Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова Звукова Карта


martineos

Recommended Posts

Искам да си сменя вградената звукова карта.Ще я ползвам за слушане на музика само!! Насочил съм се към три(PCI):

Asus Xonar D1

Asus Xonar DS

Asus Xonar DG

Понеже усилвателя ми е (интегриран) с Signal-to-Noise Ratio = 97dB ,Output THD+N at 1kHz: 0.01% има ли смисъл да харча повече пари за скъпия вариянт.

И като цяло какво ви е мнението за ASUS-ите.

 

или препоръчаите нещо до 100лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАто цяло тук винаги ще ти предложат външна карта, и то не от компютърните магазини...щом ти е нужно само за слушане на музика, просто не прави нищо. ТАзи на дъното е достатъчна. Обаче ако си решил все пак да платиш за по-добър звук, потърси M-Audio Audiophile ,

audiophile_2496.jpgтова е добро решение за около 130-150 лв., но е пък доста повече от това, което очакваш...

Другия вариант е да звемеш нещо на usb, така ще е по-удобно.

audiophile_usb.jpg

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аман от писатели.......и каква е разликата между тази на дъното и тази-най евтината от асус?

или просто така, да си пишем....?

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочил съм се към три(PCI).

 

Човекът се е насочил да има PCI карта или такава до 100 лв., не да ползва вградения аудио-чип.

Аман заман от хора дето не разбират когато ги питаш за влака, а те ти сочат летището, че по-добро.

 

M-Audio Audiophile 130-150 лв. защо не му додадеш отгоре разликата щом я предлагаш и знаеш къде да я намери точно тази? Може пък и да се съгласи.

Редактирано от ПаТоК рИсУвА рАкЕтА
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цитат.....има ли смисъл да харча повече пари за скъпия вариянт.

И като цяло какво ви е мнението за ASUS-ите...край на цитата

хайде по спокойно.....

пък и това е сайт за неща, различни от ASUS звукови карти.

PEACE!!!!!! :cheers2: паток, ама ти явно не четеш какво се пише ....

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паток, като се абстрахирам от конкретната тема, най-приятелски бих те помолил да не подхождаш толкова безпардонно към мненията на останалите, при положение, че всеки тук се опитва да помогне на другия. Още повече че в конкретния случай предполагам, че нямаш представа мнението на какъв човек пренебрегваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички съфорумници за бързото отзоваване и помощта. Моето мнение съвпада с това на Патока. А разликата с вградената карта трябва да е голяма (ще споделя по-късно). вградената не ми дава звук над 14kHz !!! Дори и да си взема професионална карта, параметрите й ще са мн над тези на останалата ми апаратура. <_<:blush::thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е конфигурацията на компютъра, че

вградената не ми дава звук над 14kHz

или нещо не е наред със звуковите драйвери, или... проблема е другаде.

Апропо - най-евтиния Асус (нищо, че е PCI :girl_cray2: ) е със евтин кодек C-Media CMI8786, който по нищо не се различава от вградените "аудиокарти".

dixit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодека е най-малката му грижа, presley.

Повече трябва да помисли за функциите на драйвера и как той би му позволил да връзва пътищата на сигналите.

 

Аз бих препоръчал Creative Audigy, но такъв, съвместим с Kx driver. :girl_cray2:

Почти съм убеден (но не съм пробвал), че ASUS нямат специално писан драйвер от пич, който разбира нуждите на един музикант (предполагаме, че martineos точно като такъв ще иска да ползва аудио-картата си, имайки предвид целевата група в този форум).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях почнал да пиша обстоятелствен отговор, защо точно Креативските карти не са върха на сладоледа, независимо от КХ драйверите, но се отказах. Няма никакъв смисъл да доказвам или обяснявам своите становища.

На автора на топика - взимай каквото си харесаш - в последствие ще имаш възможност да прецениш избора си. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-напред ще питам, как установи, че вградената карта не ти дава сигнал над 14kHz?

Другото - независимо какъв е по хармонични изкривявания и сигнално-шумово отношение усилвателят ти, минавайки по пътя си, сигналът, просто казано, "обира" срещаното, т.е. това се натрупва. Въпросът е кое омазва повече картинката. Конкретно твоят не е причина да слушаш кофти звукови карти. Creative Audigy са над ASUS и AC97, но и трите според мен не стоят много намясто в музикантски форум - помисли и за по-качествени варианти, каквито бяха предложени по-горе.

 

И Ивайло, не ти ли писна да ожълтяваш бе, човек? Кой подред ник ти е това? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си сменя вградената звукова карта.Ще я ползвам за слушане на музика само!!

 

 

 

ПаТоК рИсУвА рАкЕтА, няма да е лошо освен да се пише и да се чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.