Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение За Китарите Стаг


george_speed75

Recommended Posts

Пълни глупости. Аз имах Stagg S200 Страт копие и беше доста здрава (лака не беше здрав), беше дърво (уверих се заради слабия лак :D ), въобще не виждам с какво другите марки превъзхождат тази, китари до 300-350 лв. Говорите за тях, сякаш има много по-добри неща на пазара за тия пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

И как един посредствено свирещ с омазан тон е доказателство за качеството на китарата?

 

Един агент беше се излъгал да си купи Стагг и я настройваше с клещи, защото на втория месец два от ключовете не можеха да се връткат по друг начин.

Изобщо Стагг са марка в сравнение с която Бери са като Ламборджини... :D

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че stagg s300 са много добри и мисля да я пробвам. Ето и доказателство 

Не знам дали забеляза на клипчето на колко милиметра да не кажа сантиметра е 6струна от грифа ...... 

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2571/2060106070157484791113709532809rBQb024M3AltTAAZuo2.JPG

 

ама май не е много близко  :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам  дали е като на чичо Ингви ама със сигурност е по високо от първия ми орфей  :yahoo:

то като акустичка.... не вярвам със сетване да слезе кой знай колко ... но знаеш ли  :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ти Орфей не е никакъв критерий , и няма значение в какво вярваш и в какво не. И със "сетване" със сигурност няма да стане, но с правилните настройки всичко си идва на мястото. А и височината на струните е личен избор , и не определя дали една китара става за свирене или да бъркаш лютеница с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Тънката, "незначителна" разлика е, че по всяка вероятност Страта на Ингви може да се смъкне, докато тая... ДЪСКЪ ще си остане за казана за лютеница :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 

alexibebov

точно орфея ми е критерии..... защото мога да направя разлика между удобен и неудобен инструмент....

разликата между мен теб и Ингви е че той и с тая дето ще бъркаш лютеницата пак ще докара същото свирене , аз няма да успея за теб не знам но ... се съмнявам , а него може да не му е супер не приятно ама вече има изградена техника а на някой който се учи и развива такова дърво ще го забави супер много или най-много да го откаже от свирене... 

 

пък и не виждам що трябва да го обръщаме на чат...  свирил ли си с такъв стаг...  защото не е стока за състейна му да не говорим.....

за тези пари има доста по-добри китари както вече отбелязаха повечето колеги

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако си избереш китара без дефекти - стават, горе-долу колкотo останалите евтини марки.

Може би наистина при тази марка има малко по-голям шанс да улучиш китара с някакъв дефект.

Но и другите не са цвете - за толкова пари - толкова. Дори и перфектно изработена китара за aз толкова пари

си звучи като евтино дръвце.

Редактирано от Evtim Djerekarov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова пари си звучи като евтино дръвце.

 

Все едно с парите които струва един Москвич да си купиш  Мерцедес, смятам ,че това  сравнение е достатъчно ясно !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.