Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение За Китарите Стаг


george_speed75

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Kакто във всички български форуми и тук всичко започва от прост въпрос за нещо си и се обръща в селски караници тип "аз съм професор по еди к'во си,а ти си див селянин с мазна коса и нямаш право да говориш".Като сте толкова изнервени на света си налейте едно голямо,запалете един дебел къчак,вземете китарата и си излейте душата и нервите в музика.Все пак по-умния отстъпва.
Що се отнася за китарите на Stagg...отиваш в някой сравнително голям музикален магазин (под "голям" имам впредвид с разнообразие от артикули в определен ценови клас) и започваш да пробваш моделите,които ти допадат,като визия,звук или просто ако си заклет в определена марка.Който може да съчетае удобство,звук и цена е инструмента за теб.Няма как да се доверяваш на разни интернет "професори".
П.С. С риска да бъда оплюван от разни клавиатурни нинджи с това,че имам 10 поста на кръст и какъв съм аз,че да ви обсъждам вас...форума го следях с интерес (главно четях за обща култура) докато не ми писна от такива безмислени спорове кой колко разбирал.Темите във форумите се създават,за да се отговарят на въпроси,не за да стават арени за вашите словесни кавги и избиване на комплекси.
МИР!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такава акустична закупена от Скандинавия и трябва да кажа,че звучеше по добре от много прехвалени марки.Счупи и се грифът и останах изненадан,че е от махагон правих опити да я поправя неуспешно разбира се.Не зная дали за Българския пазар качеството ще е същото,защото разликата в цената е 7 пъти не вярвам да е заради стандарта на живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакто във всички български форуми и тук всичко започва от прост въпрос за нещо си и се обръща в селски караници тип "аз съм професор по еди к'во си,а ти си див селянин с мазна коса и нямаш право да говориш".Като сте толкова изнервени на света си налейте едно голямо,запалете един дебел къчак,вземете китарата и си излейте душата и нервите в музика.Все пак по-умния отстъпва.

Що се отнася за китарите на Stagg...отиваш в някой сравнително голям музикален магазин (под "голям" имам впредвид с разнообразие от артикули в определен ценови клас) и започваш да пробваш моделите,които ти допадат,като визия,звук или просто ако си заклет в определена марка.Който може да съчетае удобство,звук и цена е инструмента за теб.Няма как да се доверяваш на разни интернет "професори".

П.С. С риска да бъда оплюван от разни клавиатурни нинджи с това,че имам 10 поста на кръст и какъв съм аз,че да ви обсъждам вас...форума го следях с интерес (главно четях за обща култура) докато не ми писна от такива безмислени спорове кой колко разбирал.Темите във форумите се създават,за да се отговарят на въпроси,не за да стават арени за вашите словесни кавги и избиване на комплекси.

МИР!

Брато,и аз съм див селянин с мазна коса,наливам се с бира и пуша като комин,но винаги ще кажа мнение от личен опит в този форум,дали съм клавиатурна нинджа?

Вкарваш си противоречия в поста..,има добри китари от ниския ценови клас,така е,но трябва да се пробват,щот китаеца може да ги е правил петък вечер или понеделник сутрин..

Реално никой не може да отговори на въпрос "Къф е най-якия саунд",защото повечето потребители на форума тепърва прохождат и са на принципа макс гейн

-не си личат грешките в мазалото,но и не се оправят по този начин..

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това уважавам твоето мнение, винаги си писал спрямо личния опит и практика,което е по ценно от много реклами щото рекламите са да хвалят, а не да изтъкват недостатъците !

Много пъти е дъвкан този въпрос,затова го проверих да видя истината,сега има муз. магааини бол всеки може да пробва китари във всеки ценови клас и да си направи изводи сам. значи пак повтарям "ЦЕНОВИ КЛАС" ! Иначе споровете се въртят   около ,аз съм пипал "СТАГ" и нема по добра китара !?!?!?!?!!! Аз пък пробвах сто и сега разбрах - че трябва да си наясно какво ТЪРСИШ,а не кой какво ти е похвалил щото е чул или прочел, че е супер яка. ЗАЩОТО ВСЕКИ ИМА РАЗЛИЧЕН ВКУС И ОПИТ И ФИНАНСОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ !

Знам ,че има "Ферари" "Майбах" " Ломборджини" и т.н. ама си купувам кола втора употреба, и няма по добра от моята :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам китара от марката Стаг, но мисля, че не са много яки.

 

Е такива мнения уважавам най-много.  

И аз нямам Стаг, няма и да имам най-вероятно. Но искам да споделя едно свое мнение за китайската продукция. Това, което не може да им се отрече е, че се учат изключително бързо и за няколко години качеството на инструментите им рязко се повиши. Колкото и въпроси да се задават по форумите, решението е едно - отиваш в магазина и пробваш докато нещо ти хареса. Ако не стане, пробваш друга марка от същия клас. Иначе тук можем да тракаме до утре по клавиатурите, файдата е нулева.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 7-8 години имам и свиря със Stagg G300 / с вибрато Bigsby /. Доста добра и солидна изработка за ценовия клас. Звукът също е на ниво. Като я купувах изкарах около час в проби и тя се справяше най-добре. Около 2 години я разнасях напред назад по репетиции, сега свиря основно за удоволствие в домашни условия.

Иначе всички евтини китари се правят в Китай и пробата на място е най-доброто решение.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато,и аз съм див селянин с мазна коса,наливам се с бира и пуша като комин,но винаги ще кажа мнение от личен опит в този форум,дали съм клавиатурна нинджа?

Вкарваш си противоречия в поста..,има добри китари от ниския ценови клас,така е,но трябва да се пробват,щот китаеца може да ги е правил петък вечер или понеделник сутрин..

Реално никой не може да отговори на въпрос "Къф е най-якия саунд",защото повечето потребители на форума тепърва прохождат и са на принципа макс гейн

-не си личат грешките в мазалото,но и не се оправят по този начин..

 

Бе виж к'во...точно пък ти си един от малкото адекватни хора тук,на които се възхищавам,че помагат и представят мненията си по забавен начин,така че изобщо не се чувствай засегнат от думите ми.Бирата да се лее и стереото да пее!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на много Стаг китари и ... ами за парите си (поне според мен) са чудесни китари.
Свирил съм на LP, SG, Strat, Tele модели и всичките са ми харесвали много.
За средно ниво може спокойно да свириш със Стаг, ако си световно известен китарист, с доста участия, тогава... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Темата е старичка. Можеше да сложиш едно "Спред мед" пред мнението си поне.

Всъщност, нещата, които си написал изглеждат така само от гледната точка от която ти гледаш.

За мен нещата стоят така:

 

1. Stagg, eвтините Squier и другите евтини марки са най-подходящи за първа китара на хора с ограничен бюджет, просто за да има някаква китара вкъщи и т.н.

 

2. За китаристи, които посвирват непретенционзно от време на време по репетиционни, клубчета и т.н. има избор от китари, които са малко по-скъпи и са вече малко по-добри инструменти. В зависимост от възможностите, човек може да вземе китара като Vintage за около 600, Squier Classic Vibe и други подобни модели и дори може да навлезе в малко по-горен клас и да вземе по-добра китара за 1000+.

 

3. За китаристи, които свирят редовно по участия, както и за китаристи които с това си изкарват хляба(това, което според моите разбирания означава "средно ниво", както ти горе пишеш), които просто искат да имат нормален инструмент, си има инструменти, които можем да наречем "средно ниво инструменти". Всъщност, това са относително добри инструменти, които са най-масовите модели на повечето производители и цените им варират от 1200+ до около да кажем 3-4 хиляди. Все пак, ако това ти е работата или просто искаш да имаш добър инструмент, такава китара струва колкото не много скъпа кола на старо.

 

4. За хора, които искат максимално добри инструменти, както и за хора с неограничени възможности има доста по-скъпи алтернативи, които в много от случаите са и изключително качествени и добре звучащи инструменти.

 

Всяко правило си има изключения, разбира се, но колкото и да търсиш, най-вероятно никога няма да намериш китара за 400 лв, която звучи като средностатистическа китара за 2000.

Редактирано от Evtim Djerekarov
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:
Именно това имах предвид, но ти го изказа по-добре.
Ако "с това си изкарваш хляба" естесвено е, че китара Стаг или Squier не се коментират.
Но за хора като мен, които свирят за кеф и рядко ходят по репетиции, са подходящи китари.
Важното е да си харесва човек инструмента и това е.
Имам и Стаг и Squier и Ronan и на този етап смятам, че задоволяват напълно възможностите ми във всеки един аспект.
Наздраве !  :cheers2:
 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си човек който си изкарва хляба с музика е доста трудно в България. В повечето случай си принуден да свириш нещо което на теб не ти е по душата и по желанието но отиваш и свириш 5-6 часа и се прибираш с 30 лева в джоба и все пак се радваш, че изкарваш пари с това което обичаш да правиш. Нищо че ходиш да свириш два пъти седмично и го караш на фотосинтеза след години прекарани така какво можеш да направиш да си купиш една китарка за 500-600 лева и да изкараш каквото можеш от нея - следователно след повече от 25 години стаж с китара за 600 и оборудване за още 300 можеш да свириш като някои със китара за 5.000 с единствената разлика е че си по-добър от него (грубо казано) е съжалявам за дългият пост, но  купуваш китара която ти е по джоба и по ръката, а не по цената защото съм виждал китари за по 100 лева който са много над стагове и други марки за по 300-400 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schecter изкараха една доста тънка серия SGR. Китарките според мен са по-добри от ниските класове на Jackson, Washburn и т.н. Просто още една алтернатива в ниския ценови клас, за която повечето хора едва ли са чували.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.