втора серия).

Третата серия е купон.

Четвъртата съм насран от всякъде, но купонът продължава.

Може би ще спра алкохола преди излизане на сцена АКО се взема на сериозно ХАХАХАХА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ това се едно аз го написах :greenangel: ,ма не се взимам на сериозно..

Ако свириш по-често "сцен. треска " изчезва,а при хора като мен ,които свирят за купона и не се възприемат като велики/сериозни въобще я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ми концерт.. свирих пред над 250 души.. сценична треска или нещо подобно нямаше.. просто излязох, свирих и се кефих.. :thumbs_up::) Само като видях колко хора са дошли да ни гледат щях да падна.. но определено треската при мене я нямаше. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ще си позволя и аз да се изкажа, въпреки че имам доста скромен опит със свиренето на живо :blush: Първият ми концерт беше тази година, 12.01.09 в рок бар Фенс и бях спекъл като стафидка.

 

Още на саундчека успях да пообъркам почти всичко (дори при нагласянето на звука на барабаните) и се бях депресирал значително :godbless: ..цялото събитие ми дойде изненадващо, а и тогава имах скромен опит от .. по-малко от 12 месеца зад барабаните :) Клуба беше пълен, което още повече ме стресна, но след 3тата или 4тата песен, когато разбрах, че по-голямата част от хората в публиката няма да разберат всяка моя грешка се поотпуснах и мога да кажа, че беше най-готиното преживяване в живота ми :)

 

Треската я имаше и за втория концерт, но още с първите четири палки всичко изчезна :) сега ни предстои ново участие и отново ме е обзело това странно чувство в стомаха, но да се надяваме, че всичко ще мине добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз на един концерт имах истинска треска ;) След концерта вкъщи си премерих температурата и беше 38.9 градуса :blink: Причината не беше концерта де... Иначе аз съм от типа на-сцена-съм-от-малък-и-още-имам-сценична-треска хора. Просто вече не ми личи и не ми се отразява на свиренето. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината никога не съм имал сценична треска :metalist::greenangel:

А, и понеже се споменава често - пиенето го правя СЛЕД участието, не преди :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със мнението,че когато мястото ти е там,то може да има само малка нервност,която се маха след като излезеш пред хората...А ако не можеш да пееш или свириш е нормално да си притеснен,следователно,все още не си за сцена :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ това се едно аз го написах :hysterical: ,ма не се взимам на сериозно..

Ако свириш по-често "сцен. треска " изчезва,а при хора като мен ,които свирят за купона и не се възприемат като велики/сериозни въобще я няма.

 

Представям си Малмстийн каква сценична треска е имал в началото. :)

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото като почнах да свиря с бандата имах малък етап на адаптация към сцената. Сега тоя етап съм го свел до интрото, в което нищо сериозно не се свири :)

Пък и най-често се получава да свирим последни, а тогава публиката вече е надъхана и иска сеч....в тези случаи няма място за притеснение! :greenball::greenangel: :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз лесно се справих с треската като с вокалиста изпихме половин шише уиски преди концерта и мога да кажа, че поне на мен не ми се отрази на свиренето да съм направил 1 грешка. Гадното беше, че седях малко дървено, ама другия път няма да се оливам толко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си Малмстийн каква сценична треска е имал в началото. :)

 

Кой е Малмстийн?????

 

За тези който не свирят на живо а само си дрънкат ще е им бъде доста трудно първо да си намерят хора за свирене след това ще им бъде трудно да се си поръчат пиячка за да не се напият после ще се гипсират и накрая нищо няма да направят и ще кажат ами тва ми беше за първи път. а първия път на сцена трябва си на макс все едно си правиш сефтето с няква яка мацка :greenball:

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ми концерт... свирих пред над 250 души.. сценична треска или нещо подобно нямаше...

 

Първият ми концерт беше много труден за мен.

Бяхме на по 16 години и свирехме по стечение на обстоятелствата пред пълна зала от 1100 места.

Спомням си (беше през 1995 година), че макар и да си овладях ръцете и разсъдъка, краката ми не спираха да треперят.Беше ужасно.

После свикнах и излизах на сцената даже с кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм излизал много пъти на сцена макар не с китара и макар на 14 най добрия начин да се справиш с сценичната треска е преди да изезеш да си представиш че свириш у вас си примерно че има 4 стени а не публика и веднага те отпуска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.