Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

Stagg , кънтри вариант :) че дори и черничка :>

Взех си я новичка за 150 камъка , и като за първа китара нямам (чак толкова много) оплаквания :) е , верно само за година и се напука и натроши мостчето , и струните и се вдигнаха малко в повечко...но все пак няма да правя грешката да я продам :P не че е грешка , но съм сигурен , че ще и се радвам след време :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах на Орфей кухарка и свирих на нея около година,свирих AC/DC(до някъде) и такива емм средно доволен щот струните бяха мноо високи,не похарчих нито стинка щот я получих кат подарък от баща ми и сега китарката е на около 35 години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Първата ми ел. китара всмисал ми подариха две едновременно и колкото и да не е за вярване китарите са Гибсън(оригинален) и Ибанец(оригинален на Сатриани сигнечъра) ако не вервате ми виште снимките в профила ми има линк ;):headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Почнах с ел.китара "Българска кремона Казънлък" 46 употреба.

^Да Милин камък и сега са култ.Казва ти го Врачанин ;-)

 

А във вашите градове имаше ли навремето едни български струни, водеха се за ел. китара и бяха от едни широки намотки, като плоски стружки?

Много режеха (в буквалният смисъл).

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата, на която изобщо съм почнал беше Кремона :icon_shithappens: . А първата електрическа - Скуайър Шоумастър (комплект с кубенце).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата с която започнах да свиря беше някаква акустична самоделка на дядо ми от 40та някъде :girl_witch:

След това (2 месеца) получих първата електрическа китара Stagg стартовия пакет ;)

И преди около 6 месеца получих Stagg C442 (класическа) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha EG 012 първата електрическа..

Идеална китарка , още съм с нея макар че скоро ще се сменя..Резбата на тремолото сдаде багажа още на 3-тия ден доколкото си спомням , аз млад фен за първи път пипам ел.китара...И гледаш как седя и затягам докато не мое се помръдне повече и после блъскай тремоло с овърдрайв от кубенцето...И изведнъж ДОВИЖДАНЕ не може да се закрепи :cheers2::D .

Първата песен която изсвирих на нея беше Brothers in Arms на Кнопфлер...Още ме разтреперва това парче :recourse: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах на кремонка :greenball: ,мноо яки спомени имам от нея ма я продадох след тва.Горката беше мноо зле ма докато си беше при мен си я обичах.Даже да си призная китарата която си купих три години след тва оште си я пазя и никога нема да я продам ништо че си е нашенско производство,ма и тя горката вече стана на десет.

Но за сметка на тва ми е най-дулгата и качествена връзка в живота и за това няма да спра да я обичам :recourse::cheers2::D

 

Тая темичка ме върна назад и евала за тва,мнооо спомени нахлуха в душата :thumbs_up::music336::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След кухата кремона,която беше със струшен гриф които после заковах с пирони :recourse: ако щете вяряаите минах на орфейка стара,стара като смърта "Електрона" разбирасе :cheers2: .После си купих кремона на старо тогава на онея хартиики за 3500лв.После братчеда ми донесе от Норвегия Лес Поул копие под неизвесната може би за много хора марка Грета,която между другото е доста добре сравнение с повечето Лес Поул копия който съм виждал на-последък.И така си останах с нея вече 12 години,от който имах 5г.някаде паулза в който несъм я бутвал ама.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31012009202.jpg

Едвам я намерих, отдавна не съм я ползвал, само ще трябва да и сменя струните... та незнам каква марка е, ама виждам че е с Telecaster форма :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.