Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл да купувам нова китара?


Thor

Recommended Posts

@Mairomaster

 

Благодаря за страхотния коментар първо. Ключовете ги имам, но има счупени и трябва да се вземат нови. Струни и аз се чудя 10 или 11 да взема. Чистих я и полирах, но ефекта е доста лек. Бая одрана е (макар и доста леко си личи на доста места). Адапторите лепени ли са на този модел? Аз изобщо не виждам как може да се свалят :D Предложи ми някой модел на евтин адаптер и от къде да го взема ако знаеш (От София съм).

За нивелирането не знам как става и дали ще успея :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За адаптерите не помня много, ама май вярно бяха лепени. Вече старите лесно ще се разлепят, ама новите се хващат с болтове за предната плоскост на тялото и евентуално ще трябва да се пробият по 2 дупки за тях. Също трябва и да се внимава за широчината им. Повечето нови адаптери, мисля че са стандартно широки, но трябва да се види дали стандарта за широчината на орфейските е същият, и след това да се мисли вече какво ще се прави. А адаптери, можеш да прегледаш раздел Продава и да пуснеш тема в раздел Купува. Втора ръка доста ефтини се намират, и без значение от марка и модел, най-вероятно ще са по-добри от орфейските. Ако неможеш да намериш стари, поразрови се с google и виж кои са по-популярните музикални магазини в софия.

За левелинга на прагчетата, освен ако не е страшно зле и имаш доста бъз дори при височки струни, можеш да не си играеш да го правиш, че си е играчка, осбено за неразбиращ човек, нямащ нужните инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл от нова китара и той е само един - ще те вдъхнови за ново свирене, поне за известно време.

Старата китара ще те вдъхновява за ремонти - също не е зле. Ако ще е истинско реновиране ще трябва да минеш през сваляне на стария лак, кърпене, евентуално корекции, боя, лак, рефрет, евентуално нов хардуер - дотук по цена колкото две по-нови метли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо толкова се пише за "китайски ментета" "талашит" и др. подобни. Човекът е написал, че ще отдели 300-350 лв за нещо втора ръка. За тези пари може да се вземе съвсем приличен инструмент, който нито ще е "менте", нито ще е от талашит. Поразгледайте раздел "Продава" Почти всеки ден се предлагат такива китари.

 

Аз не бих препоръчал да се наливат пари в тази китара, освен евентуално необходимият минимум за да може да се свири докато се купи друга.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих препоръчал да се наливат пари в тази китара, освен евентуално необходимият минимум за да може да се свири докато се купи друга.

 

Дори и минимум не трябва да се налива , защото за да свирне -да се сменят прагчетата -около 60 лв. , ключове около 30 лв. жак и струни 20 лв. -цифрата се заформя доста ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих препоръчал да се наливат пари в тази китара, освен евентуално необходимият минимум за да може да се свири докато се купи друга.

 

Дори и минимум не трябва да се налива , защото за да свирне -да се сменят прагчетата -около 60 лв. , ключове около 30 лв. жак и струни 20 лв. -цифрата се заформя доста ...

 

Е малко преувеличаваш. Прагчета може да не е толкова необходимо да се сменят, ключове втора ръка и за по малко могат да се намерят, по-стари някакви, жака е стотинки, а струни и по 9лв има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно се вижда на снимките , че прагчетата са много изядени . Трудно ще се свири по тоя начин . То може да мине и най тънко -най добре е да си вземе една счупена китара от циганския битак за 5 лв. и е готов с частите . Обаче след като си издълбае дупки в пръстите и усети че струните постоянно се разстройват , ще разбере че моя вариант е за предпочитане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Взех нови струни и си поиграх да пооправя бриджа. Намалих бръжденето доста и за сега ще карам така, докато не взема нещо ново.

Опитах се да изсвиря нещо за да се чуе разликата от онзи ден http://www.4shared.com/audio/bKx0fAFz/noviqt_zapis.html

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре ми звучи :thumbs_up: Ако ти е и удобна китарата в този си вид, никакъв проблем нямаш да свириш временно с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 

знам че тази китара е от ФАЗЕР, не от шперплат- от фазер.

Роко, ей тва въобще не е вярно!!!

Вярно е, дай да я снимаме отвътре. Не съм много печен в дърварските технологии, но фазер казвам на онова нещо дето е като ПДЧ и се разнищва като го пробиваш. Гърбовете на соц шкафчетата са от същото. Малко бие на трабант на опаковката. Гърба е от такова. Горната дъска беше нещо по читаво ама и то се разпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! :punk_guitar:Ето, че с минимални средства, само за струни, китарката е вече друга. Можеш ли да запишеш един семпъл с дисторшън, да чуем как е?

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Познавам един китарист набор на баща ми който има и е свирил на

подобна китара през 70-те Shadows и Beatles-кавъри и не се разделя

с нея за нищо на света.Въпреки че вече не свири.

Не знам.За времето си е била добра.

В днешно време наистина има доста добри и евтини китари

напр.Корт и Скуайер.

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/f_360/ST_Models.html

Така че няма какво толкова да се умува.

Препоръчвам ти единствено да и смениш потенциометрите,кабелите и

да я екранираш.Други процедури са скъпи и безмислени.

Понякога може да си дрънкаш на нея за кеф. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При българските китари има нещо много дразнещо и то е дебелия тънък гриф.На баса ми имам чувството,че при тази дебелина на грифа китарата трябва да е поне с 5 или 6 струни.Свиква се,но в началото е кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали има смисъл да зарежа орфея и да си купя евтина китара като fender squire или нещо до 300лв (може и втора ръка). Ще има ли толкова голяма разлика, че да си заслужава?

 

Да - има смисъл. Да - ще има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.