Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл да купувам нова китара?


Thor

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички за мненията. Ще я снимам по-късно и ще дам снимка.

 

@yotzzo Пробвах се да оправя бръжденето, но за да изчезва се дигат много струните от грифа. (има няколко леко изтъркани фрета от първите и за това бръжди така)

 

@maxim09 Вчера скъсах струна та ще ги сменя днес или утре (може да предложите какви да сложа) Тези бяха Ernie Ball Super Slinky 9-42 ако не се лъжа.

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Японеца е свиквал с радиационния фонд, корееца с фотосинтеза, индийците с йога и ориз, а Тайван не е било известно чий е. В Китай Мао е сияел на трудолюбивите китайски другари (комунисти)...

 

Но!!! преди това в България са се правили музикални инструменти, пич...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японеца е свиквал с радиационния фонд

 

Такъв фонД имаше (и още има) само в днешна Украйна.

 

Стига спам.

@автора,

Това дръвче можеш да си го нацепиш за подпалки или да се опиташ да го продадеш на някого за 50-ина лева. Повярвай ми, ще се родиш с нов инструмент за 300 лв втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слушай индивида по горе за паленето.Ако те кефи си я направи,ако ли не можеш да си я окачиш на стената,но не я пали това все пак е инструмент било то български,китайски,румънски...

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японеца е свиквал с радиационния фонд

 

Такъв фонД имаше (и още има) само в днешна Украйна.

 

Стига спам.

@автора,

Това дръвче можеш да си го нацепиш за подпалки или да се опиташ да го продадеш на някого за 50-ина лева. Повярвай ми, ще се родиш с нов инструмент за 300 лв втора ръка.

хехехе по-бързо пиша отколкото мисля

 

Прочее такава беше 1-та ми китара от Читалището. Този модел адаптери са най-чикиджийските бубини които съществуват изобщо. Както и да го слушам тоя семпъл, а по-добре да не го слушам. знам че тази китара е от ФАЗЕР, не от шперплат- от фазер.

Т'ва отгоре го писах защото исторически не беше вярно, а не за да похвалим пловдивския завод

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само наистина ми е интересно как преценихте китарата по снимките ??? yotzzo си каза, че му звучи по-добре от китайчетата, не видях никой друг да сподели мнение за семпъла!

 

И за да не съм офф, на автора бих предложил наистина да се поразходи, ако има възможност, из музикалните магазини и да си прецени! Ако реши да взема нова тази да си я постави като "картина" на стената! Може да е дърво, ама да не забравяме, че е и дърво :) (последната тафтология е написана нарочно)

 

Поздрви!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с паленето не беше сериозно, надявам се да не е било възприето така. Наистина е грубо да се пали музикален инструмент, освен ако не си Хендрикс.

Опитай се да я продадеш за 40-50 лв или я подари на някого, така ще си направил едно добро дело. Ако мислиш, че след години ще има колекционерска стойност си я запази, но за свирене...

 

ПП: Семпълът го чух още вчера или завчера и това по никакъв начин не промени мнението ми за нашенските инструменти от този период.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на такваз дъска, мъката е голяма. По-добре си вземи една бюджетна китарка и да ти е мирна главата. И нова да е, и втора ръка да е оттук или от другаде, няма да сбъркаш. При такъв богат избор от китари няма смисъл да си трошиш ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ле-ле такава беше първата ел. китара на която съм свирил в първата ми банда.След това 73та година си купих от Полша един Дефил-Тарантела който се оказа по-голяма летва от Орфейчето ,но все пак го докарваше на звук .Не я пали или продавай!Ако можеш си я реставрирай, е не става за свирене но е музикален инструмент грехота е да я хвърлиш.Ако я разкарваш обади ми се аз ще я взема , ще я реставрирам и ще си я закача на стената. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 

знам че тази китара е от ФАЗЕР, не от шперплат- от фазер.

Роко, ей тва въобще не е вярно!!!

Редактирано от tatkoogi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако не я щете китарката и ще я палите - дайте ми я да я поъпгрейдна и после ще си говорим. :whistle: Ама след ъпгрейда няма да я трампя за някой Стагг, Скуайър, Ричууд или подобни фибрани и стиропори произведени последните 5-10г. колкото и да ми се молите! :greenangel:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще отида до някой музикален магазин да си взема струни нови и може би ключове.)))

 

Реших да събера 300-350 и да взема нещо втора ръка, което да си заслужава. През това време ще карам на орфея.

Изчистих я днес и я полирах, друго за дървото не знам какво може да направя повече. Какво се вижда от снимките има 2 тон контрола и един волюм. Единия тон контрол не работи а и като гледам електрониката май са вързани един за друг :D

 

Говорите за ъпгрейди, кажете какви :))

Дайте предложение какви струни да сложа. Пробвах с Super SLinky, но са прекалено тънки и много бръжди. Освен ключове и струни какво предлагате да сменя??? :) Адаптерите нз дори как да ги сменя ако реша... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако не я щете китарката и ще я палите - дайте ми я да я поъпгрейдна и после ще си говорим. :whistle: Ама след ъпгрейда няма да я трампя за някой Стагг, Скуайър, Ричууд или подобни фибрани и стиропори произведени последните 5-10г. колкото и да ми се молите! :greenangel:

 

При цялото ми уважение съм убеден, че никога няма да можеш да докараш по удобство и звук нито 1 от китайските ментета, освен ако не налееш наистина мн сериозни пари.

 

А тва, че семпълът звучал по-добре е колосална измислица. Бражденето се чува, звук никакъв няма, по-скоро пръдня. Отиваш в който и да е магазин, най-евтината електрическа китайска китара ще звучи в пъти по-добре. 100%

 

А на автора му пожелавам скоро да може да си позволи едно китайско менте, убеден съм, че разликата ще го шашне :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си играх да реставрирам същият модел орфей. Не стана нищо де, много зле беше китарата. Листа с нередностите беше дълъг, но по-основните бяха - дебел и крив гриф, неравни прагчета, ужасни адаптери с много шум и микрофонии, гадни ключове, гаден нът, липсващ бридж, много гадно неизползваемо тремоло, лоши потенциометри и електроника. От шперплат е направено тялото. Вярно моята китара е била много лошо съхранявана през годините. Твоята може да е в доста по-добро състояние, но не вярвам да е кой знае какво. Ако все пак ти се играе да я пооправиш докато събереш пари за нова, защото си е един вид тръпка все пак, мога да ти дам няколко съвета. Като сменяш струните, както и си решил, купи по-дебел комплект, поне 10-46, а може и 11-ки. Доста по-малък става шансът така да скъсаш някоя струна заради неравности по бриджа, а и вероятно ще ти бръжди по-малко по прагчетата. Внимаваш също така с тази планка, която притиска струните надолу и се намира зад бриджа. Моята много късаше струните. А без нея не става много, защото струните стоят хлабаво в нъта и има бръждене при свирене на свободни струни. Можеш да пробваш с по-ситна шкурка да я позагладиш, а и като слагаш струните е добре да я смажеш, както и самия нът с грес. Обърни внимание на бриджа да няма остри неравности. Адаптерите хич не е лошо да се сменят с някакви ефтини хъмбъкъри, или поне единият, а другият да му се отреже жицата и да стои само за "красота". Електрониката, ако е в лошо състояние, може да се презапои. Буксата гледам че е петичка. Ако имаш такъв кабел не е проблем, ама е по-практично според мен да се смени с моно букса 6мм. Прагчета можеш да се опитап да нивилираш, ама е малко зор процедурата, ако се гони добър резултат. Ключове липсваха по снимките, не знам дали нямаш или просто си ги свалил. Ако е второто, като ги слагаш ги смажи добре. Иначе визуално според мен, не си заслужава особено играта, освен хубаво почистване може би. Ако ти се играе, няма проблем де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.