Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Е няма нужда да коментираме относно избора на другите за по-тънки или по-дебели струни, на кой както му е удобно. И на Тони Айоми му се е налагало да си пренастрои китарата в до диез, за да може да свири след инцидент, но все пак го признаваме за велик, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма нужда да коментираме относно избора на другите за по-тънки или по-дебели струни, на кой както му е удобно. И на Тони Айоми му се е налагало да си пренастрои китарата в до диез, за да може да свири след инцидент, но все пак го признаваме за велик, нали ?

 

 

И т'ва е с 9ки

 

 

Айоми бест

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-мекички са осмиците, по-удобни са за shreding и акорди с баре. Ако си вземеш от най-тъничките обаче има по-малко джът-джът.

 

А аз да ви питам, как си избирате струните, всмисъл всеки си има любимки, аз мисля да пробвам другите, вие как - взели сте си 10 пакета различни марки и сте решили кои са най-добри или постепено ? И общо взето Ърни бол по-добри ли са от Дадарио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ по мое мнение не трябва да са в една категория дори. не веднъж съм изразявал недоволство от дадарио, които са ми твърди, нееластични, губят си звънливостта след няколко дни (ърни издържаха няколко седмици преди да усетя разлика). плюс това преди свирех с 10-ки дадарио в стандартен строй и след това с 11-52 ърни бол пак в стандартен (Ми). е казвам честно, че дадариото ми пускаха кръв и бяха направо отвратителни за свирене, докато ърни бол (макар и по-дебели) бяха (и още са) страхотни струни. ако някой ми беше дал китарата с тази настройка и не ми беше казал, че са 11-ки нямаше да разбера. в момента още съм с първия комплект ърни бол но вече в Ре стандарт и бих ги заменил само с дънлоп. дадарио никога повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да ви питам, как си избирате струните, всмисъл всеки си има любимки, аз мисля да пробвам другите, вие как - взели сте си 10 пакета различни марки и сте решили кои са най-добри или постепено ? И общо взето Ърни бол по-добри ли са от Дадарио?

 

E не сме взимали с пакети тва е сигурно :) просто веднъж си взимаш едни, ако не ти харесат пробваш други и така докато не намериш струните които най-добре ти пасват. :) А иначе и аз мисля, че Ърни бол са по-добри от Д'Адарио. Сложих моите на електрическата китара преди месец и малко и все още държат фронта. Много съм доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навих се да сложа 8-ци на моята дъска ей така за проба.Така и така съм фен на шреда що да не опитам.Но определено пак ще са Ърни Бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, ще взема сега Ърни бол и после покрай рождения ден с Лайн 6-а/акустичката едни еликсирки, така и така съм без флойд, няма да се късат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От както един път имаше само 5 струни в пакетчето, вече не си взимам Дадарио. 8-ци Ърни Боу рулз! За мен това са струните :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.