Jump to content
Българският форум за музиканти

USB Audio Interface - за китара , Guitar Rig и някакви записи с VST


H.R.

Recommended Posts

Пробвано и желязно е USB. Аз лично съм патил бая от Firewire шитни, но всеки сам си преценява склонноста към мазохизъм. Ненапразно технологията залязва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой впечатления от това:

http://www.thomann.de/gb/esi_ugm96.htm

Доста ме изкушава заради... дизайна.. Mного ме кефи.

Има и опция за директ рекординг, нещо като стереомикс, доколкото разбирам.

 

Надявам се да има и чуваема разлика с китайско, ама колко ще я чуя, не знам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам Tascam US-122 MkII. Много добре се държи, не съм имал никакви ядове!

В момента записваме с него една авторска песен, с доста добро качество влиза сигнала (като за домашно демо)!

 

П.П. На Уиндоус не знам как е... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си точно US-122 MkII и днес ми го доставиха. Нямам търпение да се прибера от работа и да го пробвам с GUITAR RIG. :punk_guitar:Вече съм му прочел менюалите , намерил драйверите и т.н. Ще споделя после! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да помоля за малко помощ - така и не я подкарах.

1. Инсталиран драйвер - последна версия от сайта - 2.03 - Windows 7 / 64bit.

2. Инсталиран firmware - последна версия - 2.03

3. Контрол панелът си се появява с падащото меню за избор на латенция.

4. От sound mixer е зададена като активно recording device и не е мутирана - усилена е. За playback също.

5. Лампата USB си свети , както и тази за Overloud - при входа за китара. Суич-а е на положение guitar/instr.

6. В Guitar rig в настройките за MIDI и аudio е зададено това устройство, избран ASIO драйвера от падащия списък, за входове  и изходи е зададено същото това устройство - L и R.

7. Използвах съвсем свободен BUS за USB портове за да я включа. (в упътването е поместено, че няма проблем да е и на BUS, в който са закачени само мишка и клавиатура - те не пречели)

 Въпреки това индикаторите за входен и изходен сигнал в Guitar RIG не показват наличие на сигнал и съответно не се чува нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- накрая тръгна! Работи си  доста добре в сравнение с вградения Rellatec - не се усеща латенция. Ще има малко игра с настройките на аудио устройствата в Windows за да се установи оптималното положение.

 Странно защо на някои пресети (с повече ехо и модулатори - Ambiance групата), с които вградения Rellatec нямаше проблеми тук CPU се претоварва и след това всичко се омазва и  блокира. Иначе от drive/distortion симулациите съм много доволен!

 

П.П. - Guitar RIG 5 ми се струва достатъчно истинско. 

Устройството си дойде и с диск с легален CUBASE LE5 (по принцип ползвам CUBASE за запис) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко, че си я подкарал. Аз си спомням, че имах проблем когато я ползвах в Sonar (не намираше оригиналните ASIO драйвери и ползваше ASIO4ALL или WCM). Но на GuitarRig не би трябвало да има проблеми. Не съм имал досега проблеми с процесора. Ако много се задъхва, пробвай да си поиграеш със Sampling Rate-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново на всички за отделеното време и внимание ! Доволен съм от тази първа по-рода си за мен джаджа - нещо такова ми е трябвало отдавна. Голямо стъргане пада !  :punk_guitar:

Да - збелязах , че има промяна в натоварването на CPU и блокирането при промяната на Simple rate-a. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо Гитар Риг пробвай с някой лек VST хост, безплатните симулации на LePou и някакви яки импулси, например RedWirez. :)

 

Ако имаш мерак за проба ми пиши да ти пратя едно пакетче, което бях нагласил за един френд преди време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се има предвид под лек vst host?

Има ли vst plugin само кабинет симулация, или амп симулация с кабинет, но с възможност да изключваш амп частта, с или без възможност за зареждане на импулси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може! По-горе дето споменах за един пакет, който си бях направил... Ей т'ва е целия риг:

  • Pedalboard2.exe
  • Poulin_LeXTAC_v1.0.dll
  • Poulin_LeCab2.dll
  • 6L6 421 cap 0_5.wav

Общ размер на файловете 7МБ. Това е минимум, де. Могат да се измислят доста комбинации като сплит на сигнала от китарата с два преампа, няколко импулса и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много варианти, и аз сега рових :) :

Както спомена - LePou - LeCab2 - кабинет симулация с зареждане на импулси

пауър амп симулация> http://bedroomproducersblog.com/2013/07/19/ignite-amps-tpa-1/

 

A относно 'Лек' vst host, reaper или още по-лек и free?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.