Топ потребители
Най харесвано
Showing content with the highest reputation since 06/16/26 in Мнения
-
3 points
-
Казват, че в понеделник ще пуснат пълен запис на творбата. Чакам!2 points
-
1 point
-
Колегата визира една функция, която я имат повечето аранжори. Викнеш стил/ритъм, с него по дефаулт идват 4 предварително подготвени звука/саунда/бленди/инструменти, кой както иска да ги нарича. При корг е до па 4 STS при 5-цата забравих, сменили са им името. При Ямаха са OTS - уан тъч сетингс. На заводските стилове, Ямаха предоставят по 4 подбрани от тях звука, които отговарят стилово и темброво на дадения ритъм. Да речем, че избираш някакъв рок стил - почти задълже ще има дисторжън китара и някакъв орган, подбрани са добре. Може и ръчно да си бърникаш и да си ги гласиш тия отс-и както на теб ти харесва. Но Ямаха са ок в това отнопшение - звуците са им адекватни и подбрани правилно. Колегата да каже дали чист е тайрос (единица) или няккъв номер нагоре е модела му. Че като гледам как е написал Ямаха и ми е зле. Нищо лично, колега, усмивки. Начинът на работа на OTS са два - ръчен и автонатичен. Ръчно ясно какво е. При теб е така, трябва да си избереш един от 4-те бутона ръчно. Автоматичния - това което ти търсиш. Варианта, се казва вариация. За да ти смени звука автоматично, минавайки през различните вариации, на Тайрос 1 OTS трябва да е включен - има бутон OTS LINK. Прилагам снимка, Успех!1 point
-
1 point
-
Няма да вдигам нова тема, ще ползвам тази, за да обявя следващото ни участие - Мидалидаре, 11 юли, афтърпарти сцена Ако има хора от форума, които ще ходят на фестивала, може да се обадят. И само ще помоля модераторите да сменят заглавието на темата, че аз нямам права след определено време.1 point
-
Josh пусна интересно видео. Един от основните му въпроси към Чат бота е Scott asks which guitar pedal is most important from an economic and social standpoint. Отговорът е - Ibanez Tube Screamer. С което Джош не е съгласен. При цялото ми уважение към Джош ( не случайно гледам редовно видеата, които пуска), аз съм на мнение, че Чата е прав, най-важният китарен ефект=педал от икономическа, социална и китаристка гледна точка е IBANEZ tube SCREAAAAAMER. Screem for me - TUBE SCREAMER - I AM TS ADDICTED. Имам няколко ТС педала, вкл WAY Huge clone, Малката Жица @ BG clone etc. Последно си взех имено клонът на Джош JHS Bonsai, който включва всички схеми на TS в един педал. Не знам, колко very wrong e Chat GPT, но според мен отговоря правилно, че TS is most important from an economic and social standpoint. Big Muff - нищо против този фъз, имам и него, може би в някаква отсечка във времето, да е бил най- важният китарен ефект от икономическа и социална гл. точка, но към днешна дата, за мен безспорно това е ТС. Вие какво мислите.... Кой точно какво, как и кога е измисли да интересни факти... но не и същественото в случая. Греши ли ГПТ във фактологиите , възможно е. Събира инфо от всякъде, може и да греши в разни конкретики.1 point
-
BOSS безпорно са фирмата, утвърдила effect- педалите . Тук спор няма. Оставяме всякакви скъпи клонинги. Общо взето избора се свежда до - 1. Тюб Скриймър ( Boss od1 му е аналог) 2. Big Muff fuzz ( като най разпространен и популярен за купуване) 3. Рат Проко - дисторжън, който на макс става и фъз ( Boss Metal Zone - имаше един период, в който също бе много популярен , но при него положението е love/hate) 4. MXR Distortion + ( original, not the reissue) = DOD 250 Според мен, чата не греши в отговора. Гледам от собствен опит и предпочитания, разбира се. Но все пак съм пробвал де, каквото мога, като от посочените имам всичко. За скриймърите казах, имам няколко вида Мафове, Проко рат ( имам Дюс-а , няколко рат-а в едно). Имам и оригинал дист плюс, както и дод Малмстийн 250. Примерно налага ми се/ или сам съм избрал, да отида да работя на някакъв остров ( примерно да обслужвам фара и да събирам някаква научна информация и смяната е след половин , една или две години. Храна, дрехи и битовизми - осигурени. За хобито, мога да си взема неща, но ограничено. Комп/лаптоп с плъгините и DAW. На него ще гледам и тв и интернет. Мониторни колонки ( с 5 инча говорители) . Китари - взимам една класическа и една електрическа с HSS или HSH адаптери конфигурация. Ще си взема усилвателче - или малко моделиращо ( но, като имам плъгини), по -добре е да си взема маловатово лампово ампче. Плъгини добре, ама друго си е да има и ампче. Имам избор от три - Маршал Ориджин5 ( обикновено го ползвам с Дистер плюс), ДСЛ5 ( с тюб скриймър) и ПиВи колосал мини ( имам на Сатриани педалите).... май ще взема това - Маршал ДСЛ5 ( с тюб скриймър)1 point
-
Подкрепям Тони за TS, ако има един драйв който да трябва да избера, това ще е Tube Screamer-a.1 point
-
Освен това Ibanez TS е всъщност разработка на Maxon, който разрешават на Ibanez просто да го брандират но и си го продават все още и под тяхно име! Чата е изкуствен, но интелект още не е.1 point
-
^ Ibanez TS може да е един от най-влиятелните от социална гледна точка, заради металистите. Metallica и Killswitch Engage за първи път го ползват "да подпрат" ампа на lead канал, джътканията да станат по-консистентни, и бумтенето да се махне. И това все пак е един специфичен жанр, не че не го ползват в блуса, но основната му слава се крепи като подпирачка в метъла. Разбира се, към днешна дата има много по-модерни решения базирани върху него, като например Horizon Devices Precision Drive с вграден гейт, атака и т.н. Ами пионерщината на Хендрикс и Fuzzface – това не бута ли китарният звук в съвсем нова посока? Че то се изредиха една камарата китаристи да го ползват, от най-различни жанрове, да не говорим, че fuzz е еталон в бритпоп звука в последните 20 години, кой ли не го ползва на Острова, било оригинал или по-модерен клонинг. Без да съм ползвал чата/AI, според мен от икономическа и социологическа гледна точка най-влиятелни са Boss не мога да се огранича до определен педал. Цялата им плеяда камиончета, която изкарват през 80-те, дигиталният им delay, DS1, OS-2 разширяват китарният свят в много различни аспекти - безбройни са записите, които ползват тези педали, така че аз трудно бих избрал само един педал. Ще кажете, че към днешна дата Strymon, Horizon Devices изкарват много по-добри ефекти ... и може би ще сте прави. Говорим глобално погледнато в историята на камионостроенето. От "легендарна/мистериозна" гледна точка пък е Klon Centaur, струва една шапка пари и има интересна схемотехника. Отделен е въпросът заслужава ли си сумата и колко реалистични са клонингите му. Та на кратко – аз гласувам за Boss и не мога да се огранича до определен педал.1 point
-
И това парче падна под ножа ... SnapInsta.to_AQNthIdOumB89uwsiJKsB8h6tEiS7mVF6iI4hV-TJKM0h6Z034KS4mL1owKwVkqOuFmTQ4TUoQDbXxq7_HOAM8Mpkvu-cuOiEJsVKlM.mp41 point
-
1 point
-
Ама как не съм склонен да се съглася с теб, относно стабилността на хардуерните арнжори. Корг па5х и Кетрон са ненадминати в тва отношение - много бъгове, познавам колеги с 4 тотални ресета на инструмента по време на перформънс за 4-5 часа (Корг па5х). Направо да се чудиш как успяват да го постигнат, като ос им на Линукс база. Кетрон пък кабела на мидито да му дръпнеш и умира прав - пак тотал ресет - директно от захранването, даже с копче не можеш да го изключиш. Да не говорим, че и той има бъгове в реално време - обръща метрума на барабани, китари, някой започват да избързват или забавят - тотална бъркотия. Ямаха в това отношение мога да кажа че са преди всички. Веднъж ми се е случвало да откаже аранжор на Ямаха за ... абе доста години Стабилната среда за мен относно аудио е макос. Тя за това е създадена - аудио и видео обработка. При тестовете на гиглад има крашове, но те са в стил едита - тоест, докато правиш нещата във вас. Не ми се е случвало да крашне в режим на плей. Не, че е невъзможо - ако има да стане ще стане независимо от подсигурявания, среда и т.н.1 point
-
Тей прай тоз чиляк. Подготвям нещо доста интересно, но си трябват 3-4 месеца работа. Ако човек работи с Хитър Петър, този софтуерен аранжор няма аналог при хардуерните инструменти. Функции, начин на работа, и най-важното - практически нямаш ограничения. Не е канално ограничен - 8 трака при хардуерните, тук можеш да кичиш колкото ти позволява фантазията. Обработката на стиловете (миди и аудио) става в дау подобна среда - в пъти по-бързо и лесно отколкото във всеки хардуерен аранжор. Работи с KMP, wav, aiff, SF2, SFZ, midi, VST. Сериозна база. Най-голямото нещо с което гръмнаха преди месец - свири и транспонира в реално време аудио лупове - барабани, баси и китари. Нещо с което Кетрон за 9000лв. (пардон 4500 евро) не успява да се справи адекватно, а реално претендират, че са лидери в областта. Това ги отнася като куцо пиле домат. Цената на софтуера е прилична - 300 евро. Сега - ако си решил да свириш с такова нещо лайв си трябва добър сетъп - хубава миди клавиатура с много контролери (16 пада е задълже), стабилен комп - преностим и мощен (намирам го в лицето на мак мини м1-м4), тъч скрийн дисплей (вербатим имат приличен 15,6 за около 150-160 евро) и май е тва... Ако купуваш всичко ново(без компа да е нов - втора ръка) идва около 1200-1500 евро - софтуер + хардуер. За тази цена може да се вземе върхов аранжор, но от среден клас. Вискоя клас аранжори са средно по около 4500 евра. Очаквания и действителност. Плюса на хардуерния аранжор е, че е е що годе настроен, миксиран, готов за работа почти аут ъв бокс. Тук нещата не са така. Ако някой си мисли - уауууу, тва работи с всякакво аудио, няма ограничения, 300 евро и аз съм човека, доста ще се разочарова. Трябва всеки да си подготви база от звук, с който да работи. Също така малко от малко трябва да има понятие от дау и малко микс и мастър. Законите са си закони и трябва да се спазват, дори в мизиката . Та не е за всеки - иска си работа и то сериозна. Ако някой се интереува - да ме пита... Приеха ме за тестер в екипа на Гиглад.1 point