Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся добър и доказан учител по китара в София


Recommended Posts

Кат не можеш свириш Пърпъл или Сабат, нещо по просто. Аз тогава мога да дам тука видео как свиря, например, 20 секунди, да е страшно мазало, обаче понеже тук таме да се различава някоя нота да кажа "ми то всички правят грешки". Като си зле с алтернейт пикинга това си личи ВЕДНАГА и няма какво да го усукваме.

 

Щом за теб Пърпъл и Сабат са прости - ок.Със сигурност не са лесни.

Алтернейта на Цецо си е достатъчно добър и на урок рядко съм го чул да не му излезе някой тон, камо ли да маже. Както и да е, мисли си каквото искаш :) Не казвам, че е феноменален виртуоз, просто съм го виждал как свири наживо повечко и дори на бързи пасажи не ми е направил впечатление да маже.

 

.Малко се говори за блус по нашите земи,а той е в основата на всички стилове в китарата.И това е основния проблен на Цветан-не му е ясен този основен стил.Като че ли се учим да говорим чужд език ,а започваме от средата на азбуката.Суипинг,алтенативно свирене с дясна ръка,скали т.н. идват малко по-късно в обучението.Поздрави на всички!

Тука са балканите, нормално е да не се говори много за блус :) В китарата има много стилове, които нямат общо с блуса, така че това твърдение е пресилено, поне за мен.

 

Иначе евалата, добре, че има и хора, дето разбират какъв е Проблемът ( с главно "П") на господин Недялков. Другият път, като отида при него, ще му го кажа, дано барем се научи да свири блус, та да се научи и на китарата... ;)

 

Впрочем не ми се пише повече по темата, имайте си вашите мнения, аз си имам моето и така. По - добре да свирим повече и да коментираме колегите по - малко, поне аз така си мисля. И да не си вадим прибързани мнения за хората. Лек ден на всички :cheers2: :cheers2:

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кат не можеш свириш Пърпъл или Сабат, нещо по просто. Аз тогава мога да дам тука видео как свиря, например, 20 секунди, да е страшно мазало, обаче понеже тук таме да се различава някоя нота да кажа "ми то всички правят грешки". Като си зле с алтернейт пикинга това си личи ВЕДНАГА и няма какво да го усукваме.

 

Щом за теб Пърпъл и Сабат са прости - ок.Със сигурност не са лесни.

Алтернейта на Цецо си е достатъчно добър и на урок рядко съм го чул да не му излезе някой тон, камо ли да маже. Както и да е, мисли си каквото искаш :) Не казвам, че е феноменален виртуоз, просто съм го виждал как свири наживо повечко и дори на бързи пасажи не ми е направил впечатление да маже.

 

 

За алтернейт пикинга не съм визирал Недялков. Давах пример, че не може да става дума за субективност спрямо техника. Ако нещо не е наред то си личи.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямало в България???

 

http://www.youtube.com/user/atanasshishkov#p/u/0/hSeI-4VAqWE

http://www.youtube.com/user/atanasshishkov#p/u/15/MHOHRQBZBww

 

толкова за осведомеността на повечето в форума. Явно Пловдив е в друга страна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че основната причина, която предизвика напрежение в тази тема е, че автора се държи прекалено взискателно към членовете на форума и сякаш форума е магазин, а членовете му са обслужващ персонал, длъжен да дава отговори, които ако не са задоволителни, биват осмяни. nono.gifТози форум е безплатен и никой не е длъжен да дава отговори, особено ако са зададени надменно и менторски. thumbdown.gif

Аз все пак дадох връзка към подходящ учител, надявам се! Успех с уроците! thumbs_up.gif

 

offtopic-001.gifП.П. Блуса бил в основата на всички китарни стилове - ха-ха! hysterical.gif А къде забравихте класическата техника, създадена векове преди блуса и вечно актуална? Абе у нас и особено в този форум ел. китарата е бог над всичко и ако не свириш на ел. китара, макар и мърляво, значи не си сериозен китарист, а жалък дрънкач на песнички по градинките(където аз обичам да свиря).

 

П.П. А и забравих да добавя - Само ЛЕВСКИ hooray.gif- долу цска(или Сатриани-матриани) Може и обратното, не ми пука!thumbup.gif

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че основната причина, която предизвика напрежение в тази тема е, че автора се държи прекалено взискателно към членовете на форума и сякаш форума е магазин, а членовете му са обслужващ персонал, длъжен да дава отговори, които ако не са задоволителни, биват осмяни. nono.gifТози форум е безплатен и никой не е длъжен да дава отговори, особено ако са зададени надменно и менторски. thumbdown.gif

Аз все пак дадох връзка към подходящ учител, надявам се! Успех с уроците! thumbs_up.gif

 

offtopic-001.gifП.П. Блуса бил в основата на всички китарни стилове - ха-ха! hysterical.gif А къде забравихте класическата техника, създадена векове преди блуса и вечно актуална? Абе у нас и особено в този форум ел. китарата е бог над всичко и ако не свириш на ел. китара, макар и мърляво, значи не си сериозен китарист, а жалък дрънкач на песнички по градинките(където аз обичам да свиря).

 

П.П. А и забравих да добавя - Само ЛЕВСКИ hooray.gif- долу ЦСКА(или който и да било там)

 

Хех, попитах дали знаете някой добър преподавател. Вместо това обаче се започна спор защо не съм харесвал Недялков. Къде карам някого надменно? Повечето влизат тука, защото им е гот да се заядат. Я го виж па тоя, дошъл от Русия и ще ми показва къде сме били. Това, че продължавате да се заяждате по скоро говори, за това че съм прав. Аз говоря със събеседника ама точно толкова надменно, колкото той си позволява. Не съм от тука но вече намерих подходящи контаки, а колкото за вас мие много чудно, как така уж живеете тука, а не сте в час . Нямало, а пък се оказа, че имало.

Техниката за класическо свирене никой не я е осмивал. Това е твой комплекс. Тука става дума за предпочитание. Пак приписвате думи, неизречени от мен.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че основната причина, която предизвика напрежение в тази тема е, че автора се държи прекалено взискателно към членовете на форума и сякаш форума е магазин, а членовете му са обслужващ персонал, длъжен да дава отговори, които ако не са задоволителни, биват осмяни. nono.gifТози форум е безплатен и никой не е длъжен да дава отговори, особено ако са зададени надменно и менторски

 

Прав си... всъщност затова следя тази тема с такъв интерес. Направо ме изумявате с търпението си ...

И в други форуми ( не музикални ) участвам но тук търпението има доста по-високи граници :cheers2: Не знам дали е за добре или зле ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че основната причина, която предизвика напрежение в тази тема е, че автора се държи прекалено взискателно към членовете на форума и сякаш форума е магазин, а членовете му са обслужващ персонал, длъжен да дава отговори, които ако не са задоволителни, биват осмяни. nono.gifТози форум е безплатен и никой не е длъжен да дава отговори, особено ако са зададени надменно и менторски

 

Прав си... всъщност затова следя тази тема с такъв интерес. Направо ме изумявате с търпението си ...

И в други форуми ( не музикални ) участвам но тук търпението има доста по-високи граници :cheers2: Не знам дали е за добре или зле ...

 

леле, направо съм изверг. всички ги псувам. оскверних идола им и сега пият успокоителни. направо като се гледам в огледалото и ми иде да извикам полиция. вие футбол играете ли? ако да, то сигурно при всяко докосване с противник падате и се превивате, искайки фаул. направо нота до бат Бойко напишете, тука един дисидент ни провокира, да го укротим.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... тука един дисидент ни провокира, да го укротим.

 

Според мен нещо си се объркал - ама много сериозно ... чак и "дисидент" се изкара. Лично за мен участието ми в тази тема приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техниката за класическо свирене никой не я е осмивал. Това е твой комплекс. А, твоят комплекс се нарича мнителност(в случая).Тука става дума за предпочитание. Пак приписвате думи, неизречени от мен.

slap.gif Не съм ти приписвал на теб подобно твърдение! Не бързай с отговорите си и внимавай какво съм написал. Всъщност никой не е осмивал класическата техника, а един колега по-горе просто я пренебрегна или забрави, издигайки блуса над всичко в китарата.

П.П. Надявам се, че продължавам да съм в темата. Всъщност каква беше тя? unsure.gif

 

П.П. Долу, Сатриани - горе Матриани! thumbup.gif Може и долу блуса - да живее класиката. Или - "Кухарките на пепел - само метъл" hysterical.gif

П.П. П. А, ти що не свириш, а си губиш времето с нас? Добро начало и добре дошъл в света на китарата. Така се учи китара, като се чешат клавиши на компютър. Най-добре е танковете да дойдат! butcher2.gif

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

.... тука един дисидент ни провокира, да го укротим.

 

Според мен нещо си се объркал - ама много сериозно ... чак и "дисидент" се изкара. Лично за мен участието ми в тази тема приключи.

 

според мен, май трябва да четеш няколко пъти съобщение, преди да се оплакваш. твоето участие тука не дава никакви плодове, за да ни уведомяваш, че твоята скромна персона е възмутен и се ретира. и аз лично никого не нападам, ако той не си го позволи. много ще ми липсваш, ама много.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъфнал някакъв тука имена да събира и да категоризира, пък вие му се връзвайте.

А за Сатриани- плюс Кольо.

 

С цялото ми уважение към господин Сатриани аз също ще гласувам за Кольо Карагеоргиев!

(нали така правеха в Русия? гласувай - ръкопляскай - гласувай - ръкопляскай).

Колкото до джаза в Русия - вярно е - има изградена руска джазова школа, която обаче мирише яко на соц мухъл. Има обаче руски музиканти излезли от страната които са сред водещите фигури в световният джаз (и естествено не са признати в Русия).

Понятието ДОКАЗАЛ се е доста субективно и не винаги има отношение към качеството и нивото на конкретните умения на идивида за които се отнася. Много често всъщност става въпрос за умения различни от музикалните и преподавателските (в случая). Има хора които могат да докажат всичко и в следващият момент да докажат точно обратното в зависимост от номенклатурата.

Музикалноста не се измерва с физико-техническите способности на даденият музикант. Заова се нарича музикант а не техник. Не е нужно добрият преподавател да е изключителен изпълнител, а да има необходимият подход за стимулиране на развитието на учащият се. Не всеки добър изпълнител е добър учител (мога да дам конкретни примери с много от водещите фигури в световната музика за последните няколко десетилетия).

 

Намирам тона на mad_season за изключително просташки (типичен за новите руснаци живеещи в големите руски градове особено Москва). От друга страна обаче темата води към поставянето на въпроса за конкретен качествен критерий при оценяването на музикалноста и изпълнителските способности на музикантите. Именно този критерий е все още малко неясен в България което позволява спекулации и е предпоставка за посредственост.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хора, ама много ми е смешно как се оплаквате, загубили сте си били времето. Аз да ви карам? Не. Факт е, че чакате някой да ме натири от темата. Пишете ми глупости за търпението. Аз лично да нападам някой от форума? Имате слаби нерви и лабилна психика - ами не влизайте тука и не четете.

Наумили сте си, че нищо не разбирам и сте се заели да ми обяснявате на пръсти. Какво ми обяснявате? Че повечето от вас не знаят имена? Това и сам го разбрах. Такива теми винаги сак весели за някои, дори след време ще се споменават в други теми с думите "абе имаше тука един", "абе помните ли го тоя". На мен лично не ми пука. Темата не е задължителна и недейте да ревете, вашата пристрастеност към нея е чисто ваш проблем.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата - аз ти препоръчвам един преподавател, който се казва Васил Василев. Мога да ти дам телефона му на л.с. Не ме е оторизирал да го рекламирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.